علت انتخاب پردیس ملت برای اکران آثار جشنواره فیلم ۱۰۰


در گفت‌و‌گو با آنا مطرح شد؛

دبیر «سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰» درباره علت برگزاری این رویداد سینمایی در پردیس سینمایی ملت و چگونگی نمایش آثار منتخب آن توضیحاتی ارائه کرد.

یوسف منصوری دبیر «سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا، درباره محل عرضه آثار منتخب این دوره از جشنواره گفت: پخش آثار منتخب در شبکه‌های مختلف تلویزیونی که در ادوار قبلی هم وجود داشت، در این دوره هم دنبال خواهد شد؛ در رویداد پرتاب (پیچینگ) این دوره از جشنواره، سازمان‌ها شرکت‌ها و صاحبان کسب و کار‌های مختلف حضور دارند و در صورت تمایل می‌توانند حمایت مالی خود از ایده‌ها و آثار ارائه‌شده را اعلام کنند.

منصوری اظهار کرد: از جمله این مجموعه‌ها، چند شرکت هواپیمایی هستند که می‌توانند آثار منتخب را برای نمایش فیلم‌های زیر ۱۰۰ ثانیه در نمایشگر‌های داخل هواپیما انتخاب کرده و حتی در قالب تفاهم‌نامه، برای کار‌های جدید هم به هنرمندان سفارش بدهند. یا برخی مراکز مثل بیمارستان‌ها، فرودگاه‌ها، لابی هتل‌ها و سالن‌های سینما و… هم می‌تواند محل نمایش این‌گونه آثار باشد.

** اکران فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای پیش از نمایش فیلم‌ها

وی گفت: تمهیداتی اندیشیده‌ایم تا غیر از ایام برگزاری جشنواره، در روز‌های دیگر سال نیز این فیلم‌های کوتاه روی پرده بروند. سینما‌های حوزه هنری این آمادگی را دارند تا آثار منتخب را پیش از پخش فیلم‌های سینمایی و در بخشی که برای تبلیغات پیش از اکران فیلم در نظر گرفته شده، روی پرده بیاورند. این کار می‌تواند برای صاحبان اثر بسیار انگیزه‌بخش باشد.

دبیر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ افزود: در تلاش هستیم تا از امکانات شهرداری تهران مثل تلویزیون‌های شهری و مترو هم به شکل ویژه‌تری استفاده کنیم. البته واگن‌های جدید مترو یا فاقد نمایشگر هستند و یا نمایشگر‌های آن فعال نیست، اما می‌توان با یک همکاری دوطرفه گستره مخاطبان این فیلم‌ها را بیشتر کرد.

یوسف منصوری دبیر «سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰»

وی درباره انتخاب پردیس سینمایی ملت برای اکران آثار جشنواره فیلم ۱۰۰ نیز گفت: درست است که از حیث دسترسی مخاطب، مجموعه‌هایی مثل سینما آزادی یا پردیس سینمایی چارسو وضعیت بهتری نسبت به پردیس ملت دارند، اما ما برای برگزاری جشنواره باید چند معیار را درنظر می‌گرفتیم؛ مسائلی مانند کیفیت فنی سالن‌ها، امکان برگزاری نشست‌های تخصصی، داشتن پارکینگ و رستوران برای شرکت‌کنندگان و… هم برای دبیرخانه جشنواره اهمیت داشت. در مجموع، با کنار گذاشتن این معیار‌ها و شرایط بود که به پردیس سینمایی ملت رسیدیم.

منصوری افزود: امیدواریم در روز‌های برگزاری جشنواره، علاقه‌مندان به فیلم‎‌های کوتاه و دانشجویان رشته سینما و رشته‌های مرتبط حتماً سری به پردیس ملت بزند چراکه این‌گونه آثار هم توانایی فیلمسازان جوان و نوجوان ما را نشان می‌دهند و هم می‌تواند برای سایر علاقه‌مندان سوژه‌های جدیدتری فراهم کند.

لازم به یادآوری است «سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰» به دبیری یوسف منصوری از دهم تا دوازدهم اسفندماه در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


منبع: https://ana.press/fa/news/834589/%D8%B9%D9%84%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%B3-%D9%85%D9%84%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D8%AB%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%DB%B1%DB%B0%DB%B0