روایتی از مشکلات اجتماعی اقشار پایین جامعه در «خواب زمستانی»

وی در ادامه افزود:‌ همچنین یکی از دلائلی که متن را انتخاب کردم این بود که تمامی بازیگران خانم بودند و کار هم معضلات اجتماعی طبقات پایین جامعه را روایت می‌کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، نمایش «خواب زمستانی» به نویسندگی لیلی عاج و کارگردانی مریم رادپور تا پانزدهم شهریور ماه هر شب ساعت بیست و سی دقیقه در تماشاخانه مهرگان روی صحنه می‌رود. بازیگران این کار حدیثه حسینی، ملیحه مقیمی اسفندآبادی، سمیه انصاری، مریم رادپور، ارغوان رهین می‌توان نام‌برد. 

رادپوربا بیان اینکه جذابیت نمایشنامه برایش اجتماعی بودن و صحبت کردن بانوان بود، گفت: زنان مشکلات زیادی درجامعه دارند و من دوست داشتم بخشی از این مشکلات را نشان دهم.

وی درباره انتخاب بازیگران نیز گفت: بازیگران را از دوستان تئاتری که داشتم انتخاب کرده بودم که قبلا یا با هم کار کرده بودیم یا از آنها نمایشی دیده بودم و می‌دانستم توان بازی در این نقش‌ها را دارند.

کارگردان نمایش «خواب زمستانی» عنوان کرد: متن نمایشنامه‌های لیلی عاج عموما از مشکلات اجتماعی اقشار پایین جامعه روایت می‌کند و من هم به همین دلیل این کار را برای اجرا آماده کردم.

مریم رادپور کارگردان نمایش در گفت‌وگو با خبرنگار آنا گفت: من خانم لیلی عاج را از قبل می‌شناختم، شاگردش بدم و کارهایشان را دنبال می‌کردم و در دو کاری که داشتند هم پشت صحنه با او همکاری داشتم و از طریق خود او نمایشنامه را انتخاب کردم، چرا که قلم خانم عاج را دوست داشتم.

این کارگردان درباره شرایط اجرای نمایش در شرایط کنونی گفت: الان شرایط برای اجرای نمایش زیاد مهیا نیست، انگار دیگر همان مخاطب اندک هم به سالن‌ها نمی‌آیند. زمانی که ما دانشجو بودیم خود را مستلزم به این می‌کردیم که هفته‌ای یک نمایش ببینیم، اما الان چند درصد از مخاطبین را دانشجویان یا هنرجویان تشکیل می‌دهند؟! حتی در نمایش‌هایی که در سالن‌های خصوصی بزرگ می‌روند هم می‌دانم مشکل جذب مخاطب دارند، انگار دیگر تئاتر دیدن اهمیتی ندارد.

به گزارش آنا، دیگر عوامل نمایش خواب زمستانی‌ ‎دستیار کارگردان و برنامه ریز: سپیده حسینی، ‎عکاس: فاطمه سادات حسینی، ‎طراح لباس: مریم رادپور، منشی صحنه:لیلا انصاری، مدیر صحنه: مهناز اینانلو، ‎روابط عمومی: سید محمد صدیق سیادت، ‎موسیقی و طراح صدا:مهدی نامجو، ‎تیزر: ابوالفضل نباتی-میثم امینیان، ‎نور: رهین بالایی اشاره کرد. علاقمندان می‌توانند جهت اطلاعات بیشتر و رزرو بلیت به سایت تیوال مراجعه نمایند.


منبع: https://ana.press/fa/news/865450/%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C-%D8%A7%D9%82%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8-%D8%B2%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C