محدودیتی در برگزاری کنسرت نداریم

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ خبرگزاری آنا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هیچ محدودیتی برای برگزاری کنسرت‌های عمومی و حتی سایر رویدادهای فرهنگی نداریم و در وزارت خانه برای حمایت باز است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به آنا:

انتهای پیام/


منبع: https://ana.press/fa/news/820076/%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%B3%D8%B1%D8%AA-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%85

وی در خصوص مشکل برخی هنرمندان از جمله زندانی شدن یا تحریم‌ها تصریح کرد: از روز اول این اتفاقات مرتب هشدار دادم جامعه را دوقطبی نکنند و در جامعه ایجاد نفاق نکنند. وزارت فرهنگ خود را خانه هنرمندان می داند. وضعیت مشکلات برخی هنرمندان رفع شده و تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم بر اساس قوانین مشکل مابقی آن‌ها نیز رفع شود.

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: این جشنواره نشان داد چه ظرفیت قابل توجهی در حوزه مستند سازی داریم و امید واریم بتوانیم حوزه مستند را قوی‌تر از گذشته مورد حمایت قرار دهیم.ه شناسایی شود و در آموزش و حمایت از تولیدات جدید اعتبار خوبی پیش‌بینی شده است؛همان طور که جشنواره فیلم کوتاه و سینما حقیقت برگزار شد، جشنواره فجر نیز با قوت برگزار خواهد شد.

لازم به یادآوری است شانزدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت از بیستم تا بیست و پنجم آذرماه به دبیری محمد حمیدی مقدم در پردیس سینمایی ملت در حال برگزاری است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار آنا گفت: هیچ محدودیتی برای برگزاری کنسرت‌های عمومی و حتی سایر رویدادهای فرهنگی نداریم و در وزارت خانه برای حمایت باز است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید به اینکه حمایت از هنرمندان از سیاست‌های جدی دولت است، اضافه کرد: برگزاری جشنواره‌ها نیز بر همین اساس است تا هم استعدادهای جدید را شناسایی کنیم و هم اسباب حمایت از هنرمندان فراهم شود.

وی تاکید کرد: هفته گذشته ارکستر ملی در تالار وحدت اجرا داشت و ما همه پیش‌بینی‌ها را انجام دادیم و هیچ محدودیتی برای تعریف برنامه نداریم .وی افزود: از همه هنرمندان و موسیقی‌دان‌ها دعوت می کنیم تا رویدادهای خود را تعریف کرده و نسبت به برگزاری آن اقدام کنند. کما اینکه در حال حاضر سالن‌های تئاتر و سینما فعالیت خود را از سر گرفته و نمایش‌ها در حال اجرا است.

محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه حضور درپردیس سینمایی ملت محل برگزاری شانزدهمین دوره جشنواره سینما مستند ایران در پاسخ به خبرنگار آنا و در جمع خبرنگاران، در خصوص زمان از سرگیری برگزاری کنسرت‌های موسیقی تصریح کرد: ما هیچ محدودیتی برای زمان کنسرت‌ها قائل نیستیم و معاونت هنری آماده حمایت از هنرمندان است.

اسماعیلی متذکر شد: در سینما حقیقت نیز امسال اتفاقات خوبی گزارش شده است و ما تحول مهمی را در سینمای مستند شاهد هستیم و سینمای مستند کشور دارد به جایگاه واقعی خود می رسد.وی متذکر شد: در برنامه سال جاری به صورت مختلف ازساخت آثار گرفته تا پشتیبانی از آثار تولیدی در نظر گرفته شده است و در وزارت خانه آمادگی داریم که بسته حمایتی از هنرمندان تعریف شود. به ویژه آثار مستندسازان در همه جای ایران حمایت می شود.