شیرآلات صنعتی لیست قیمت و خرید آنلاین شیرآلات اینرژی | کسری ساران

این نوع از شیر ها شامل انواع گوناگونی می باشند که مهمترین آنها شیر های یک طرفه، شیر های کشویی، شیر های دیافراگمی و… قیمت هر یک از این شیر ها به دلیل طراحی، ساختار و کاربرد متفاوت؛ فرق می کند. به طور کلی به دلیل اینکه شیرآلات استیل از ویژگی هایی مثل مقاومت بالا، استحکام عالی، طول عمر زیاد، مقاومت در مقابل خوردگی و زنگ زدگی، زیبایی و درخشندگی و …

حرکت دورانی این محصول 90 درجه‌ای است و افت فشار بسیار کمی دارد. شیرآلات صنعتی وسیله یا جسمی صنعتی است که با باز کردن، بسته شدن یا انسداد نسبی مسیرهای مختلف عبور، جریان سیال (گازها، مایعات، مواد جامد سیال یا دوغاب) را تنظیم، هدایت یا کنترل می کند. شیرآلات از نظر فنی اتصالات محسوب می شوند، اما معمولاً به عنوان یک دسته جداگانه مورد بحث قرار می گیرند. به عنوان یکی از متداول ترین انواع شیرآلات صنعتی، شیرهای کشویی از حرکت خطی برای شروع و توقف جریان استفاده می کنند. فرض را بر این بزارید که قرار است آب مصرفی منازل به وسیله ی یک پمپ تامین شود. چنانچه شیر های موجود در خظوط انتقال به درستی عمل نکنند و اجازه ندهند که آب از خطوط لوله عبور نکند، فشار بر روی پمپ زیاد می شود و در نتیجه پمپ می سوزد یا آسیب جدی می بیند.

استاندارد شیرهای صنعتی

شیرآلات صنعتی لیست قیمت و خرید آنلاین شیرآلات اینرژی | کسری ساران

گسکت های آب بندی ولو در قسمت های دیگری شامل بین درپوش و بدنه و … مورد استفاده قرار می گیرند. پس از انجام تعمیر، شیر تحت آزمایش هیدروتست قرار می گیرد تا از آببندی کامل شیر طبق استاندارد اطمینان حاصل شود که با توجه به نظر کارفرما آزمایش تست در حضور بازرسین کارفرما انجام می گیرید. شیر پروانه ای ویفری به دلیل سبکی وزن و نوع اتصال پر مصرف ترین مدل شیر پروانه ای می باشد. شیر پروانه ای ویفری از دو سوراخ بالا و دو سوراخ پایین به فلنج متصل می شود.

بازرگانی کشیشی پیشرو در تهیه بهترین و باکیفیت ترین اجناس در رأس تاسیسات ایران

(Check Valve) و شیرهای سماوری (Plug Valve) را برای استفاده در خطوط لوله برای صنایع نفت و گاز طبیعی کسری ساران تعیین می‌کند. API Spec 6D برای شیرهای زیرزمینی قابل استفاده نیست، زیرا آنها با مشخصات جداگانه‌ای پوشش داده می شوند؛ هم‌چنین برای کلاس‌های فشاری بالاتر از ۲۵۰۰ قابل استفاده نیستند. این نوع از شیر های اوتوماتیک ، شیرصنعتی ای است که به سیال اجازه می‌دهد فقط در یک جهت جریان پیدا کند. شیرهای یک‌طرفه معمولاً در کاربردهایی استفاده می‌شوند که باید از برگشت جریان در آن‌ها جلوگیری شود و عمدتاً در پالایشگاه‌ها و صنایع پتروشیمی کاربرد دارند. شیرآلات موجود در سایت پایپ کالا در دو نوع چدنی و برنجی هستند.

  • شیر دروازه ای که به آن شیر کشویی یا گیت ولو گفته می شود، جز شیرهای خطی (Linear) است که برای قطع و وصل جریان سیال استفاده می شود.
  • بنابراین اگر توپ کروی 90 درجه بچرخد مسیر سیال باز یا بسته می‌شود.
  • برای مثال شیرآلات صنعتی که در کارهای ساختمانی به کار می روند از جنس چدن، برنج و برنز و استیل هستند.
  • بیشتر شیرها، کاربرد باز و بسته کردن مسیر جریان را به صورت کامل انجام می‌دهند.

ASME B16.5  درجه‌بندی حرارت و فشار، جنس مواد، ابعاد، میزان تحمل، نشانه‌گذاری یا مارکینگ (marking)، آزمایش و روش‌های طراحی نوع اتصالات فلنجی به خطوط لوله را پوشش می‌دهد. API 602  الزامات مورد نیاز برای مجموعه‌ای از شیرهای کوچک دروازه‌ای (Gate Valve)، بشقابی (Globe Valve) و شیرهای یک‌طرفه (Check Valve) برای کاربردهای صنعت نفت و گاز طبیعی را مشخص می کند. این مدل از شیر ها ، گاهی اوقات با نام ESDV یا Emergency shutdown valve معرفی می‌شوند، شیر توپی‌ای با مکانیزمی که جریان مایعات را در سیستم خطوط لوله متوقف می‌کند. مکانیزم عمل‌کردن آن می‌تواند هیدرولیکی، الکتریکی، نیوماتیکی و یا ترکیبی از این‌ها باشد.

شیرهای کشویی

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار