شهدای مدافع امنیت، مظلومیت مضاعف دارند

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان اینکه ملت ایران با پروردگار خود پیمان ایثار و شهادت بستند، گفت: خون شهدای امنیت مثل شهید عشوری، آرمان علی‌وردی‌ها در کشور ایران پایمال نمی‌شود، زیرا ملت ایران با اهدای شهید نشان داده که با پیمان خود با خدا و انقلاب اسلامی پایبند است.

وی با اشاره به نقش شهدا به ویژه شهدای دوران دفاع مقدس و مدافع حرم در اثبات حقانیت جمهوری اسلامی گفت: شهدایی مثل شهید عشوری و حججی به دفاع از حرم و کشور پرداختند تا در مورد مشروعیت حضور و دفاع از حرم برای مردم روشنگری کنند این شهدا قربانی شدند تا قلوب جامعه متحول شود.

وی فطرت ملت ایران را ملتی با عفت و دیندار برشمرد و گفت: ۵۰ سال تلاش شد تا عفت و حیا را از آن ملت ایران دور کنند، ولی موفق نشدند، ولی تلاش‌های آنان منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد، زیرا فطرت بانوان و مردمان این مرز و بوم فطرتی دین‌دار است.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1081047/%D8%B4%D9%87%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%B8%D9%84%D9%88%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%B6%D8%A7%D8%B9%D9%81-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، گیلان را یکی از استان‌های برجسته در حوزه ایثار و شهادت دانست و افزود: گیلانیان یکی از مردم باسابقه در مبارزات دینی و دفاع از اهل بیت (ع) هستند که در این راه شهدای بسیاری را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به جامعه آفرینی شهدا در کشور در برهه‌های حساس افزود: شهدا ما جامعه آفرین هستند و اگر شهدا نباشند، فرهنگ، اقتصاد و اشتغال در جامعه از بین می‌رود.

قاضی زاده هاشمی یکی از اهداف دشمن از ایجاد اغتشاش در کشور را مقابله با فرهنگ شهادت و ایثار دانست و گفت: هدف دشمن مقابله با فرهنگ شهدایی همچون شهید عشوری است که نمونه بارز آن را در اغتشاشات اخیر شاهد بودیم.

وی با تاکید بر لزوم توجه به امیدآفرینی در جامعه از طریق بازگو کردن ویژگی شهدایی همچون شهید عشوری بیان کرد: یکی از راز‌های شهادت گمنامی است و بسیاری از شهدای امنیت در عین گمنامی به شهادت می‌رسند که اگر ویژگی آنان برای نسل جدید بازگو شود به افزایش امید در کشور کمک می‌کند.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه شهدا نمونه بارز ایمان و امید هستند، گفت: شهید مظهر اعتماد و ایمان به خدا بوده و شهد بعد از معامله با پروردگار به رستگاری و سعادت یعنی شهادت رسیدند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره مظلومیت شهدای مدافع امنیت و نهاد‌های اطلاعاتی افزود: شهدای امنیت دارای مظلومیت مضاعفی در جامعه و در عین قدرت در گمنامی هستند و بسیاری از پرونده‌های شهدای دستگاه‌های امنیتی قابل بیان نیستند.

وی با تاکید بر برنامه‌ریزی دقیق سیستم‌های اطلاعاتی غربی برای ایجاد اغتشاش در کشور در شهریورماه سال گذشته بیان کرد: تمامی رؤسای جمهور و سران کشور‌های غربی در ایام اغتشاشات از آشوبگران حمایت کردند، ولی حضور مردم در صحنه نشان داد آنان به جز تعظیم در برابر ملت بزرگ ایران هیچ چاره‌ای ندارند.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، سید امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران عصر امروز در مراسم ششمین سالگرد شهید مدافع امنیت حسن عشوری در گلزار شهدای رودسر با بیان اینکه پروردگار برخی از دردانه‌های خود را برای روز خاصی ذخیره می‌کند، اظهار کرد: شهدا بنده‌های خاص و مخلص خدا بودند که خداوند آنان را مأمور تبلیغ و تبیین دین در جامعه اسلامی کرد.