فراخوان رویداد فیلمنامه‌نویسی «کودکان غزه» منتشر شد

زمان‌بندی رویداد

«رویداد فیلم‌نامه‌نویسی کودکان غزه

به ۱۰ طرح فیلمنامه برگزیده رویداد، لوح تقدیر و جوایز مالی اهدا می‌شود.

دبیرخانه دایمی جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، رویداد فیلمنامه‌نویسی با موضوع «کودکان غزه» را با اهداف «اشاعه فرهنگ مقاومت» و «توجه به مظلومیت کودکان فلسطین» برگزار می‌کند.

طرح فیلمنامه کوتاه داستانی

متقاضیان شرکت در این رویداد فرهنگی و هنری می‌توانند از هشتم تا بیست و هفتم آذر سال جاری به نشانی اینترنتی مراجعه و فرم ثبت‌نام را تکمیل کنند، همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۷۳۹۵۳۵ تماس حاصل کنند.

مسئولیت حقوقی آثار ارسالی به دبیرخانه دایمی جشنواره کودک و نوجوان، برعهده ارسال‌کننده است.

با توجه به شهادت مظلومانه نزدیک به ۶ هزار و ۵۰۰ کودک و نوجوان فلسطینی تا هفته اول آذر در نتیجه حملات ارتش جنایتکار رژیم صهیونیستی و مقاومت و شجاعت کودکان و نوجوانان غزه در برابر دشمن، بمب و موشک، جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، به عنوان یکی از معتبرترین جشنواره‌های تخصصی سینمایی کشور در حوزه کودک و نوجوان، با هدف «اشاعه فرهنگ مقاومت» و «توجه به مظلومیت کودکان فلسطین» فراخوان رویداد فیلمنامه نویسی «کودکان غزه» را منتشر کرده است.

هر شرکت‌کننده می‌تواند یک طرح فیلمنامه ارسال کند.

طرح فیلمنامه‌ها حتماً باید با موضوع فلسطین و مقاومت اسلامی باشد.

۳ طرح فیلمنامه برتر رویداد، مورد حمایت بنیاد سینمایی فارابی برای نگارش فیلمنامه بلند سینمایی قرار می‌گیرند.

نشانی دبیرخانه: تهران، خیابان جمهوری، خیابان سی تیر، شماره ۵۹، بنیاد سینمایی فارابی، دبیرخانه جشنواره فیلم کودک و نوجوان.»


منبع: https://snn.ir/fa/news/1114393/%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%BA%D8%B2%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1-%D8%B4%D8%AF

شرایط شرکت در رویداد

بخش‌های رویداد

متن کامل فراخوان «رویداد فیلمنامه نویسی کودکان غزه» به شرح ذیل است:

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، فراخوان رویداد فیلمنامه‌نویسی «کودکان غزه» در ۲ بخش طرح فیلمنامه بلند و کوتاه داستانی و به منظور زمینه‌سازی برای ساخت آثار ارزشمند در این حوزه برای شرکت در سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، منتشر شد.

خلاصه یک صفحه‌ای طرح فیلمنامه به همراه مشخصات صاحب اثر در بخش ویژه سامانه جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان به آدرس: ثبت شود.

حق تصمیم‌گیری (پذیرش یا رد) طرح فیلمنامه‌های ارسالی با دبیرخانه دایمی جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان است.

مهلت ارسال آثار: از ۸ تا ۲۷ آذرماه ۱۴۰۲

طرح فیلمنامه‌ها حتماً باید برای مخاطب کودک و نوجوان باشد.

طرح فیلمنامه بلند داستانی

جوایز رویداد

دبیرخانه تعهدی در قبال حمایت از طرح فیلمنامه‌های ارسالی ندارد.

دبیرخانه دایمی جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان از بین طرح فیلمنامه‌های ارسالی، صاحبان آثار منتخب را به جلسه داوری برای ارایه حضوری (PITCH) دعوت خواهد کرد.

ارایه حضوری آثار منتخب مرحله اول: ۲۷ دیماه ۱۴۰۲