عزم صدا و سیما برای پوشش گسترده و جذاب جشن بزرگ غدیر

رئیس مرکز تولید و فنی سیما تصریح کرد: ۳ عدد کوادکوپتر (ریزپرنده‌ها) و یک بالگرد در این جشن تصاویر هوایی را دریافت می‌کنند تا از طریق این مرکز در اختیار پخش شبکه‌ها نیز قرار بگیرد.

محسن برمهانی در این نشست گفت: دومین تجربه برگزاری جشن ده کیلومتری غدیر می‌طلبد تا با هم افزایی همه دستگاه‌ها و رسانه شاهد برگزاری هر چه با شکوه‌تر این جشن بزرگ و حماسه حضور ارادتمندان مولا علی (ع) و عاشقان ولایت باشیم. ما به سهم خود در رسانه تلاش داریم تا پیام والای غدیر و حق این جمعیت میلیونی را به شایستگی منعکس کنیم.

معاون سیما خاطرنشان کرد: شبکه‌های سیما در تعامل با مخاطبان تلاش دارد ظرفیت‌های مردمی را برای نقش آفرینی و مشارکت در برگزاری هر چه بهتر این جشن فعال کند.

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری علم و فناوری آنا، نشست هماهنگی رسانه‌ای «جشن بزرگ عید غدیر» با حضور معاون سیما و اعضای شورای مدیران این معاونت و سخنگوی ستاد مردمی‌برگزاری مهمانی بزرگ غدیر و دیگر دستگاه‌های فرهنگی برگزار شد.

سیدرضی همچنین از حضور بیش از ۲۵۰ تن از همکاران مرکز تولید و فنی سیما برای پوشش برگزاری «جشن ۱۰ کیلومتری غدیر» خبر داد.


منبع: https://ana.press/fa/news/856305/%D8%B9%D8%B2%D9%85-%D8%B5%D8%AF%D8%A7-%D9%88-%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D8%B4%D8%B4-%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D9%88-%D8%AC%D8%B0%D8%A7%D8%A8-%D8%AC%D8%B4%D9%86-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%BA%D8%AF%DB%8C%D8%B1

وی با تاکید بر لزوم بهره بردن از ظرفیت‌های این جشن عظیم افزود: ان شاالله و با عنایت حضرت امیر المومنین (ع) حاشیه و متن این جشن باشکوه مردمی و سوژه‌های بکر و خرده داستان‌ها را ثبت و ضبط می‌کنیم تا به فراخور از شبکه‌ها پخش شود.

معاون سیما و مدیران و عوامل اجرایی این سازمان چگونگی پوشش «جشن ۱۰ کیلومتری غدیر» را بررسی کردند.

ساسان زارع سخنگوی ستاد مردمی‌برگزاری مهمانی بزرگ غدیر هم در این نشست با ارائه گزارشی از تمهیدات جشن امسال گفت: سال گذشته ۳ میلیون نفر مخاطب جشن غدیر بودند که بی سابقه بود. امسال آمادگی برای حداقل ۴ میلیون نفر در جشن غدیر وجود دارد.

در این نشست همچنین علی فروغی مدیر شبکه سه و مسئول کمیته جشن غدیر سیما، مداحی معاون سازمان تبلیغات اسلامی و نماینده شهرداری تهران گزارشی از اقدامات خود ارائه کردند.

استقرار ۸ واحد سیار در مسیر ده کیلومتری

وی با اشاره به حضور میلیونی مردم در جشن خیابان ولیعصر (عج) تهران در سال گذشته خاطرنشان کرد: سیما با برنامه ریزی مفصل حال و هوای جشن میلیونی تهران و مهمانی کیلومتری در دیگر استان‌ها را به منازل مردم منتقل خواهد کرد تا علاقه مندانی که به هر دلیل امکان حضور ندارند از فضای معنوی این جشن بهره ببرند.

حاجی سیدرضی رییس مرکز تولید و فنی سیما درباره تمهیدات برگزاری «جشن ۱۰ کیلومتری غدیر» گفت: مرکز تولید و فنی سیما برای ۱۷ نقطه تمهیداتی در نظر گرفته و ۱۷ مسیر انتقال سیگنال داریم.

سیدرضی تصریح کرد: ۸ واحد سیار در مسیر جشن ۱۰ کیلومتری در طول مسیر از میدان امام حسین (ع) تا میدان آزادی مستقر خواهد شد که از این تعداد، ۴ پایگاه (استیج) داریم و ۴ واحد دیگر هم محدوده موکب‌ها را پوشش خواهند داد. ۹ دستگاه پخش زنده اینترنتی مرکز تولید و فنی سیما هم رویداد‌های جشن غدیر را به صورت نقطه به نقطه نشان خواهند داد.