مردمی برگزار کردن جشنواره شهر رمضان ما را به پارک لاله رساند/برای همه اعضای خانواده برنامه داریم

وی تصریح کرد: پیش‌بینی کردیم در نهایت برگزیدگان همه جشنواره‌هایمان را در شب عید سعید فطر معرفی کنیم.

وی افزود: طراحی ما این بود که رویدادی را باتوجه به تقارن ۲ بهار طبیعت و قرآن اجرا کنیم و این دو بهار را با نام بهار ایران تبدیل کردیم به «شهر رمضان». در کشور‌های همسایه شاهد این هستیم که هرساله رمضان با نشاط و فرحی در میان مسلمانان برگزار می‌شود و ما غالبا از این جنس فعالیت‌ها فاصله داریم و تلاش کردیم این فاصله را کم‌تر کنیم. خود اتفاق تقارن ۲ بهار باعث شده است که ما یک مقدار نزدیک‌تر شویم.

آذرسرا در پایان بیان کرد: برای حوزه کودک ما سه-چهار جشنواره طراحی کرده‌ایم و حضور شبکه کودک را به عنوان یک شبکه‌ای که بتواند برنامه‌های مارا پوشش دهد را داریم. در این حوزه، انتخاب عروسک «مل‌مل» و حضور آن در مجموعه شهر رمضان و حضور حداکثر بچه‌های آن گروه سنی اتفاق افتاد. چند روزی است که این عروسک اینجا حضور دارد و در قالب بخش «مادر و کودک» به اجرای برنامه می‌پردازد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خدا را شکر هرشب که این برنامه پیش می‌رود، هم استقابل بیشتر می‌شود و هم بازخوردهای بهتری به ما می‌رسد و از دیشب نیز صفحه این برنامه در فضای مجازی راه اندازی شده است.

در ادامه این نشست ماجد بازرگان، تهیه‌کننده و کارگردان برنامه «کافه بازی» توضیح داد: ارتباط مردم با ما به دو صورت خواهد بود. یکی حضوری است. بازی ویدیویی، مقوله جذابی است و هرکسی که از کنار محل برگزاری این بازی‌ها در جشنواره که می‌گذرد، قطعا سری هم به داخل می‌زند و با این مواجه می‌شود که برای مثال دو هنرمند داخل هستند و یا اینکه مجری برنامه، آقای عبدالله روا است و به همین دلیل جذب می‌شود.

ما علاقه‌مند بودیم که در درون مردم باشیم و به همین خاطر پارک لاله را برگزیدیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو، نشست خبری «جشن شهر رمضان» در روز یکشنبه ۲۷ اسفندماه با حضور رسول آذرسرا دبیر جشنواره مردمی آرمان، ماجد بازرگان تهیه‌کننده و کارگردان برنامه «کافه بازی»، حسین عطار تهیه‌کننده برنامه جشن شهر رمضان و تعدادی از عوامل این رویداد، برگزار شد.

آذرسرا ادامه داد: شهر رمضان از ابتدای ماه مبارک و تا انتهای آن و عید سعید فطر برقرار خواهد بود. جشنواره مردمی آرمان به عنوان متولی این کار، این رویداد را رقم می‌زند. ما سعی کردیم رویداد-جشنواره‌هایی را در گوشه گوشه پارک ایجاد کنیم و از لحلظ شکلی نیز همه صنوف و همه سنین را در آن شاهد باشم.

حسین عطار، تهیه‌کننده برنامه «جشن شهر رمضان» سخنران بعدی این نشست بود و اشاره کرد: یک جُنگ شبانه بعد از افطاری با اجرای آقای سید مرتضی حسینی و خانم فریبا باقری داریم. ما همچنین دو کار استندآپ داریم که دوستان هنرمند تئاتری آن را انجام می‌دهند و یک قصه نمایشی داریم که آقای داوود منفرد و آقای محمد خواجوی آن را انجام می‌دهند.

 


منبع: https://snn.ir/fa/news/1137603/%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%B1%D9%85%D8%B6%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%84%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%85

بازرگان در پایان ضمن اشاره به حضور برخی از چهره‌ها در برنامه «کافه بازی» از آن‌ها نام برد: چهره‌هایی که در این بازی‌ها حضور دارند شامل آقای پورعلی گنجی، نیما شاهرخ‌شاهی، علیرام نورایی، امین زندگانی، شهاب عباسی، جواد خواجوی، یوسف کرمی، امیرمحمد متقیان هستند. ما بیشتر سراغ کسانی رفتیم که سررشته‌ای در فوتبال یا زمینه‌های طنز داشته باشند.

دبیر جشنواره مردمی آرمان ضمن اشاره به برنامه رادیویی این رویداد گفت: ما رادیو‌ای را طراحی کردیم که رادیو ووکال است و نهایتا ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱ رادیو ایران در اینجا حضور دارد و نام برنامه نیز همین عنوان «شهر رمضان» است. دو پویش نیز در درون برنامه در حال وقوع است. یکی از آن همین موج آرمان است و دیگری نیز «با من حرف بزن» است که در این مجموعه رادیویی انجام می‌پذیرد.

وی ادامه داد: همینطور راه دیگر ارتباط با ما دو سایت است. یکی سایت جشنواره که می‌توانند در آن ثبت نام کنند. اکنون یک لیگ در حال برگزاری است. ۱۴ فروردین هم قرار است لیگ بعدی برگزار شود. علاقه مندان می‌توانند یا در سایت جشنواره و یا سایت انجمن بازی‌های ویدیویی برای لیگ بعدی ثبت نام کنند.

در ابتدای این نشست رسول آذرسرا، دبیر جشنواره مردمی آرمان ضمن خوش‌آمدگویی، طی سخنانی اظهار داشت: برای ما مقدور بود که جشنواره در برج میلاد و یا تپه‌های عباس آباد برگزار شود و امکانات هم بیشتر بود و باتوجه به اینکه رویداد آنجا اتفاق افتاده بوده است، تجربه برگزاری چنین جلساتی در آن مکان‌ها راحت‌تر است. اما ما علاقه‌مند بودیم که در درون مردم باشیم و انتخابی کردیم که در مرکز شهر قرار داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: بنظرم یکی از حلقه‌های مفقوده‌ای که تاکنون در مجموعه اتفاقاتی که در مجموعه شهرداری رخ می‌دهد، فقدان رسانه بوده است. ما سعی کردیم رسانه را به پیوست مجموعه‌هایمان اضافه کنیم و هر اتفاق و رویدادی را که در شهر رمضان به وقوع می‌پیوندد، حتما چنین پیوستی را دارا باشد.