لیست تمیزترین سواحل و پلاژهای شمال ایران

شهر زیبای رامسر در مازندران، با برخورداری از سواحل سنگی و ماسه‌ای و همچنین انواع تفریحات ساحلی و دریایی، هر سال گردشگران زیادی را جذب می‌کند. امکان آفتاب‌گرفتن و شنا برای بانوان و آقایان در پارک ساحلی رامسر وجود دارد. پلاژ شهرداری نیز که ساحلی زیبا با پوشش سنگ در رامسر است، جذابیت بالایی برای گردشگران دارد. پلاژ دریاپشته و پلاژ شهر از مکان‌های تفریحی دیگر این شهر است. باید گفت که علاوه بر سواحل رامسر، یکی از انتخاب‌های پرطرفدار مسافران، کلبه جنگلی شمال در شهر جنگلی رامسر است.

ساحل چمخاله

لیست تمیزترین سواحل و پلاژهای شمال ایران

انزلی؛ بهترین ساحل شمال

ساحل متل قو در مازندران قرار دارد. علاوه بر تفریحات ساحلی و دریایی و چشم‌انداز زیبا، مراکز خرید لوکسی در امتداد این ساحل ساخته شده است. آبتنی، آفتاب‌گرفتن، پاراسل، جت‌اسکی، قایق‌سواری، والیبال ساحلی و انواع دیگر تفریحات دریایی و ساحلی را می‌توانید در این ساحل زیبا تجربه کنید.

ساحل کیانشهر و پل چوبی

شور و اشتیاق تماشای دریا، شنا، آب‌تنی و قدم‌زدن در سواحل زیبای شمال و بهره‌بردن از انواع تفریحات لذت‌بخش که هر ایرانی را به وجد می‌آورد، باعث شد تا در این مقاله‌ی سری به بهترین سواحل این منطقه و امکانات تفریحی و گردشگری آن بزنیم.

ساحل چابکسر

لیست تمیزترین سواحل و پلاژهای شمال ایران

ساحل متل قو

در این مطلب سعی کردیم که بهترین سواحل شمال را معرفی کنیم، برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مطلب راهنمای جامع سفر به شمال مراجعه کنید.

جمع‌بندی

تالاب بوجاق و پل چوبی در ساحل کیانشهر قرار دارد که باعث جذب گردشگران زیادی به این منطقه شده است. این ساحل در ۵۰ کیلومتری رشت قرار دارد. در مسیر پل چوبی، قایق‌هایی در نظر گرفته شده تا مسافران را بین تالاب بوجاق و ساحل بگردانند.

سفر به شمال

این ساحل در ۳۵ کیلومتری جاده نوشهر واقع شده است. در مسیر آن جنگل‌های زیبا با درختان بلوط، توسکا، لیلکی، شمشاد و گوجه جنگلی وجود دارد و شما تا رسیدن به مقصد می‌توانید از این طبیعت زیبا لذت ببرید. پیست کارتینگ، اسب‌سواری، دوچرخه‌سواری و تفریحات دیگر این ساحل در کنار طبیعت زیبای آن بسیار لذت‌بخش است. ساحل سینگال برای کمپ‌کردن نیز بسیار مناسب است.

ساحل نمک ‌آبرود

ساحل نمک‌آبرود که در مسیر چالوس به تنکابن قرار دارد، یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری شمال ایران است. این ساحل نیز طرح سالم‌سازی دارد و برای شنای بانوان و آقایان مناسب است. قایق‌سواری، شاتل، پیست موتورسواری، جت‌اسکی تنها تعدادی از تفریحات این ساحل زیباست.

ساحل چابکسر در شمالی‌ترین نقطه‌ی گیلان قرار دارد و می‌توان گفت که کوتاه‌ترین فاصله بین جنگل و دریا مربوط به این ساحل است؛ یعنی فقط ۱۳۰۰ متر. ساحل گل سرخ، اوشیان و ساحل طلائی قاسم‌آباد در این شهر واقع شده است. علاوه بر منطقه‌ی زیبا، امکانات تفریحی و دریایی زیادی در این سواحل وجود دارد. اگر به شنا و آبتنی علاقه دارید، در ساحل گل سرخ طرح سالم‌سازی اجرا شده است و نجات‌غریق نیز حضور دارد. برای جت اسکی، قایق‌سواری، شاتل، پاراسل و تفریحاتی از این دست، ساحل طلائی قاسم‌آباد مناسب است. ساحل اوشاین چابکسر نیز از چشم‌اندازی زیبا و آرامش‌بخش برخوردار است.

صدف آستارا؛ بهترین ساحل شمال

پوشش ساحل با صدف‌های زیبا یکی از جذابیت‌های ساحل صدفی آستاراست. این ساحل در غربی‌ترین نقطه گیلان و در نزدیکی جنگل محافظت‌شده‌ی لندویل قرار دارد که به آن ساحل لوندویل نیز گفته می‌شود. ساحل صدفی با مساحتی حدود ۱۷ هکتار، پلاژ جداگانه برای خانم‌ها و آقایان دارد و طرح سالم‌سازی در آن اجرا شده است؛ بنابراین امکان شنا هم در این قسمت وجود دارد. در ساحل صدفی تفریح‌های متنوعی ازجمله؛ قایق‌سواری، تفریح‌های آبی و ماهیگیری و همچنین امکان دوچرخه‌سواری در خط ساحلی برای مسافران فراهم است. اگر بخواهید کمپ برپا کنید، مکان‌هایی برای نصب چادر در نظر گرفته شده است.

این ساحل زیباترین ساحل دریای خزر به شمار می‌رود که بسیار مجهز و کم‌خطر است. ساحل چمخاله ماسه‌ای و نرم بوده به همین علت برای والیبال و فوتبال ساحلی بسیار عالی است. ورزش‌های دیگری مثل دوچرخه‌سواری و اسب‌سواری و تفریحات دریایی نیز برای مسافران این منطقه در نظر گرفته شده است. این ساحل در شرق گیلان و بعد از لنگرود قرار دارد.

ساحل گیسوم

اگر می‌خواهید لذت عبور از جنگل‌های رویایی و درختان بلند و سر به فلک‌ کشیده را تجربه کنید و بعد از این جاده‌ی رویایی به ساحل برسید، ساحل گیسوم بهترین گزینه است. امکانات تفریحی دریایی از قبیل؛ قایق‌سواری، چتربازی و جت‌اسکی در این ساحل فراهم است. ساحل گیسوم با مساحت ۸۰ هکتار، در غرب استان گیلان و ۱۵ کیلومتری جنوب تالش واقع شده است و آب‌وهوایی مرطوب و تمیز دارد.

ساحل جنگل سینگال

سواحل انزلی از بهترین سواحل شمال است که به چترهای سایه‌بان، صندلی‌های آفتاب‌گیر و رختکن و دوش صحرایی برای آقایان و بانوان مجهز است. سالن ماساژ، کافی‌شاپ و تفریحات از قبیل، فوتبال‌دستی، والیبال و پینگ‌پونگ و تفریحات دریایی مثل؛ پاراسل، شاتل، کایانگ، ویندسرف در این ساحل فراهم است. همچنین حوضچه‌ای اختصاصی در این مکان در نظر گرفته شده تا مسافران حتی در مواقع طوفانی هم بتوانند از تفریحات آبی ایمن لذت ببرند.

ساحل رامسر

اجاره ویلا شمال برای سفر به این بهشت زمینی و همچنین انتخاب بهترین سواحل شمال که در کنار منظره‌ی عالی، امکانات بالای تفریحی و گردشگری نیز داشته باشد، یکی از دغدغه‌های افراد هنگام مسافرت است. برای اجاره‌ی ویلا نیز می‌توانید از سایت‌های معتبری مثل جاجیگا، ویلاهای مختلف را با هم مقایسه و بهترین گزینه را انتخاب کنید. امیدواریم که سفر خوب و لذت‌بخشی داشته باشید.


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1733202/%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%AA%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D9%88-%D9%BE%D9%84%D8%A7%DA%98%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86