محبوب ترین جاذبه های گردشگری ایران از نگاه گردشگران لیست 30تایی | jarastour

از دیگر جاذبه های گردشگری در این استان می توان به آبشار تزرج، قلعه لشتان، چشمه چاه احمد، و بسیاری دیگر از جاذبه های گردشگری دیگر اشاره کرد. اما تمامی این جاذبه های گردشگری یک طرف، و تنگه بوچیر یک طرف. استان هرمزگان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ایران برای سفر در زمستان می باشد. در نتیجه اگر قصد داشتید از جاذبه های گردشگری این استان دیدن کنید، توصیه می کنیم فصل زمستان را برای سفر انتخاب کنید. اما در میان استان های بسیار زیاد کشور ایران، استان هرمزگان نیز دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد.

  • شهر چنارانشهر در بجنورد، جایی است که تماشای آن را توصیه می‌کنیم.
  • برای آشنایی بهتر با جاذبه های گردشگری شمال ایران، این جاذبه ها را به تفکیک استان ها بیان کرده ایم.
  • در ادامه این مطلب همه چیز را درباره کشور ایران و همچنین معرفی بخش ها و استان های مختلف آن، به همراه جاذبه های دیدنی و تفریحی آن ها پرداخته ایم.
  • اگر به دنبال زیباترین شهرهای گردشگری ایران در پاییز هستید، تهران را گزینه اول لیست قرار بدهید.

همچنین کلیات حافظ و فالنامه حافظ در همه جای مجله خبری تور و گردشگری یافت می شود. به سبب این معروفیت و محبوبیت، عده ی زیادی عاشق این ارامگاه هستند و سالانه از همه جای ایران و حتی خارج از ایران به قصد دیدن حافظیه وارد شهر شیراز می شوند. استان کرمانشاه همواره در فهرست مقصدهای گردشگری اصلی کشور، جای دارد اما به اندازه کافی به آن توجه نشده است. از استان های غربی و گزینه خوبی برای سفر در نیمه اول سال است.

پارک آبی کرج

جاهایی که حتی در هیچ کجای دنیا نمونه آن ها وجود ندارد و بازدید از آن ها بسیار لذت بخش است. روستای آب اسک نیز یکی دیگر از جاذبه های دیدنی در استان مازندران می باشد که در محدوده ی آمل قرار دارد. از دیگر جاذبه های گردشگری در استان مازندران می توان به دریاچه چورت، کلاردشت، و بسیاری دیگر از جاذبه های گردشگری زیبا در این استان اشاره کرد. یکی از شناخته شده ترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری در استان مازندران، فیلبندمی باشد. این جاذبه گردشگری امروزه تبدیل به یکی از مهم ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری ایران تبدیل شده است و بازدید از آن برای هر فردی از واجبات است.

جزیره لاوان، نگینی در جنوب کشور

این آبشار در دهستانی به نام «شوی» که از توابع دزفول و در رشته کوه‌های زاگرس قرار دارد و دارای تنوع زیست محیطی زیبا به خصوص در فصل بهار است. از مناطق گرشگری آن می توان به منطقه حفاظت شده حرا در تنگه خور خوران خلیج فارس و بین جزیره قشم و سواحل استان هرمزگان است و منحصر به فرد، زیبا و دلفریب است که نظر هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند. شهر زیرزمینی کاریز، آب انبار سنتی، کشتی یونانی، شهر تاریخی حریره، پارک دلفین، کارتینگ، پلاژ، آکواریوم و شاتل، اسکوتر زیردریایی، فلای بورد، کیبل اسکی و مراکز خرید اشاره نمود.

پل بزرگمهر یکی از جاذبه های شهر اصفهان

حجم پل ورسک که دارای 66 متر دهانه قوسی اصلی و 110 متر ارتفاع از ته دره است، جمعاً 4500 مترمکعب است. عظمت این پل که در واقع دو کوه عظیم و سخت را به یکدیگر اتصال می دهد ستودنی است. این پل راه ارتباطی راه آهن سراسری شمال جنوب بوده که با شگفتی تمام و با ابزار آلات بسیار ساده مانند دینامیت و دریل دستی ساخته شده بود و در ساخت آن از هیچ سازه فلزی استفاده نشده است. در این مقاله به بررسی گلچینی از جاذبه های گردشگری جنوب ایران پرداختیم. همانطور که می دانید جاذبه های جنوب کشور بسیار متنوع و پر از آثار تاریخی و باستانی هستند و همچنین استان‌های جنوبی کشور و جزایر خلیج فارس از لحاظ اقتصادی، سیاسی و استراتژیک اهمیت فراوانی دارند.

http://cctvlive.ir

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار