عظمت مکتب حاج قاسم باید با زبان هنر روایت شود

به گزارش خبرنگار موسیقی آنا، آیین پایانی رویداد سرود روایت سرباز در قالب دومین جایزه هنری بنیاد فرهنگی هنری رودکی، امشب ، یازدهم دی ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانواده شهید سردار سلیمانی در تالار وحدت تهران برپا شد.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی صحبت هایی عنوان کرد: هرچه می گذرد عظمت وجود شهید سلیمانی بیشتر مشخص می شود، این خصلت شهادت و مبارزه است. باید دائم شخصیت های دوران دفاع مقدس تا اکنون و شهدا مرور شوند اما حاج اسم اسطوره ای است که برای ما تجسم همه چیز است. وی در ادامه توضیح داد: حتما نسل های بعدی به ما حسرت خواهند خورد که در دوره زندگی حاج قاسم زندگی کرده ایم، منتها باید تلاش کنیم تا ظرفیت های وجود ایشان را درک کرده و بشناسیم و به مردم معرفی کنیم.حاج قاسم سیدالشهدای مقاومت و عصاره فضائل بود. حیات طیبه او فرصت مغتنمی است که افتخارات زیادی رقم زده است.شهادتش نیز آثار زیاد ارزشمندی را خلق کرده درحالیکه هیچ سفارشی نشده بود.

وزیر ارشاد در آیین اختتامیه روایت سرباز؛

انتهای پیام/


منبع: https://ana.press/fa/news/823483/%D8%B9%D8%B8%D9%85%D8%AA-%D9%85%DA%A9%D8%AA%D8%A8-%D8%AD%D8%A7%D8%AC-%D9%82%D8%A7%D8%B3%D9%85-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%86%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%D9%88%D8%AF

وی در ادامه توضیح داد: حتما نسل های بعدی به ما حسرت خواهند خورد که در دوره زندگی حاج قاسم زندگی کرده ایم، منتها باید تلاش کنیم تا ظرفیت های وجود ایشان را درک کرده و بشناسیم و به مردم معرفی کنیم.حاج قاسم سیدالشهدای مقاومت و عصاره فضائل بود. حیات طیبه او فرصت مغتنمی است که افتخارات زیادی رقم زده است.شهادتش نیز آثار زیاد ارزشمندی را خلق کرده درحالیکه هیچ سفارشی نشده بود.

اجرای گروه سرود طاها از استان فارس به سرپرستی احسان تابنده، اجرای گروه مصباح الهدی از استان فارس به سرپرستی عمران جمالی، اجرای گروه موعود از استان مرکزی به سرپرستی هادی قاسمی، اجرای گروه نسیم رحمت از استان تهران به سرپرستی جابر قربانی نسب، اجرای گروه سرود ندای ثامن از تهران به سرپرستی احسان جوادی، اجرای گروه انوار الهدی از استان قم به سرپرستی مجتبی حجازی، اجرای گروه رسا از استان تهران به سرپرستی مرتضی چیذری از بخش‌های مختلف رویداد سرود روایت سرباز بود.

اسماعیلی با بیان اینکه هزاران هنرمند به خلق اثر درباره حاج قاسم پرداخته اند، گفت: ما صدها نمونه ازآثار درباره ایشان را داریم میبینیم از مرحوم حبیب صادقی که سال پیش نقاشی 110 متری درباره ایشان را خلق کرد و خوشحال هستیم که در مکتب ایشان قرار داریم. همین سرودهایی که می شنویم از محصولات خاص فرهنگ انقلاب اسلامی است، همین سرود سلام فرمانده واکنش های میلیونی زیادی براناگیخت. امروز با اتکا به مکتب حاج قاسم باید با استفاده از زبان هنر این عظمت را روایت کنیم و خوشبختانه در وزارت ارشاد این اتفاق درحال افتادن است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: امروز فرصت خوبی داریم تا به خلق اثر در این زمینه بپردازیم همه دستگاه ها پای کار باشند. امیدوارم روح بلند حاج قاسم ما را از دعا خود بی نصیب نکند. امروز با حضور رییس جمهور انقلابی که سرباز رهبر و مردم است این مسیر سخت طی می شود و انقلاب به دست امام عصر خواهد رسید.

آیین اختتامیه رویداد سرود روایت سرباز امشب با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانواده شهید سردار سلیمانی در تالار وحدت تهران برگزار شد.

در ابتدای برنامه بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار امروزشان با خانواده شهید سردار سلیمانی پخش شد و سپس از از کتاب «از چیزی نمی ترسیدم» زندگینامه خودنوشت شهید حاج قاسم سلیمانی در حضور خانواده ایشان و حمیدرضا مقدم فر، رییس ستاد بزرگداشت شهید سردار سلیمانی و فرزندان شهدای مدافع حرم فاطمیون رونمنایی شد.