رونق گردشگری مذهبی در کشور ضروری است

ضرغامی در ادامه با بیان اینکه یکی از مکان‌هایی که در طول سال با استقبال خاص و زیاد زائران و گردشگران مواجه می‌شود، آستان مقدس آقا علی عباس با ۵ میلیون زائر در هر سال است، ابراز داشت: منطقه کاشان، نطنز، بادرود، قمصر و ابیانه هر کدام ویژگی گردشگری خاصی دارند و می‌توان با هم افزایی از این فرصت برای گردشگران مذهبی نیز استفاده کرده و گردشگران مذهبی از این شهر‌ها هم بازدید کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب لازم است بنا‌ها و آثاری که در اختیار دولت قرار دارد و دولت به هر دلیلی قادر به حفاظت از آن‌ها نیست، بر اساس قانون و به‌منظور بهره‌برداری بهتر در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد، افزود: با توجه به اهمیت این موضوع، استان‌های پیشرو در این زمینه معرفی و از اداره‌های کل میراث‌فرهنگی و همچنین اوقاف و امور خیریه آن‌ها تجلیل خواهد شد.

به گزارش گروه فرهننگی خبرگزاری دانشجو، سید عزت‌الله ضرغامی بعد از ظهر پنجشنبه در سفر به بادرود در حاشیه حضور در آستان مقدس آقا علی عباس (ع) با اشاره به اهمیت گردشگری مذهبی اظهار داشت: رونق این صنعت چه از نظر فرهنگی ودینی و چه از نظر اقتصادی برای ساکنان اطراف این اماکن دارد.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه طی یک سال گذشته برای بهره برداری بهتر از اماکن مذهبی توافق‌های خوبی را با سازمان اوقاف و امور خیریه دارد، اضافه کرد: در این زمینه پروژه‌هایی نیز با همکاری دو نهاد دولتی و بخش خصوصی اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه مردم در حرم مطهر آقا علی عباس (ع) مشکل اقامتی دارند، اضافه کرد: طبقه دوم این آستان مقدس برای پایداری تعطیل‌شده و درخواست‌های زیادی از سوی مردم برای اقامت مطرح بوده است و ما به حل این مشکل کمک خواهیم کرد.

مردم در حرم مطهر آقا علی عباس (ع) مشکل اقامتی دارند

وی افزود: اشتغال‌زایی از جمله این دستاورد‌ها است ضمن اینکه زائران منجر به رونق بخشیدن به اماکن مذهبی می‌شوند.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: برای حل مشکل اقامت در آستان آقا علی عباس با هماهنگی اوقاف طرح توسعه آستان را اجرایی و مشکل پایداری را با اعتبار مشخصی انجام می‌دهیم.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1038161/%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%82-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B0%D9%87%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%B6%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA