طبیعت‌گردی در ایران گردشگری طبیعت گسترش صنعت طبیعت‌گردی | jarastour

باغ تاریخی عباس آباد از بزرگ‌ترین باغ‌های ایرانی در شهرستان بهشهر است که جزو میراث ملی کشور قرار دارد. این مجموعه ۵۰۰ هکتاری به دستور شاه عباس اول صفوی ساخته شد و شامل سد، مخزن، گل باغ، کاخ، حمام، دو برج آجری، آسیاب آبی و دریاچه سد می‌شود. علاوه بر این ایران به واسطه داشتن شرایط جغرافیایی خاص این امکان را به گردشگری و توریست میدهد تا با طی کردن مسافت نه چندان طولانی بتواند به اقلیم‌های مختلفی سفر کند. کتاب بیابانگردی در ایان به تعریف بیابان و کویر پرداخته و شما را با دنیای جانوران بیابان و همچنین پوشش گیاهی بیابان‌های ایران آشنا می‌سازد. یکی از راهکارها برای گسترش صنعت طبیعت‌گردی، شناسایی هرچه کامل‌تر مناطق مستعد گردشگری طبیعت و به‌دنبال آن برنامه‌ریزی دقیق جهت امکان‌سنجی این مناطق به لحاظ توان جذب گردشگر طبیعت است.

  • اما طبیعت به اندازه‌ای که زیبا است می‌تواند ترسناک و ناامن هم باشد؛ بنابراین برای دیدن جاذبه‌های طبیعی باید با یک تور لیدر طبیعت گردی حرفه‌ای همراه شوید.
  • ممکن است سفر شما صعود به یک قله باشد و بدون هیچ وسیله‌ای به‌صورت پیاده این کار را انجام دهید.
  • و تمایل داشته باشید بدانید که جنگل های هیرکانی کجاست؟ در قسمت جنوبی دریاچه ی خزر و در کناره…
  • آیا میدانید برای هر 3000 کاغذ یک درخت باید قطع شود؟ پس لطفا به تاثیرات استفاده بی رویه از کاغذ در تخریب محیط زیست بیشتر بیندیشیم .
  • سوغات فرانسه, پاریس فرانسه کشور زیبایی است مخصوصا پاریس که پایتخت آن می باشد.

این دریاچه در نزدیکی روستای چورت در حدفاصل ساری تا کیاسر واقع شده است. باغ گیاه‌شناسی نوشهر یکی دیگر از آثار ملی ایران است که به دوره پهلوی دوم تعلق دارد. این باغ ۳۵ هکتاری از قدیمی‌ترین باغ‌های گیاه‌شناسی کشور است که علاوه بر نگهداری از گونه‌های نادر و در حال انقراض، به آموزش مردم نیز کمک می‌کند. در این محل انواع گونه‌های درختی و درختچه‌ای، پیازی، گیاهان علفی، کاکتوس و گیاهان گوشتی و چند ساله وجود دارد.

* پل تاریخی زمان خان – گردشگاه زمانخان شهر سامان

به یاد داشته باشید که رسیدن به قطب جنوب فقط در تابستان امکان‌پذیر است. در حالی که قطب جنوب نشانه‌های واضحی از اثرات مجله خبری تور و گردشگری شدن کره زمین را نشان می‌دهد، تعطیلات در قطب جنوب برای بسیاری معنای ویژه‌ای پیدا می‌کند. ایران جاهای دیدنی طبیعی متنوعی دارد که در این بخش به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

دیدنی های مازندران

جاذبه‌های طبیعی شامل سواحل، جنگل‌ها، کویر، پارک‌های ملی و … مکان‌هایی هستند که گردشگران طبیعت ممکن است از آن بازدید کنند. نکته مهمی که در این نوع سفرها وجود دارد، تمرکز روی محیط طبیعی به جای بازدید از دست ساخته‌های بشر است.

دریاچه ولشت

این حمام که به اواخر دوره قاجار تعلق دارد، شامل بخش‌های مختلفی همچون هشتی، سربینه، گرمینه، راهروهای بلند و طولانی، گرم‌خانه، خزینه آب گرم و سرد، تون و سرویس بهداشتی است. موزه کندلوس واقع در روستای کندلوس، یکی دیگر از موزه‌های استان مازندران است که شامل بخش‌های متنوعی از قبیل اسناد تاریخی، زیورآلات، بافته‌ها و پوشاک، کتب خطی، نقاشی‌های قهوه خانه‌ای و غیره می‌شود. از آثار ارزشمند این موزه می‌توان به سکه‌های اشکانی، ساسانی و ایلخانی، نسخه خطی قرآن کریم و جامی مربوط به ۱۸۰۰ سال پیش از میلاد مسیح اشاره کرد. منطقه حفاظت‌شده خشکه داران در منطقه نشتارود به‌سمت عباس‌آباد قرار دارد و شامل موزه‌ای با گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی می‌شود. این موزه با داشتن مجموعه تاکسیدرمی حیوانات شمال ایران مورد توجه گردشگران و دانش‌پژوهان است. گرسماسر همچون نگینی سبز در طبیعت رامسر است که با دشت‌‌های زیبا، کوه‌‌های بلند، چشمه‌‌های خنک و…

http://cctvlive.ir

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار