ششمین جلسه از فصل هشتم پاتوق فیلم کوتاه برگزار می‌شود

مجید نوروزی، هستی فرهی، مهری آل آقا، مریم مقدم، نازنین چیت ساز، بهار صبوریان، شیدا مقدری، بازیگران این فیلم کوتاه هستند.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، ششمین جلسه از هشتمین فصل پاتوق فیلم کوتاه روز دوشنبه ۱۱ اردی‌بهشت‌ماه ۱۴۰۲ با نمایش ۳ فیلم کوتاه داستانی یک انیمیشن کوتاه در پردیس سینمایی بهمن به کار خود ادامه می‌دهد.

ششمین جلسه فصل هشتم پاتوق فیلم کوتاه با همکاری موسسه فرهنگی، تبلیغاتی بهمن سبز- پخش رویش، دوشنبه ۱۱ اردی‌بهشت‌ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۵ در پردیس سینمایی بهمن برگزار می‌شود و شامل نمایش آثار و جلسه نقد و بررسی خواهد بود.

در خلاصه این انیمیشن آمده است: «پرنده‌ای در شهری جنگ‌زده که در آن چیزی جز اجساد مرده نیست، به دنبال غذا می‌گردد تا به جوجه‌هایش غذا بدهد …»

«اتاق عقد» به کارگردانی حسن حبیب‌زاده، نویسندگی نازنین چیت‌ساز و حسن حبیب‌زاده و تهیه کنندگی محمد جواد موحد و حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی تهیه و تولید شده است.

«پوتین» به کارگردانی و نویسندگی سید محسن پورمحسنی شکیب و به تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران و این کارگردان انیمیشن تولید شده است که یکی از افتخارات این انیمیشن کوتاه، حضور در بین ۵ انیمیشن برتر اسکار دانشجویی ۲۰۲۲ است.

این فیل کوتاه به نویسندگی و کارگردانی ادواردو بریتو و تهیه کنندگی رودیگو آریاس، روایتگر خاطرات مکان و اشیا و بازگشت‌ها و آغاز‌های جدید است.

در خلاصه داستان این فیلم کوتاه آمده است: «داستان بانوی جوانی است که همسرش در خانطومان به شهادت رسیده است و حالا بر اثر اتفاقی خاطراتشان را در ذهنش مرور می‌کند.»

فیلم‌نامه «مطرود» را امیر مهندسیان نگارش کرده است و کارگردانی آن به صورت مشترک توسط حمید شاه‌محمدی و امیر مهندسیان انجام شده است؛ در ضمن حمید شاه‌محمدی و داود نامداری تهیه کنندگان این فیلم کوتاه بوده‌اند.

در خلاصه داستان این فیلم کوتاه آمده است: «در یک مرده شور خانه دور افتاده به علت خرافات شکل گرفته کسی حاضر به دفن میتش در آن قبرستان نیست.»

نادر فلاح و گیتی قاسمی که در سریال «زیرخاکی» با یکدیگر همکاری کرده‌اند، در این فیلم کوتاه هم، هم‌بازی هستند.

در این رویداد کمال پورکاوه، به عنوان کارشناس جلسه ششم، پس از اکران آثار با کارگردان‌های فیلم‌های کوتاه به نمایش درآمده به گفتگو می‌نشیند و آثار را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد.

خواهش‌مندیم مخاطبانی که در هفته‌های گذشته پاتوق فیلم کوتاه تهران حضور داشته‌اند، حتما کارت ورود به سالن را همراه خود داشته باشند.

حضور برای تمامی علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1072493/%D8%B4%D8%B4%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D9%84%D8%B3%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%B5%D9%84-%D9%87%D8%B4%D8%AA%D9%85-%D9%BE%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%82-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%DA%A9%D9%88%D8%AA%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF

«سراشیبی» دومین فیلم کوتاه بخش بین‌الملل پاتوق فصل هشتم است.

در ششمین جلسه از فصل هشتم پاتوق که توسط انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می‌شود، فیلم‌های‌کوتاه داستانی «مطرود» به کارگردانی امیر مهندسیان و حمید شاه‌محمدی، «سراشیبی» به کارگردانی ادواردو بریتو، «اتاق عقد» به کارگردانی حسن حیب‌زاده و انیمیشن کوتاه «پوتین» به‌کارگردانی سید محسن پورمحسنی‌شکیب به نمایش در می‌آیند.