زیارت آخر صفر با خواندن و شنیدن کتاب

۴ نمایشگاه کتاب در حرم مطهر
در این ایام همچنین نمایشگاه عرضه و فروش کتاب در چهار فضای مختلف حرم مطهر رضوی برپا می‌شود. کتاب‌های عرضه شده در این نمایشگاه شامل موضوعات پیامبر اکرم (ص)، امام حسن مجتبی (ع)، امام رضا (ع) و هفته دفاع مقدس تعیین شده است. علاوه بر این نمایشگاه، تمامی فروشگاه‌های انتشارت به‌نشر در سراسر کشور نیز همزمان با هفته دفاع مقدس، کتاب‌های موضوعی مرتبط با آن را با ۴۰ درصد تخفیف به مخاطبان ارائه می‌کنند. معرفی و تبلیغ آثار مناسبتی در فضای مجازی و گفتگو با مولفان آثار رضوی و نبوی نیز از دیگر برنامه‌های کتاب‌محور انتشارات آستان قدس رضوی همزمان با دهه پایانی ماه صفر است.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1033239/%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D8%AE%D8%B1-%D8%B5%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%D9%88-%D8%B4%D9%86%DB%8C%D8%AF%D9%86-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، مشهدالرضا (ع) به یکی از پرازدحام‌ترین ایام خود نزدیک می‌شود و خود را برای میزبانی از میلیون‌ها زائر امام هشتم (ع) آماده کرده است. آستان قدس رضوی نیز که میزبان اصلی زائران امام است، علاوه بر خدمات گسترده برای تسهیل زیارت، ویژه‌برنامه‌های فرهنگی متعددی نیز پیش‌بینی کرده است تا سوغات فرهنگی مناسبی را برای زائران دهه آخر ماه صفر ارائه کند. از جمله این برنامه‌ها، طرح‌های کتاب محور است که به همت انتشارات آستان قدس رضوی تدارک دیده شده است.

«صلای رئوف»؛ انتشار و توزیع ۱۰ اثر صوتی رضوی
«صلای رئوف» از جمله این برنامه‌ها است که به معرفی، توزیع و عرضه ۱۰ کتاب صوتی مرتبط با فرهنگ و سیره رضوی اختصاص دارد. «دعبل و زلفا»، «ماه غریب من»، «اوسنه گوهرشاد»، «آبی‌ها»، «موقف»، «نشانه‌ها»، «باران دوشنبه»، «صبح روز عید»، «اعترافات غلامان» و «راز آن بوی شگفت» عناوین این ۱۰ کتاب صوتی رضوی است که برای استفاده زائران و مجاوران ارائه خواهد شد. دسترسی به این کتاب‌های صوتی در سه اپلیکیشن «طاقچه»، «فیدیبو» و «نوار» امکان‌پذیر است و علاوه بر عموم علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی، زائران پیاده‌ای که در این روز‌ها در راه مشهدالرضا (ع) هستند نیز می‌توانند با استفاده از این کتاب‌های صوتی، در طول مسیر نیز از آشنایی بیشتر با معارف رضوی بهره‌مند شوند.

حسین سعیدی مدیر عامل این انتشارات در گفتگو با آستان نیوز جزئیات این برنامه‎‌ها را تشریح کرد و گفت: با توجه به به همزمانی دهه آخر ماه صفر با هفته دفاع مقدس، بسته متنوعی از برنامه‌‎های مختلف با محوریت کتاب ویژه ایام رحلت پیامبر اعظم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع)، شهادت امام رضا (ع) و همچنین هفته دفاع مقدس توسط به نشر تدارک دیده شده است.

از تولید فلش بوک صوتی رضوی تا خوانش کتاب
طراحی و تولید فلش بوک صوتی رضوی، تولید محتوای رسانه‌ای بر مبنای این آثار و عرضه و پخش در شبکه‌های اجتماعی حرم مطهر، جانمایی کتاب‌ها در استودیوی صحن انقلاب و خوانش زنده کتاب‌های صوتی رضوی توسط صداپیشگان کتاب‌ها در حرم مطهر نیز از دیگر بخش‎های طرح «صلای رئوف» است.