«قدر دانیم» پویشی برای جایگاه زن و مادر

«قدر دانیم» پویشی برای جایگاه زن و مادر

اسراری بیان کرد:«در طی این مدت اساتید با هنرجویان  در رابطه با محتوای پویش صحبت و شروع به ایده پردازی کردند. بعد از آن، طراحی اولیه شروع شد که با اساتید مشورت می‌کردند تا اثر‌ها کامل شود؛ و در آخر آثار رتبه‌بندی خواهند شد و جوایزی داده می‌شود.

پوریا اسراری، مدیر اجرایی رویداد، گفت:«امسال با تکیه بر مطالعه، تحقیقات ومشاوره با افرادی که در این زمینه متخصص بودنند به یک پیام کلی رسیدیم بر اساس مقام و جایگاه ارزشمند زنان و به همین خاطر نام پویش «قدر دانیم» شد. این پویش بستری را فراهم کرد برای هنرمندان که آثارشان دیده شود. شاید در فکر خیلی از ما نقش مادر و زن به صورت کلیشه‌ای نقش بسته باشد، اما در واقع وجود مادر و زن بسیار ارزشمند‌تر است و کار در این زمینه بسیار گسترده است. کار هنرمندان در این زمینه بیان کردن انواع فعالیت و یا فداکاری‌های مادران و زنان است که باید قدردان آنها باشیم. در این رویداد ۱۲ نفر از اساتید در زمینه‌های گرافیک، تصویرسازی، مدیر هنری و استاد محتوایی همکاری داشتند.

علی حیاتی، دبیر هنری رویداد، نیز تصریح کرد:«در این رویداد ۴ داور و یک داور محتوایی خواهیم داشت که آثار را داوری می‌کنند و ۳ اثر را به عنوان آثار برگزیده و ۷ اثر ویژه را اعلام می‌کنند. باقی آثار عنوان رتبه‌های الف و ب به لحاظ کیفی داده می‌شود و به همه افراد جوایزی تقدیم می‌شود. نحوه داوری به این صورت است که مسائل فنی و هنری و از همه مهم‌تر محتوایی که برای پویش در نظر گرفته شده حائز اهمیت است. ایده محوری این پویش درواقع برگرفته از صلوات حضرت فاطمه (س) است، که ویژگی را بیان میکند و این است کسی که قدرش شناخته نشده است. در بیان جایگاه مادر و زن فضای بسیار گسترده‌ای وجود دارد که هنوز کار بسیاری داریم و پرداختن به این موضوع کار بسیار سختی است و جا برای حرف‌های بسیار بیشتری وجود دارد. در این رویداد بیشترین افراد را خانم‌ها همراه با کودکان خود و دهه هشتادی‌ها تشکیل می‌دهند.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1056208/%D9%82%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%85-%D9%BE%D9%88%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B2%D9%86-%D9%88-%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1

حضور دهه هشتادی‌ها در رویداد «قدردانیم»

گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری دانشجومهدیه سهرابی؛ به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زهرا (سلام الله علیها)، گرامیداشت مقام زن و روز مادر رویداد «قدر دانیم» با محوریت رشته‌های گرافیک و تصویرسازی، با حضور ۱۰۰ هنرمند در باغ هنر تهران برگزار شد. این رویداد که با همکاری اداره کل امور زنان و خانواده شهرداری تهران و منطقه فرهنگی گردشگری عباس‌آباد و هیئت هنر بود، از ۲۸ الی ۳۰ دی برگزار شد. این رویداد هنری، طی فراخوانی از هنرجویان خواسته بود که آثار خود را با موضوع جایگاه زنان و قدردانی از زنان به دبیر خانه رویداد ارسال کنند. در ادامه، ۸۰ هنرجو انتخاب شدند که بیشترینِ آنها را خانم‌ها تشکیل می‌دادند.

«قدر دانیم» پویشی برای جایگاه زن و مادر