سریال سلمان فارسی مصداق جهاد تبیین است/ نقش بسزای این سریال در ارتقاء سطح کمی و کیفی هنر

انتهای پیام/

داوود میرباقری، نویسنده و کارگردان سریال سلمان فارسی نیز با خوشامدگویی و ابراز تشکر و خرسندی از حضور  جبلی گفت: این سریال کار پیچیده‌ای است که جغرافیای عظیم داستانی و تاریخی را شامل می‌شود و روایتگر هجرت سلمان برای یافتن حقیقت است.

رئیس سازمان صدا و سیما سریال سلمان فارسی را کارگاه آموزشی بزرگی برای اهالی هنر خواند که قطعاً نقش بسزایی در ارتقای سطح کمی و کیفی هنر نمایش کشور خواهد داشت.  
 
جبلی، سریال سلمان فارسی را دارای ابعاد متنوع در حوزه‌های فرهنگ جهانی، تمدن ایرانی و ارتقای هنر ملی معرفی کرده و از همت عوامل این سریال قدردانی کرد.  

انتهای پیام/


منبع: https://ana.press/fa/news/809246/%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D8%B3%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D8%B5%D8%AF%D8%A7%D9%82-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D8%AA%D8%A8%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%86%D9%82%D8%B4-%D8%A8%D8%B3%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%A1-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-%DA%A9%D9%85%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%DB%8C%D9%81%DB%8C-%D9%87%D9%86%D8%B1

سریال سلمان فارسی به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی حسین طاهری توسط زلال فیلم و به سفارش مرکز سیما فیلم ساخته می‌شود. این سریال به زندگی و زمانه سلمان فارسی یار ایرانی پیامبر در سه فصل ایران دوران ساسانی، بیزانس و صدر اسلام می پردازد. تصویربرداری این سریال از آذر ۱۳۹۸ در کرمان آغاز شده و در شاهرود، قشم، جلفا، شهرک های سینمایی غزالی، نور و دفاع مقدس ادامه داشته و هم اکنون تصویربرداری یک سوم میانی آن به پایان رسیده است.

رئیس سازمان صداوسیما در ادامه دیدار خود به لوکیشن قسمت دریایی‌های سریال سلمان فارسی شامل بخش دریاچه، کشتی‌ها و غار رفت و از ایجاد ظرفیت‌های گردشگری جدید برای شهر شاهرود به واسطه ساخت سریال سلمان فارسی ابراز خرسندی کرد.

وی با اشاره به ابعاد بین‌الادیانی داستان سلمان فارسی و حضور بازیگران بین‌المللی در این سریال، این اثر را دارای ارزش و بردی جهانی خواند و گفت: این کار استاد میرباقری و همکاران‌شان مصداق جهاد تبیین به شمار می‌رود چون همه کارهایی که او به نام خودش در تاریخ ثبت و عرضه کرده نمایش افتخارات ایران است.

جبلی در این دیدار که با همراهی جواد رمضان‌نژاد، رئیس مرکز سیمافیلم و حسین قرایی، مدیرکل روابط‌عمومی رسانه ملی و جمعی از همراهان مانند شهردار و رئیس شورای شهر شاهرود انجام شد از بخش‌های مختلف لوکیشن کلیسای دمشق بازدید کرده و سپس قسمت‌هایی از سریال را که در این لوکیشن تصویربرداری شده بود، مشاهده کرد.

جبلی سپس در سخنانی با اشاره به سومین حضورش در پشت صحنه سریال سلمان فارسی این اثر را  خاص خواند و تاکید کرد: کاری که داوود میرباقری انجام می‌دهد صرفاً خلق یک اثر نمایشی تلویزیونی نیست بلکه اثری برای تقویت حافظه تاریخی ایرانیان است تا بدانند چه جایگاهی در میان یاران پیامبر و صدر اسلام داشته اند.  

رئیس سازمان صداوسیما ابراز امیدواری کرد این سازمان به عنوان خدمتگزار هنرمندان بتواند با حمایت مستمر و دنباله دار به ساخت سریال، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، کمک کند.

رئیس سازمان صدا و سیما سریال سلمان فارسی را کارگاه آموزشی بزرگی برای اهالی هنر خواند که قطعاً نقش بسزایی در ارتقای سطح کمی و کیفی هنر نمایش کشور خواهد داشت.  

این نویسنده و کارگردان با اعلام ساخته شدن حدود ۳۳ درصد سریال که شامل فصل میانی آن یعنی فصل بیزانس است، گفت: در این فصل بازیگران مختلفی از یونان، ارمنستان، مراکش و تونس در کنار بازیگران ایرانی جلوی دوربین رفته‌اند که در زمان پخش سریال می‌توانند نقش چشمگیری در دیده شدن جهانی آن داشته باشند.

رئیس صدا و سیما در پشت‌صحنه سریال سلمان فارسی؛

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیمای کشورمان بعدازظهرامروز پنجشنبه با سفر به شاهرود در جریان ساخت سریال فاخر سلمان فارسی قرار گرفت. رئیس رسانه ملی بعد از حضور در لوکیشن کلیسای دمشق و مشاهده برداشت چند پلان به داوود میرباقری و عوامل مختلف سریال خسته نباشید و خدا قوت گفت.

جبلی در آخرین مرحله دیدار از پشت صحنه سریال سلمان فارسی، نشستی صمیمانه با عوامل سریال داشت و دستوراتی برای تسهیل هر چه بیشتر کار به مسئولان سیمافیلم داد.

وی ابراز امیدواری کرد که با حمایت‌های رسانه ملی، ساخت بخش‌های پایانی فصل بیزانس به زودی پایان یافته و تصویربرداری فصل ایران و سپس حجاز انجام شود.