غواصی مرگ‌بار پای نتفلیکس را به دادگاه کشاند

مستر در حالی که سعی می‌کرد در جمهوری دومینیکن در سال ۲۰۰۲ غواصی کند غرق شد. این اتفاق بعد از این که وسیله‌ای که قرار بود او را به سطح آب بیاورد خراب شد، رخ داد. فیلم داستان پاسکال گوتیه و رکسان اوبری، ورژن خیالی و داستانی این زوج را روایت می‌کند.

گوتیه در این فیلم شخصیتی بدطینت و حسود نسبت به موفقیت اوبری نمایش داده می‌شود. در صحنه اوج داستان، فیلم با قدرت می‌گوید که گوتیه عمداً مخزن هوای همسرش را دستکاری کرد تا او اکسیژن کافی برای برگشتن به سطح آب نداشته باشد. فرراس روز چهارشنبه از نتفلیکس شکایت کرد و گفت که این فیلم او را یک فرد قاتل به تصویر می‌کشد. این فیلم همچنین گوتیه را در حال خفه کردن اوبری نشان می‌دهد.

فرراس در یک گفتگوی تلفنی از خانه اش در کوبا، گفت: «نمی دانم مردم چطور می‌توانند چنین کار‌هایی کنند؟ آن‌ها ماجرا را کلاً عوض کردند. آن‌ها آن را آن طوری که دوست داشتند نشان دادند. این واقعاً مرا ناراحت کرد.» در ابتدای فیلم گفته می‌شود که این یک فیلم داستانی است و هرگونه شباهتی به افراد واقعی تصادفی است. همچنین می‌گوید که این فیلم از اتفاقات واقعی الهام گرفته است.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری آنا، به خاطر فیلم «نامحدود»، یک فیلم داستانی که در آن یک غواص عمداً در یک سانحه غواصی همسرش را می‌کشد، از شبکه نتفلیکس شکایت شد.

انتهای پیام/


منبع: https://ana.press/fa/news/839651/%D8%BA%D9%88%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D9%85%D8%B1%DA%AF%E2%80%8C%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%AA%D9%81%D9%84%DB%8C%DA%A9%D8%B3-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%AF

آخر فیلم هم عکس مستر را به همراه یک روایت کوتاه از مرگش نشان می‌دهد. نویسنده و کارگردان این فیلم، دیوید رزنتال، در مصاحبه‌ای به ورایتی گفت که قبل از ساخت این فیلم با چند وکیل مشورت کرده است و فکر نمی‌کند که شکایت فرراس به جایی برسد. رزنتا گفت: «این ورژن خیالی داستانی است که مردم در مستند‌ها دیده اند و درباره اش در مقالات و کتاب‌ها خوانده اند چیزیکه من نوشتم یک قصه است با شخصیت‌های خیالی… من مطمئنم که او با شکایت از نتفلیکس می‌خواهد که این وسط پولی به جیب بزند.» نتفیلکس این فیلم را در ماه سپتامبر پخش کرد و تا دو هفته این فیلم محبوبترین فیلم غیرانگلیسی زبان این شبکه بود.

با فیلم «نامحدود»؛

این فیلم فرانسوی‌زبان بر اساس داستان واقعی «فرانسیسکو پیپین فرراس» و همسرش «اودری مستر» ساخته شده است. آن‌ها در دنیای غواصی آزاد زوج مشهوری بودند. غواصی آزاد ورزش بسیار سختی است که در آن غواص‌ها صد‌ها فوت بدون اکسیژن به زیر آب می‌روند.

پخش فیلم داستانی «نامحدود» با موضوع مرگ مشکوک یک غواص زن در سال ۲۰۰۲، برای شبکه نتفلیکس دردسرساز شد.