شناسایی ۲۶۰ خانه پلاک قرمز در تهران/ جابجایی پلاک، ترفندی برای فک پلمب

وی تصریح کرد: آمار خانه‌های پلاک قرمز را شهرداری تهران، بسیج محلات و سرکلانتر‌ها با یکدیگر استخراج کرده و در حال حاضر حدود ۲۶۰ خانه پلاک قرمز در شهر تهران وجود دارد.

کندن و جابجایی پلاک، ترفند ساکنان خانه‌های پلاک قرمز برای فک پلمب!

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: آمار خانه‌های پلاک قرمز را شهرداری تهران، بسیج محلات و سرکلانتر‌ها با یکدیگر استخراج کرده و در حال حاضر حدود ۲۶۰ خانه پلاک قرمز در شهر تهران وجود دارد.

توکلی‌زاده همچنین یادآور شد: با همکاری و دستور مستقیم قوه قضائیه خانه‌های پلاک قرمز پلمپ می‌شوند و با صاحبان این خانه‌ها چه مالک و چه مستاجر در چهارچوب قانون برخورد صورت می‌گیرد.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: با تحقیقاتی که توسط ۳ مجموعه فوق تا کنون انجام داده‌اند، خانه‌های پلاک قرمز در شهر تهران شناسایی و به طور مشخص نشان گذاری شده‌اند و قوه قضائیه هم در این مورد پای کار آمده است.

وی در ادامه به باز شدن مجدد برخی از خانه‌های پلاک قرمز شهر تهران بعد از پلمپ اشاره و تاکید کرد: ما می‌دانیم که برخی از این خانه‌ها پس از اینکه با دستور قضایی پلمپ و بسته شده بودند، دوباره مجددا باز می‌شوند.

توکلی‌زاده در گفت‌وگو با آنا خبر داد؛

شناسایی ۲۶۰ خانه پلاک قرمز در تهران  جابجایی پلاک، ترفندی برای فک پلمب

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران تصریح کرد: برخی از مالکان و مستاجران خانه‌های پلاک قرمز هم با جا به جا کردن و کندن پلاک خانه و جایگزینی آن با یک پلاک دیگر برای باز کردن دوباره خانه پلمب شده اقدام می‌کنند.

محمدامین توکلی‌زاده معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، اظهار کرد: وقتی که برای پاکسازی پاتوق‌ها و ساماندهی خیابان‌ها و محلات از وجود معتادان متجاهر اقدام می‌شود، بسیاری از این افراد به سمت خانه‌هایی می‌روند که اصطلاحا به آنها پلاک قرمز گفته می‌شود.

وی تاکید کرد: خانه‌های پلاک قرمز محل تولید و گسترش آسیب‌های اجتماعی و به ویژه اعتیاد هستند و با روند فعلی اقدامات قوه قضائیه، شهرداری تهران و نیروی انتظامی سعی در پلمپ این خانه‌های پر خطر و جلوگیری از افزایش حجم آسیب‌های اجتماعی در محلات آسیب خیز را مد نظر داریم.


منبع: https://ana.ir/fa/news/898213/%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DB%B2%DB%B6%DB%B0-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%BE%D9%84%D8%A7%DA%A9-%D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D8%A7%D8%A8%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%BE%D9%84%D8%A7%DA%A9-%D8%AA%D8%B1%D9%81%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%81%DA%A9-%D9%BE%D9%84%D9%85%D8%A8

توکلی‌زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر در رصد و شناسایی خانه‌های پلاک قرمز دقیق‌تر می‌شویم و اطلاعات را در اختیار نیروی انتظامی قرار می‌دهیم و آنها را از جزئیات این خانه‌ها مطلع کرده و از اطلاعات و گزارش‌های مردمی هم در این خصوص استفاده می‌کنیم.

شناسایی ۲۶۰ خانه پلاک قرمز در تهران/کندن و جابجایی پلاک، ترفند ساکنان خانه‌های بسته شده برای فک پلمپ