عکاسی حیات وحش به دانش و تجربه فراوان وابسته است

وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت به‌روزرسانی اطلاعات و دانش همکاران در تمام واحدها، به ترتیب اولویت و با توجه به نیاز واحدها تا پایان سال نشست‌های آموزشی تخصصی توان‌افزایی کارکنان ادامه خواهد داشت.

یوسف‌پور خاطرنشان کرد: تمام عکس‌های به نمایش درآمده در نمایشگاه عکس حیات وحش استان مربوط به حیات وحش جانوری این استان است و ۵۴ عکس قرار گرفته شده در این نمایشگاه از بین حدود ۳۰۰ عکس از هفت عکاس حرفه‌ای حیات‌وحش استان انتخاب شده‌اند.

به‌گزارش خبرنگار ایمنا، سعید یوسف‌پور امروز _سه‌شنبه بیست‌ودوم فروردین‌ماه_ در نشست توان‌افزایی کارکنان حفاظت محیط‌زیست چهارمحال‌وبختیاری، اظهار کرد: این نشست با حضور کارشناسان و نمایندگان حقوقی اداره‌کل و ادارات شهرستان‌ها برگزار شده است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان چهارمحال‌وبختیاری گفت: نمایشگاه عکس حیات وحش استان به مناسبت روز جهانی حیات‌وحش با حضور جمعی از مدیران استان، سازمان‌های مردم‌نهاد محیط‌زیستی، علاقه‌مندان به حیات‌وحش و فعالان محیط‌زیست در اسفندماه سال گذشته در محل فرهنگ‌سرای بزرگ شهرکرد برگزار شد.

وی اظهار کرد: عکاسی حیات‌وحش، شاخه‌ای از عکاسی است که در آن از حیوانات و جانوران زنده در محیط طبیعی عکس‌برداری می‌شود و انسان در آن حضور ندارد این نوع از عکاسی به دانش و تجربه فراوان در زمینه عکاسی و آشنایی با رفتار انواع حیوانات وابسته است.

وی ادامه داد: کارشناسان و نمایندگان حقوقی شرکت‌کننده در این نشست با نحوه ثبت تخلفات شکار و صید در سامانه جامع محیط زیست کشور و نحوه ثبت گزارش در سامانه جامع ارتباط مردمی (سجام) آشنا شدند.

یوسف‌پور خاطرنشان کرد: لایه‌های اطلاعاتی در ارتباط با حیات‌وحش، بیماری‌ها، منابع آبی، گرد و غبار، مناطق تحت مدیریت، آتش‌سوزی در مناطق طبیعی تهیه شده است که مبنای برنامه‌ریزی و مدیریت بحران‌های محیط زیستی در آینده خواهد بود.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست چهارمحال‌وبختیاری تاکید کرد: در راستای انجام وظایف سازمانی و خدمت‌رسانی بهتر از این سامانه‌ها استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: با همکاری آموزش و پرورش استان و همت آموزش حفاظت محیط‌زیست استان، برنامه‌ریزی آموزشی طرح ساعتی با محیط‌بان مانند گذشته به صورت مستمر در سراسر استان ادامه دارد.


منبع: https://www.imna.ir/news/653958/%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%AD%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%88%D8%AD%D8%B4-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%D9%87-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

وی اضافه کرد: تلاش عکاسان حیات‌وحش استان چهارمحال‌وبختیاری که در نمایشگاه عکس حیات‌وحش استان حضور فعال داشتند، قابل تقدیر است.