روحانیت کردستان را از جنایات حزب منحله دمکرات و کومله باکی نیست

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو به نقل از تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، یکی از برنامه‌ها و سناریو‌هایی که دشمنان نظام در جریان و ادامه اغتشاشات و آشوب‌های چند ماه گذشته در جهت تضعیف امنیت ملی جمهوری اسلامی در دستور کار خود قرار داده‌اند، ترور و به شهادت رساندن علمای اهل سنت نظام که صبغه و سوابق و مواضع انقلابی و ولایی دارند، می‌باشد که تازه‌ترین آن به شهادت رساندن مولوی عبدالواحد ریگی؛ امام‌جمعه انقلابی اهل سنت مسجد امام حسین (ع) شهرستان خاش استان سیستان و بلوچستان می‌باشد.

شهید ذوالفقاری که از مبارزین و مخالفین رژیم منحوس پهلوی بود، از جانب دستگاه طاغوتی آن زمان بار‌ها مورد حبس و تبعید و آزار قرارگرفته بود و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در کمال شجاعت و ایثار، به دفاع از رهبری معظم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی علیه کفار ضدانقلاب به پا خاست و در ارشاد مردم بوکان و افشاگری علیه ضد انقلابیون، لحظه‌ای از پای ننشست، چنان‌که از سوی دژخیمان کومه له و دموکرات مورد سبعانه‌ترین شکنجه‌های روحی و جسمی قرار گرفت و پس از مدتی آوارگی و هجرت، در آزادسازی بوکان از سلطه گروهک‌های وابسته به همراه مدافعین جمهوری اسلامی، شرکت فعال داشته و بعد از آزادسازی شهر بوکان مجدداً با فعالیت‌های گسترده‌ای، در تحکیم مبانی انقلاب، کوشش بسیار نمود.

اعلام انزجار اهل سنت از این اقدام تروریستی

 منبع:

در واقع هدف اصلی دشمنان انقلاب از انجام این ترور‌های کور، گذشته از ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه و تهدید عناصر انقلابی و ارزشی، تلاش برای ایجاد اختلافات قومی و مذهبی به‌ویژه در مناطق سنی‌نشین کشور است. پروژه‌ای که از ابتدای پیروزی انقلاب همواره توسط گروه‌های معاند همچون سازمان منافقین، حزب کومه‌له کلید خورده که در اثر هوشیاری مردم انقلابی ایران و وحدت محکمی که بین شیعیان و اهل سنت کشور وجود داشته، با ناکامی مواجه شده است.

روحانیون اهل تسنن آذربایجان غربی نیز تلگرام تسلیتی به محضر امام خمینی مخابره کردند که در آن سرکوبی قاطعانه گروهک‌های ضد دین، خواسته‌شده بود.

شروع دی‌ماه (۱۳۶۰)، مصادف با اوج تحرکات و درگیری گروه‌های مسلح معارض در غرب کشور و مناطق کردنشین، به شکل ترور، کمین، مین‌گذاری و درگیری مسلحانه بوده است. بر همین اساس، گروه‌های مسلح غیرقانونی در منطقه بوکان، در ساعت ۲۲:۳۰ یکم دی‌ماه ۱۳۶۰، ملا احمد ذوالفقاری، امام جماعت بوکان را که در بستر بیماری بود ترور کرده و به شهادت رساندند.

شورای روحانیت اهل تسنن سنندج نیز به همین مناسبت در اطلاعیه‌ای ضمن تبریک شهادت این روحانی متعهد، آورده است: روحانیت کردستان را از جنایات حزب منحله دمکرات و کومه له باکی نیست، چون مکتب ما، مکتب قیام و شهادت است.

نمونه‌ای از این اقدامات تروریستی و ناجوانمردانه و البته بی‌اثر در دهه ۶۰، توسط حزب ضاله کومه‌له، ترور و شهادت مولوی ملا احمد ذوالفقاری؛ اولین امام‌جمعه اهل سنت شهرستان بوکان کردستان است که جزئیات و بازتاب‌های آن به مناسبت سالروز شهادت ایشان منتشر می‌شود:

روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی با اعلام این خبر افزود که همسر وی نیز در این حادثه مجروح شده است. این عمل ناجوانمردانه، واکنش‌های تندی را در میان روحانیون منطقه به دنبال داشت. از جمله در بخشی از تلگرام حجت‌الاسلام سید موسی موسوی؛ نماینده امام خمینی در کردستان، آمده است:

سلیمانی خواه، نعمت‌الله، نبرد در شیاکوه: روزشمار جنگ ایران و عراق (کتاب هفدهم-جلد-۱)، تهران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، چاپ اول ۱۴۰۰، صفحات ۶۷، ۶۸


منبع: https://snn.ir/fa/news/1050678/%D8%B1%D9%88%D8%AD%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%AC%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AD%D8%B2%D8%A8-%D9%85%D9%86%D8%AD%D9%84%D9%87-%D8%AF%D9%85%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%DA%A9%D9%88%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA