زن در نظام توحیدی مظهر صفات الهی است

زن در نظام توحیدی مظهر صفات الهی استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ، در مراسمی که به مناسبت ولادت حضرت زهرای اطهر صدیقه کبری سلام الله علیها و بزرگداشت مقام زن در این سازمان برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی لطیفی با تأکید بر اینکه کار در این سازمان کار پرتنشی است گفت : همکاران بعضاً در خصوص فعالیت‌های پرتنش سازمان صحبت کرده‌اند که با توجه به نقش و وظیفه‌ای که در منزل دارند مسئولیت ما را بیشتر می‌کند. بابت همه این مسئولیت‌ها از شما تشکر می‌کنم.
 وی افزود : همکاران بانو با توجه به نقش و وظیفه‌ای که در خانه دارند این مسئله برای ما مسئولیت آورتر می‌شود بابت همه سختی‌ها و فشار‌ها که در سازمان متحمل می‌شوید تشکر می‌کنم و قدردان هستیم چون دشواری کار را می‌دانیم.
 معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نمی‌توان تنش و فشار کار را کم کرد و حتی پیش بینی می‌کنیم سال به سال در ادامه بیشتر شود، یادآور شد : اقبال و وضعیت جامعه و مطالبات و انتظارات از آموزش و پرورش را می‌بینیم؛ نگاه‌ها در بخش‌های مختلف آموزش و پرورش به سازمان هست لذا فشار و تنش را نمی‌توان کم کرد. این مأموریت ما است که در رده‌های مدیریتی سازمان زمینه‌های بهتری را فراهم کنیم و در فضای خود همکاران به واسطه همدلی و همکاری و تعامل و ارتباط حس مثبت‌تری را بین همکاران ایجاد کنیم.
 وی گفت: در اخلاق و منش‌ها تفاوت‌هایی بین زنان و مردان به صورت قالبی می‌بینیم و این چیزی است که هم در ادبیات اسلامی؛ هم در نظریه‌ها و رویکرد‌های معاصر غربی؛ هم در حوزه روان شناسی و هم در حوزه اخلاق به صراحت از اخلاق زنانه و مردانه صحبت می‌شود.

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: زن در نظام توحیدی آفرینش جلوه آن دسته از صفات الهی است که بشر در دوره جدید از آن‌ها دور شده است.

رویکرد‌هایی هستند که به طور جدی در دنیای معاصر در دنیای بشریت اخلاق زنانه رشد و گسترش پیدا کند. بعضی می‌گویند این مسئله یک سوگیری فمینیستی است، اما شخصاً فکر می‌کنم برخی از این دیدگاه‌ها درست هستند.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ادامه داد: برخی از ویژگی‌ها است که در زنان غالب است که می‌تواند میان‌بری باشد برای رشد بهتر هم در سطح جامعه جهانی و هم در سطح سازمانی. در سطح منزل و خانواده اگر مادران نباشند شیرازه خانواده از هم می‌پاشد. بخشی از کمکی که به صورت غیرملموس حضور بانوان به هر مجموعه‌ای می‌کند همین گرمی بخشی ارتباطات و برجسته‌شدن ابعاد مثبت اخلاق زنانه است که می‌تواند کمک کند به پیشبرد اهداف و مأموریت‌های سازمان خصوصاً وقتی اهداف سازمان، اهداف گرمی باشد.
دکتر لطیفی گفت : هر میزانی که در سازمان ما به عنوان سازمانی با وظایف و مأموریت‌های ملی سنگین روابط و خلق و خو‌ها و منش‌ها بر اساس آن دسته از منش‌هایی از جنس غالب زنانه و مبتنی بر نوعی گرمی است، در پیشبرد اهداف موفق‌تر هستیم. بابت حضور شما در سازمان تشکر می‌کنم.
 وی ابراز امیدواری کرد که بتوان مانند یک خانواده کمک کرد و در آینده طوری عمل کرد که شرمنده فرزندمان و آحاد جامعه نباشیم.


منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/3711751/%D8%B2%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D9%88%D8%AD%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D8%B8%D9%87%D8%B1-%D8%B5%D9%81%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D9%87%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AAمعاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی