طبیعت و گردشگری ایده شات | jarastour

ییلاق فیلبند، مرتفع‌ترین روستای بخش شرقی استان مازندران است که در ماه‌های گرم سال پذیرای مردم محلی و گردشگران است و در ماه‌های سرد اغلب خالی از سکنه می‌شود. شاید بتوان اقیانوس ابری‌ را مهم‌ترین و جذاب‌ترین ویژگی این منطقه ییلاقی دانست که آن را در برمی‌گیرد و چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند. در واقع، تماشای این دریای ابر و منظره خارق‌العاده گذر ابرها از زیر پاهایتان، خاطره‌ای فراموش‌نشدنی برایتان می‌سازد. در طبیعت گردی برای اینکه هم بهترین تجربه را داشته باشید و هم به طبیعت و پوشش گیاهی و جانوری آسیبی وارد نکنید، لازم است تا نکاتی را در نظر داشته باشید. به‌طور کلی هدف از مطرح کردن این موارد، کمک به حفظ مناطق طبیعی موجود و جلوگیری از صدمه به آن‌هاست.

http://cctvlive.ir

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که در اطراف این دو دریاچه هیچ گونه امکانات و تمهیدات امنیتی برای شنا فراهم نشده و توصیه می شود شناگران آماتور از شناکردن در این دریاچه‌ها پرهیز کنند. رونق ورزشهای آبی و نشاط و هیجان ناشی از آن در صورت وجود امکانات، از دیگر جاذبه های توریسم ساحلی است. ورزشهایی مانند اسکی روی آب، قایق رانی، موج سواری، جت اسکی و … را می توان از جمله موارد جذب گردشگر در مناطق ساحلی بشمار آورد. طبیعت گردی می‌تواند برای طیف گسترده‌ای از مردم منفعت داشته باشد. وسیله نقلیه یکی از تجهیزاتی است که می‌تواند آلودگی بسیاری را وارد محیط کند.

  • با تعامل با مردم محلی، شما درباره نحوه زندگی آنها اطلاعات کسب می‌کنید و آنها نیز درباره شما یاد می‌گیرند، خواه سلیقه موسیقی باشد یا ترجیحات غذایی، شباهت‌ها و تفاوت‌های ساده روزمره و… .
  • افرادی که از تماشای گونه‌های مختلف جانوری لذت می‌برند و تمایل دارند که از نزدیک حیات وحش طبیعی را لمس کنند با این تورها همراه می‌شوند.
  • تشویق مسافران به صرف ناهار در یک رستوران بومی یا اقامت در یک اقامتگاه بومگردی و استفاده از محصولات محلی منطقه، از نمونه کارهایی است که می‌توان در راستای حمایت از مشاغل محلی و کمک به رشد اقتصاد منطقه انجام داد.
  • در نظر اول، گنبد مخروطی‌شکل بقعه خودنمایی می‌کند و پس از ورود، مسجد کوچکی با تزیینات آینه‌کاری قرار دارد.

ولی عاشق شغلشه از اونجایی که علاقه زیادی به سفر داره و اهل یه منطقه کوهستانی و خوش آب و هواست، تصمیم گرفت که با سفرهای علی بابا همراه بشه و سری به جای جای ایران و حتی خارج از کشور بزنه. به نظر مریم، زندگی رو باید زندگی کرد و به دنیا سخت نگرفت، هر جا که دلت شاده، همونجا باید بود. همچنین جوامع و فرهنگ‌های محلی را به روشی می‌شناسید که هرگز از بالکن هتل مجلل خود متوجه آنها نخواهید شد. با تعامل با مردم محلی، شما درباره نحوه زندگی آنها اطلاعات کسب می‌کنید و آنها نیز درباره شما یاد می‌گیرند، خواه سلیقه موسیقی باشد یا ترجیحات غذایی، شباهت‌ها و تفاوت‌های ساده روزمره و… . گردشگران طبیعت گردی هنگام بازگشت به خانه، این پیام را به خانواده‌ها، دوستان و همکاران خود می‌رسانند. هر یک از تور‌های طبیعی مانند کوه‌نوردی یا پیاده‌روی در جنگل، آداب خاص خود را دارد و این وظیفه آژانس‌ها است تا با آموزش درست، مسافران مسئولیت‌پذیری را پرورش دهند.

چگونه به آبشار کلوگان برویم؟

مجله خبری تور و گردشگری ملت یا باغشاه، یکی از جاذبه‌های بهشهر است که امروزه برای پیاده‌روی، ورزش و گشت‌وگذار ساکنان و مسافران استفاده می‌شود. هنگام قدم‌زدن و لذت‌بردن از زیبایی‌های این پارک، به عمارت سفیدرنگی موسوم به «عمارت چهل‌ستون» و «عمارت دیوان‌خانه» می‌رسید که جلوه زیبایی به پارک بخشیده است. با همه‌ی این توضیحات، شما تنها کسی نیستید که احتمالا در مورد اینکه طبیعت گردی دقیقا چیست و چه تفاوتی با یک کمپینگ معمولی دارد، سوال دارید. تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا ضمن پاسخ به این پرسش، شما را با زوایای مختلف یک سفر طبیعت گردی آشنا کنیم. سفر یکی از بهترین روش‌ها برای آشنایی بیشتر با جهان و در نتیجه شناخت بهتر خود است.

در مدت کوتاهی بخشی مهم از گردشگری اکوتوریسم شد و اکنون مهمانان خود را به گذراندن تعطیلات دلپذیر در مزرعه بومی و ارتباط نزدیک با طبیعت، دعوت می‌کند. این برنامه سرگرمی شامل شترسواری، دوچرخه‌سواری و همچنین رصد آسمان شب در کویر است. این منطقه فقط محصولات ارگانیک را به گردشگران ارائه می‌دهد و از انرژی خورشیدی به عنوان جایگزین منبع انرژی استفاده می‌کند. گردشگری حتی در تلاش‌های طبیعت گردی نیز به ناچار منجر به توسعه می‌شود. وقتی مناطق طبیعی در صنعت مسافرت محبوب می‌شوند، معمولا به هتل‌ها، کاوش‌ها و سایر فعالیت‌های صنعت توریست تبدیل می‌شوند. این فعالیت‌ها گاهی اوقات گروه‌های بومی و مردم محلی را از وطن خود آواره می‌کند.

معرفی سردترین شهر های ایران به ترتیب و نقاط مناسب گردشگری در تابستان

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار