روایتی متفاوت از شعر «عقاب و کلاغ» روی صحنه می‌رود

کارگردان و بازیگر تئاتر از اجرای اثری با محوریت شعر معروف «عقاب و کلاغ» خبر داد.

ناصر آویژه در گفت‌وگو با آنا خبر داد؛

ناصر آویژه سال گذشته نمایشی را نیز با نام «شب طولانی یلدا» در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه برده برد که در آن از بازی دخترش، رها آویژه، نیز استفاده کرده بود. او هچنین اشاره کرد که دخترش این روزها در عمارت سیمرغ در نمایشی به نام «عدم» نقش‌آفرینی می‌کند، نمایشی که به کارگردانی احسان نگهبان هر روز ساعت 5 بعد ازظهر به روی صحنه می‌رود. 

آویژه همچنین اشاره کرد که در این نمایش دو نفره از هنرمندی امیرحسین انصافی نیز استفاده کرده و به همراه او این کار را به روی صحنه خواهد برد. او درباره زمان و مکان اجرا نمایش «عقاب» نیز گفت: «در حال حاضر با سالن‌های مختلفی صحبت کرده‌ایم و به زودی در یکی از سالن‌های دولتی یا خصوصی اجرا خواهیم داشت.»

به گزارش خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، ناصر آویژه یکی از هنرمندان شناخته‌شده در  تئاتر و تلویزیون است که پیش از این و در سال های دهه هفتاد با حضور در آثر تلویزیونی و نمایشی حوزه کودکان و نوجوانان برای مخاطبان شناخته می‌شد. وی اردیبهشت و خردادماه امسال در نمایش «نازگل» به کارگردانی «میثم یوسفی»حضور پیدا کرد و این روزها نیز در تب و تاب به روی صحنه بردن نمایش جدید خود است. 
آویژه در گفت‌وگو با آنا به اجرای نمایش جدید خود در آینده‌ای نزدیک اشاره کرد و گفت: «در حال حاضر نمایشی را آماده اجرا دارم به نام «عقاب». این نمایش برگرفته از شعر «عقاب» از دکتر پرویز ناتل خانلری است.» 

انتهای پیام/4104/


منبع: https://ana.press/fa/news/806561/%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%B9%D8%B1-%D8%B9%D9%82%D8%A7%D8%A8-%D9%88-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%BA-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%B5%D8%AD%D9%86%D9%87-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B1%D9%88%D8%AF وی درباره داستان نمایش نیز گفت: «داستان نمایش درباره تقابل زندگی عقاب و کلاغ است. اینکه عقاب عمری کوتاه اما باعزت دارد و نقطه مقابل کلاغ است که عمری طولانی همراه با نکبت دارد.»

او درباره مجموعه «کاری بشه کارستون» نیز گفت: «در زمینه تصویر آخرین کاری که انجام داده‌ام مجموعه «کاری بشه کارستون» به تهیه‌کنندگی خانم آرزو اسلامی است که از شبکه آموزش پخش می‌شود. در این مجموعه مسئولیت کارگردانی هنری را بر عهده داشتم.» 

این کارگردان تئاتر درباره شیوه اجرای نمایش «عقاب» نیز گفت: «سعی کردیم در این نمایش متن را به شکلی طراحی کنیم که با یک فضای امروزی ادغام شود. در این نمایش از شیوه‌های نمایش عروسکی، خیمه‌شب‌بازی و سایه‌بازی استفاده کرده‌ایم و سعی کردیم نمایش‌های آیینی را نیز در آن داشته باشیم. »

ناصر آویژه فارغ‌التحصیل کارگردانی از مرکز آموزش فیلمسازی باغ فردوس و کارشناس ادبیات فارسی است. این هنرمند در نمایش‌های زیادی از جمله «بچه‌های خوب»، «صندوقچه مروارید» و «نازگل» و مجموعه‌های تلویزیونی مانند «جشن تولد»، «پشت صحنه» و «شهر قشنگ» بازی کرده است. او همچنین نمایش‌های متعددی را نیز کارگردانی کرده که از جمله آنها می‌توان به «چهار صندوق» و «شب طولانی یلدا» اشاره کرد.