سیزدهمین جشنواره فیلم عمار برگزیدگان خود را شناخت

علی عارضی کارگردان مستند «کابوس نیمه‌شب» لوح افتخار بخش مستند حافظه ملی را ازهیئت داوران دریافت کرد.

هیئت داوران بخش آرمان روح الله، لوح افتخار این بخش را به علت نگاه جامع درباره فاجعه تروریستی شاهچراغ به علی خسروی کارگردان مستند «پاییز حرم» اهدا کرد.

در این مراسم که با حدود یک ساعت تأخیر برگزار شد جمعی از مدیران هنری و فرهنگی و از جمله محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی، صاحبان آثار داوران این دوره از جشنواره و جمعی از علاقه‌مندان و فعالان جبهه فرهنگی انقلاب حضور داشتند. آغاز این مراسم با پخش کلیپی از قرائت قران با صدای شهید نخبه فریدالدین معصومی از شهدای مظلوم حمله تروریستی بود.

این گزارش در حال تکمیل است…

لوح افتخار دیگر این بخش به  اثر«خوبان عالم» به کارگردانی امید مدحج و حمیدرضا بهوندی اهدا شد.

اهدای جوایز منتخبان با بخش «آرمان روح‌الله» بود؛ بخشی که از امسال به بخش های مختلف جشنواره مردمی فیلم عمار اضافه شده است.

جایزه ویژه موزاییک مرگ برآمریکا که ایده آن ازموزاییک‌های کفپوش حیاط مسجد شهر خمین گرفته شده به مستند «سفارت سیاه» ساخته رضوانه فتحی اهدا شد.

 سلیم نیز پس از دریافت فانوس جشنواره  پشت تریبون آمد و گفت:  ما در شرایطی هستیم که بیش از هر چیز نیاز به گفتگو داریم. معاندان با ایجاد دیکتاتوری رسانه‌ای کوچک‌ترین فضایی را برای گفتگو برنمی‌تابند. از مردم می‌خواهم این فضا را بشکنند و وارد گفتگو شوند. باید فضا را عقلانی کنیم،  حالا که رهبر حکم جهاد تبیین داده اند باید در این مسیر اقدام کنیم.شرایط پیچیده و حساسی است؛ کسی که پیشانی‌اش از نماز خواندن پینه بسته بود حالا به جاسوسی محکوم شده و در آستانه اعدام است، چه چیزی باعث می‌شود چپ نکنیم؟ اینجاست که جهاد تبیین ضرورت دارد.

 فانوس این بخش به اثر «نقابدارها» به کارگردانی محسن سلیم اهدا شد.

 سومین لوح افتخار این بخش به اثر «برای بیرق» ساخته محمود شهبازی اهدا شد. 

آیین اختتامیه سیزدهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» در سینما فلسطین تهران برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، آیین اختتامیه سیزدهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» امشب پنجشنبه ۲۲ دی‌ماه با اجرای فضه سادات حسینی در سینما فلسطین تهران برگزار شد.

** بخش حافظه ملی

 خسروی پس از دریافت جایزه‌اش گفت: امیدوارم به یک سینمای قوی برسیم تا شاهد ایرانی قوی باشیم و بتوانیم مراحل پیشرفت اقتصادی ایران را نشان بدهیم.

در سینما فلسطین؛

انتهای پیام/


منبع: https://ana.press/fa/news/825786/%D8%B3%DB%8C%D8%B2%D8%AF%D9%87%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%AE%D8%AA

 ** جایزه ویژه موزاییک مرگ بر آمریکا

** بخـش آرمان روح‌الله

سیزدهمین جشنواره فیلم عمار برگزیدگان خود را شناخت

در ادامه، پس از پخش کلیپی درباره جمال شورجه کارگردان پیشکسوت کشورمان، پاسداشت این هنرمند سینمای دفاع مقدس و جبهه مقاومت با حضور وی برگزار شد. پیش از حضور شورجه بر روی سن محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور در صحبت‌های کوتاهی در باره جایگاه جمال شورجه در سینمای ایران سخن گفت.

امسال در غیاب زنده‌یاد نادر طالب‌زاده که از موسسین این جشنواره و در ادوار مختلف رئیس شورای سیاستگذاری و دبیر آن بود، «سهیل اسعد» فعال فرهنگی و کارشناس رسانه  دبیری جشنواره سیزدهم را به عهده داشت.همچنین نکوداشت زنده‌یاد نادر طالب‌زاده و پاسداشت جمال شورجه کارگردان پیشکسوت کشورمان از برنامه‌های آیین اختتامیه این دوره از جشنواره است.