علی رهبری بار دیگر در روسیه به روی صحنه رفت

در این برنامه آثاری چون: سوییت شماره ۱ و ۲، پرنده آتشین و پتروشکا اجرا شد.

مجموعه مارینسکی با داشتن ۳ سالن اپرا و چندین سالن کنسرت وبیش از ۴۰۰ نوازنده ارکستر ۲۵۰ خواننده کر بزرگترین مجموعه موسیقی جهان به شمار می‌آید.


منبع: https://ana.press/fa/news/848367/%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%B5%D8%AD%D9%86%D9%87-%D8%B1%D9%81%D8%AA

با تجلیل از این آهنگساز شناخته شده؛

هم اکنون مدت یک سال از انتخاب علی رهبری به عنوان رهبر دائم میهمان اپرای مارینسکی سنت پترزبورگ توسط والری گرگیف رهبر مشهور جهانی و مدیر کل هنری اپرای مارینسکی می‌گذرد و رهبری در این مدت آثار بسیار زیادی را رهبری کرده که مورد استقبال مخاطبین و رسانه‌ها واقع شده است.

کنسرت علی رهبری نیز مانند تمام کنسرت هایش برای پخش در تلویزیون روسیه ضبط شده است. وی روز جمعه پنجم خرداد نیز بار دیگر با برنامه دیگری روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری علم  و فناوری آنا، علی رهبری، رهبر ارکستر و آهنگساز بین المللی ایرانی جمعه شب بیست و نهم اردیبهشت ماه، ساعت ۱۹ به وقت روسیه در سالن بزرگ اپرای مشهور مارینسکی در سنت پترزبورگ به روی صحنه رفت.

این کنسرت که به مناسبت بزرگداشت ایگور استراوینسکی آهنگساز بنام روسی اختصاص داده شده بود، هیچ سولیستی نداشت و تمام برنامه بر عهده علی رهبری بود.

علی رهبری، رهبر ارکستر و آهنگساز بین المللی ایرانی به تازگی در سالن اپرای مشهور مارینسکی سنت پترزبرگ به صحنه رفت.

استراوینسکی در ژوئن ۱۸۸۲ در منطقه‌ی لومونوف نزدیک به سنت پترزبورگ به دنیا آمد.او به عقیده‌ بسیاری از اهالی هنر به عنوان مهم‌ترین آهنگساز قرن بیستم شناخته می‌شود. وی با ساخت قطعه‌ «پرنده آتشین» استعداد نبوغ خود را به همه نشان داد و در سراسر جهان شناخته شد. استراوینسکی پس از آن دست به ساخت دومین شاهکار فراموش نشدنی خود یعنی «پتروشکا» نمود و توانست تحسین بیشتری را برانگیزد.