شهیدهمدانی در قلب‌ها حکمرانی و فرماندهی می‌کند

وی گفت: شهید حاج حسین همدانی در اواخر عمر خود همواره پرتلاش، دارای روحیه جوانی و خستگی ناپذیر بود و دنیا وی را جذب خود نتوانست کند.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1036279/%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF%D9%87%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D9%84%D8%A8%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AD%DA%A9%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%87%DB%8C-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF

مطهری یاد آور شد: هرگاه بین مسئولان استان مشکل و یا اختلافی پیش می‌آمد این حاج حسین همدانی بود که این اختلافات را با جلسه و صحبت حل و برطرف می‌کرد و دل‌ها و قلب‌ها را به یکدیگر نزدیک می‌کرد.

وی گفت: بعد از جنگ هم حاج حسین همدانی محوریت خود را از دست نداد هر جا کاری داشتیم حاج حسین آنجا حضور داشت و محوریت می‌کرد و با جوانان کار می‌کرد و می‌فرمود اگر بازنشسته شوم میخواام یک مسجد را بگیرم و جوانان را دو خود جمع کمم و با جوانان کار کنم

مطهری با بیان اینکه شهید حاج محمود شهبازی اصفهانی بود خاطر نشان کرد: این شهید والا مقام در ورودی شهر خرمشهر به شهادت می‌رسد و حاج حسین یار صمیمی خود را از دست می‌دهد.

این پیشکسوت دفاع مقدس ادامه داد: تا زمان فتح خرمشهر هر صحبتی که از شهید حاج حسین همدانی می‌شود باید از شهید عزیز حاج محمود شهبازی، فرمانده سپاه استان همدان در آن زمان نیز یاد کنیم چرا که این دو شهید بزرگوار به قدری به یکدیگر نزدیک بودند که در هیچ‌یک از عملیات‌ها از هم جدا نمی‌شدند.

مطهری با بیان اینکه به دستور مقام معظم رهبری باید جبهه مقاومت را حمایت کنیم و ما هم حمایت خواهیم کرد، افزود: حاج حسین همدانی در حمایت از کشور سوریه گفتند این نامردی است کشوری که پای انقلاب ایران اسلامی می‌ایستد و در برابر همه دنیا به خاطر ایران اسلامی مقابله می‌کند و در آن زمان نیاز کشور ما را برطرف می‌کند اکنون که به ما نیاز دارد به آنان کمک نکنیم.

این پیشکسوت دفاع مقدس افزود: مقام‌معظم رهبری از حاج حسین همدانی به عنوان رزمنده قدیمی و صمیمی یاد می‌کنند و بسیاری از مردم حاج حسین همدانی را به عنوان حبیب سپاه استان همدان می‌شناسند.

وی با اشاره به فرماندهی شهید همدانی در جبهه میانی خاطر نشان کرد: در اوایل جنگ حاج حسین و تعدادی از رزمندگان همدان به سرپل ذهاب می‌روند و جلوی لشکریان صدام را که از قصر شیرین گذشته بودند و قصد تصرف سرپل ذهاب را داشتند می‌گیرند و سرپل ذهاب را از سقوط نجات می‌دهند.

مطهری تصریح کرد: وقتی سردار حسین همدانی خانواده خود را به سوریه برد از او پرسیدند چرا خانواده خود را در این آشوب به این جا آوردی گفت می‌خواهم ببینم امام‌حسین (ع) وقتی خانواده خود را به صحرای کربلا برد چه احساسی داشت؟

مطهری با بیان اینکه شهید همدانی کسی است که خون با برکت خود را در مسیر تعالی اسلام نهاد، تصریح کرد: حاج حسین همدانی به عنوان فرمانده محور در تمام عملیات‌ها همواره حضور پررنگی داشته است.

وی با اشاره به تشکیل تیپ حضرت رسول الله تهران توسط شهید همت، متوسلیان، شهبازیان و حاج حسین همدانی، گفت: تخصص حاج حسین همدانی آن بود که همه رزمندگان استان همدان را دور هم جمع کند و همین امر موجب شد که در اواخر سال ۶۱ در اسلام آباد پادگان الله اکبر فرماندهان استان همدان را از جای جای استان جمع کرده و تیپ سپاه انصارالحسین را تشکیل دهد و با تشکیل این تیپ می‌بینیم که چه حماسه‌هایی آفریده شد.

این‌پیشکسوت دفاع مقدس با بیان اینکه اعتقادم بر این است که شهید حاج حسین همدانی چشم سه فتنه را به عنوان فرمانده با ورود خود کور کرد، گفت: عملیات مرصاد، آشوب و فتنه سال ۸۸ و فتنه دیگر در سوریه بود که دشمنان سوریه را به عقب راند ضمن اینکه در برنامه اجتماع ۹ دی حاج حسین تهران را آرام کرد.

مطهری با بیان اینکه شهید حاج حسین همدانی همواره به فکر نیرو‌های زیر دست خود بود، افزود: خودش به عنوان یک نیرو می‌خواست جلوی عراقی‌ها برود و بایستد که رزمندگان و نیرو‌های دیگر بدون تلفات به عقب بیایند و او اینگونه فرماندهی می‌کرد.

 به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، کریم مطهری در هفتمین سالگرد سردار حاج حسین همدانی که در تالار اندیشه رزن با حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران و مسئولان و شهروندان این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: حاج حسین همدانی با شهادت خود ایران اسلامی، سوریه، جبهه مقاومت، همدان و بسیاری از دوستان ایران اسلامی را عزادار خود کرد او کسی بود که با دشمنان و کفار سرسخت و با دوستان مهربان بود.

وی با بیان اینکه شهید حاج حسین همدانی در اواخر عمر خود همواره پرتلاش، دارای روحیه جوانی و خستگی ناپذیر بود و دنیا وی را جذب خود نتوانست کند، خاطر نشان کرد:ی کی از شاخص‌های شهید حاج حسین همدانی محور بودن وی در هر جمع بود و وقتی در جمع قرار می‌گرفت به عنوان یک پدر و برادر بزرگتر همه از وی حرف شنوی داشتند و این شاخصه مهم حاج حسین موجب شده بود تا تمام عمر خود را در خدمت نظام و مجاهدت باشد.

وی ادامه داد: از حاج حسین سوال کردند چرا به سوریه رفتی با اعتقادی‌گری و لوطی‌گری خود پاسخ داد زمانی که انقلاب ما به پیروزی رسید هیچ کشوری ایران را به رسمیت نشناخت و تنها کشوری که ما را به رسمیت شناخت سوریه پدر بشار اسد بود.