معرفی بهترین مناطق طبیعت بکر شمال ایران + دیدن مناظر بهشتی شمال

بدون شک یکی از آسیب دیدهترین صنعتهای اقتصادی ناشی از ویروس کرونا، صنعت گردشگری است. این بحران وضعیت کسب و کار میلیونها نفری که در صنعت گردشگری مشغول به کار هستند را به شدت تحت تأثیر قرار داده. ۳. از دیگر اقدامات در بخش مدیریت بحران و کاهش اثرات، بازبینی مالیاتها، عوارض و مقررات تأثیرگذار بر حملونقل و گردشگری است. تیم اقتصادی دولت به همراه وزارت امور خارجه، نهادهای تأثیرگذار در زمینه دیپلماسی اقتصادی، اتاقهای بازرگانی استانها و … شما اگر برنامه ریزی خوبی داشته باشید و شخصی همراه شما باشد که دارای تجربه در این زمینه است، با گذراندن حدود ۵ الی ۶ ساعت قادر به فتح این قله هستید! و در نهایت لازم به ذکر است، در سفر به گرگان، هزار پیچ ان را از دست ندهید! اگر در طول مسیر به دنبال محلی برای استراحت در کنار رودخانه هستید پارک جنگلی سه هزار انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

گردشگری جهان، با وجود همه قدرتی که دارد، یک بار در سال ۲۰۰۳، به دنبال شیوع بیماری سارس و بار دیگر در سال ۲۰۰۹، و به دلیل بحران اقتصادی آمریکا، با افول چشمگیری روبه رو شده بود. بیماری سارس در سال ۲۰۰۳، پس از کشتن ۷۰۰ نفر، ریشه کن شد. اگر عنوانی که برای دریاچه چورت به کار برده ایم حس کنجکاویتان را کمی قلقلک داده است، باید بگوییم که چورت در سال ۱۳۲۰ و بر اثر زمین لرزه و رانش زمین به وجود آمده است. میدان «زوکالو»ی مکزیکوسیتی که محل برگزاری مراسم آیینی ازتکها بوده است، با 85 میلیون بازدیدکننده رتبه دوم را در این فهرست دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، محمد خرمی فعال حوزه گردشگری گفت:مشکل ما در حوزه گردشگری این است که ما هنوز، زیر ساخت های لازم برای گردشگری را نداریم، در واقع می توان گفت صنعت گردشگری به دو بخش تقسیم می شود: بخش سخت افزاری و بخش نرم افزاری. ۷. محوریت قرار گرفتن بخش گردشگری در برنامههای توسعه و برنامههای عمرانی کشور، تقویت اعتبارات ایجاد زیرساختهای گردشگری برای فعال کردن بخش غیردولتی و سرمایهگذاری آنها. این فعال حوزه گردشگری ادامه داد:مساله این است که در بحث سخت افزاری، زیر ساخت های لازم را نداریم و این موضوعی مهم است و ما را دچار مشکل می کند، یعنی باید ابتدا در مرحله سخت افزاری به نقطه ای برسیم که بتوانیم زمینه برای کار نرم افزاری را آغاز کنیم. وقتی در این شهر قدیمی راه می روید می تواند در هر نقطه ای از این شهر ساختمان های تاریخی و قدیمی را مشاهده کنید که هر کدام دارای سبک معماری مخصوص به خود هستند. سپس به موجب مصوبه شورای عالی اداری، تمامی وظایف و مأموریتهای معاونت امور سیاحتی و زیارتی در وزارت ارشاد به «سازمان ایرانگردی و جهانگردی» منتقل شد تا در قالب سازمان به فعالیت خود ادامه دهد و امروز در قامت یک وزارتخانه به نام «میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی» از سال ۱۳۹۸ این مسیر را طی کند.

در میان این باغ تماشایی، هنوز هم عمارت کلاهفرنگی بزرگی وجود دارد که متعلق به او بود. این خانه زیبا حیاط بزرگی دارد که در مرکز بنا قرار گرفته و قسمتهای اندرونی و بیرونی از هم جدا نیستند. برخی کسبوکارها در بازارهای مختلف از حدود دو ماه پیش به شرایط «فعالیت قبل از شیوع کرونا» برگشتند و برخی هم تا حدودی از «تعطیلی یا عدم فروش در ماههای اولیه شیوع ویروس» فاصله گرفتهاند اما بازار گردشگری هنوز در کما قرار دارد. دیپلماسی اقتصادی میتواند با جذب گردشگران بین المللی در برابر تبلیغات سو آمریکا در جهت نشان دادن چهره غیر واقعی از ایران نیز بایستد. در این راستا سازمان با ایجاد معاونتی تحت عنوان «معاونت سرمایه گذاری و طرح ها» اقدامات و عملیات مربوط به بستر سازی های لازم جهت ایجاد تاسیسات گردشگری، جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و پرداخت تسهیلات بانکی به سرمایه گذاران (ریالی/ارزی) و تدوین برنامه ها و طرحهای توسعه زیرساختهای حوزه های مختلف گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی را در این معاونت تجمیع و سایر فعالیت ها در بخش گردشگری به معاونت دیگری تحت عنوان معاونت امور گردشگری محول شد که به امور خدمات گردشگری و استاندارد سازی بهره برداری از تاسیسات و خدمات در این بخش می پردازد.

اما این ترس نیز وجود دارد که خیلی زود این فهرست کوتاه تر شود. عکاس: کوروش نوزادتهرانیقله دماوند در بخش لاریجان شهرستان آمل واقع شده است و در سال ۱۳۸۷ بهعنوان نخستین اثر طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ثبت شد. وی با اشاره به اینکه کشورهای دیگر تجربیات موفقی در این زمینه داشته اند،افزود: کشورهایی مانند ترکیه و مالزی کشورهایی هستند که سال ها در این حوزه کار کرده اند و نتایج خوبی نیز گرفته اند. خرمی با اشاره به کمبود سرمایه گذاری در این بخش گفت : با این وجود سرمایه گذار خصوصی وقتی وارد این حوزه می شود و میلیاردها تومان هزینه می کند از این می ترسد که نکند با تغییر سیاست ها، سرمایه اش به یکباره بر باد برود، زیرا به هر دلیل تغییرات و اتفاقاتی که در حوزه سیاسی رخ دهد، تاثیر مستقیم بر این سرمایه ها می گذارد . با برگزاری دورههای آموزش آنلاین رایگان برای افراد آسیبدیده از بحران کرونا با کمک دانشگاهها و مؤسسات آموزشی، تبلیغ رایگان محتوای سازمانهای بینالملل مثل سازمان جهانی گردشگری و پشتیبانی آنها به چند زبان و همچنین تدوین برنامههای آموزشی علمی و مهارتی با بودجه دولتی برای پرسنل شرکتهای گردشگری که در بحران کرونا تعطیل شدهاند، میتوان مهارتهای جدید را ارتقا داد.

اگر به منطقه گردشگری سپاد رفتید، به مجتمع تجاری و گردشگری وصال هم سری بزنید. با کمپینگ میتوانید ازغروب دل نشین این منطقه و شبهای باصفایش هم لذت ببرید. یکی دیگر از مناطق گردشگری سراب که دارای آب و هوای فوقالعاده و طبیعت بکر و زیبایی است، منطقه گردشگری و کمپینگ اردها است. این دریاچه در شکاف درهای با شیب زیاد قرار گرفته و دور تا دور دریاچه را پوششهای جنگلی بکر و درختان قدیمی در بر گرفتهاست. این مساله بر بکر بودن منطقه میافزاید و جالب است بدانید که حتی در مورد ارتفاع این آبشار نیز هنوز اطلاعات دقیقی در دست نیست. لاتون ۱۰۵ متر ارتفاع دارد و بلندترین آبشار ایران است، این آبشار سه حوضچه دارد که به شکوه و دلربایی آن میافزاید. از هر ده شغل در جهان، یک شغل مربوط به گردشگری است، توسعه گردشگری در ارزآوری و تنوع بخشی به فعالیت های اقتصادی کشورها تأثیر بسزایی دارد و بستر مناسبی برای تحقق اهداف اقتصاد را فراهم میکند. بخشی از هزینههای آنها مانند مالیات، اجاره، پول برق، آب … از این فرصت پیش آمده در راستای اصلاح ساختارهای معیوب گردشگری استفاده کنند. معماران آن زمان برای ساخت ارگ کریمخانی، علاوه بر زیبایی ظاهری به مسائل امنیتی نیز توجه ویژه ای داشته اند و به همین سبب از دیوارهای ضخیم و بلند برای محافظت از ارگ استفاده شده است.

۶. بازار گردشگری باید جزو بستههای اضطراری اقتصادی در سطوح ملی، منطقهای و بینالمللی قرار گیرد که این امر با ادغام گردشگری و حملونقل در بستههای اضطراری با کاهش اثرات و حمایت ملی و منطقهای و بینالمللی، گنجاندن ادارههای گردشگری ملی در برنامههای مربوط به سازمانهای بینالمللی و منطقهای مانند بانکجهانی، بانکهای منطقهای و کمیسیون اروپا برای تضمین حمایت از کارآفرینان خرد، کوچک و متوسط، زیرساختهای گردشگری و سایر حوزههای اثرگذار صورت میپذیرد. ۴. حمایت از ساخت مجتمعهای گردشگری با معماری ایرانی-اسلامی. یکی از رسانه های موثر در معرفی ظرفیت های گردشگری مالت و ولز و انگلیس و ایسلند که لوکیشن فیلم برداری این فیلم بودند، به شمار می آید. در ادامه مجله گردشگری بلیط اینجا، ۵مورد از زیباترین مناطق گردشگری طبیعی در شمال غرب ایران و جاهای دیدنی شمال را به شما معرفی می کند. هنگامی که کوه سالزبورگ در نزدیکی این دهکده از برف پوشیده میشود؛ میتوان این روستا را زیباترین دهکده طبیعی در جهان دانست. از طرفی، مزارع چای یکی از بی نظیر ترین و زیباترین صحنه های این استان می باشد و خود به تنهایی یکی از جاذبه های گردشگری گیلان به شمار می رود. مردم تبریز به برگزاری مراسم مذهبی هم مشهورند؛ آنها برای مناسبتها و اعیاد مذهبی سال، مراسم مخصوص به خود را دارند.

برای رسیدن به تالاب درویشان باید از پل رودخانهای در ۵ کیلومتری روستای سیاهدرویشان عبور کنید و سپس با قایق به تالاب بروید. کوه هوآنگ شان Mount Huangshan، یک منطقه با جاذبه آهنربایی برای شاعران، هنرمندان و زاهدان گوشه گیر بوده است؛ این افراد نخبه بخاطر مناظر کوهستانی خارق العاده این منطقه که متشکل از قله های بی شمار سر بر آورده از میان ابرها می باشد، به این مکان جذب می شده اند. شورای عالی چهارباغ متشکل از شهردار اصفهان، رئیس شورای اسلامی شهر و ریاست کمیسیونهای شورای اسلامی، رئیس سازمان نوسازی و بهسازی و شهرداران مناطق یک و سه است. همه گیری ویروس کرونا باعث شده است که در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰، ۲۲ درصد از ورود گردشگران بین المللی، کاهش یابد. حمل ونقل داخلی: هر کشور با آگاهی کامل از آثار خود و طراحی سفر با توجه به آنها و بهره گیری از حمل ونقل داخلی، به منزله مهم ترین بخش انتقال، میتواند منافع بیشتری از این توسعه به دست بیاورد و توزیع درآمد به شیوه ای بهتر صورت خواهد گرفت.

به منظور دستیابی به این امر باید به بازبینی کلیه مالیاتها، هزینهها و عوارض تأثیرگذار بر گردشگری، فراهم کردن تعلیق یا کاهش مالیاتهای سفر و گردشگری، هزینهها و عوارض و همچنین بازبینی مقررات و اجرای انعطافپذیر قوانین مربوط به بهرهبرداری شرکتهای گردشگری و حملونقل پرداخت. در حفظ نقدینگی شرکتها تأثیرگذار خواهد بود. 6-مشوقها را به طرح ویژه مانند توسعه صنایع، طرح ایجاد شغل، طرحهای توسعه منطقه ای یا شهری، حفظ محیط زیست اعطاء کند. از قرن ۱۹ میلادی، سفر به روش راهآهن که شامل قطارها میشود بین مردم رایج شد و تاکنون با توجه به مزیتهایی که در مقایسه با سفرهای هوایی و دریایی دارد، همچنان کارایی خود را حفظ کرده است. همانطور که از نامش پیداست؛ لباسشویی در اختیار، لباسشویی یا شستوشوی سکهای و یا ماشینلباسشویی، تجهیزاتی است که مردم به کمک آن می توانند شخصاً لباسهای خود را بشویند و خشک کنند.

آنچه که این میدان را از سایر همتایانش متفاوت جلوه می دهد، شکل مستطیلی آن است که با ظاهر دایره ای یا بیضی شکلِ بسیاری از میادین معمول و رایج، تفاوت دارد. اینگونه از گردشگری که گردشگری میراث نیز نامیده میشود و به بازدید از موزهها، مکانها و ابنیه تاریخی میپردازد، امروزه بخش عمدهای از گردشگری را به خود اختصاص دادهاست. جمهوری اسلامی ایران طبق آمارهای اعلام شده از سوی سازمان جهانی جهانگردی از لحاظ جاذبههای طبیعی در رتبه پنجم و از نظر جاذبههای تاریخی در رتبه دهم کشورهای دنیا قرار دارد، اما متأسفانه در بهرهگیری از این منابع، سهم کمتر از یک درصد کل درآمدهای گردشگری جهان را به خود اختصاص داده است. روزنامه جوان نوشت: امروزه اهمیت صنعت گردشگری در ایجاد اثرات مثبت اقتصادی و فرهنگی در سطح دنیا به طور روزافزونی آشکارتر شده و دولتمردان چه در کشورهای توسعهیافته و چه در کشورهای در حال توسعه، گردشگری را به عنوان یکی از عوامل مهم ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری میدانند. نهادهای ملی، منطقهای، بین المللی باید دست به دست هم بدهند تا صنعت گردشگری را از رکود بی سابقه نجات دهند. کندوان هم که گفتن ندارد، اصلا یکی از اصلی ترین مکان هایی که در تبریز باید به دیدن آن بروید، روستای صخره ای کندوان می باشد.

دروازه قرآن هم یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شیراز است که هنگام سفر به این دیار می توان از آن بازدید سایت jarastour کرد. در همین تهران هم جاهایی است که هنوز دست برج سازان و ویلا سازان به آن نرسیده و هنوز هم محیط زیست آن حالت طبیعی خود را حفظ کرده است. وب سایت ” به توریست ” بزرگترین هدف خود را کمک به توسعه و شکوفایی صنعت گردشگردی و ایرانگردی و نیز افزایش فرصت شغلی مرتبط با گردشگری قرار داده است . وی تصریح کرد: بخش سخت افزاری شامل حمل و نقل، هتل داری و رستوران داری و غذا و سایت های گردشگری است، اما بخش نرم افزاری به بخش نیروی انسانی و آموزش و برنامه تور و اجرای تور است. وجود رابطه ی مثبت بين تعداد اتاق هتل و درآمدهاي ارزي نمايانگر نقش مؤثر زير ساختها در اقتصاد گردشگري است. توسعه گردشگری مبتنی بر شرایط فرهنگی و اجتماعی و همچنین جاذبههای طبیعی، تاریخی و فرهنگی کشورمان باعث تعامل سازنده و مؤثر با جهان شده و با توجه به منافع سرشار اقتصادی، اجتماعی و سیاسی آن، مصالح ملی کشور نیز برآورده خواهد شد. همگی میتوانند در خارج شدن صنعت گردشگری از بحران مؤثر واقع بشوند.

همچنین با ایجاد کوپنهایی برای افزایش تقاضا تقاضا و حمایت از مصرفکنندگان برای رزروهای لغو شده معتبر تا پایان سال ۲۰۲۰، پیگیری روشهای حلوفصل مشکلات مربوط به بازپرداخت مبالغ از پیشپرداخت شده از طریق کارتهای اعتباری میتوان اعتماد مصرفکنندگان را مجدداً کسب کرد. ۸. تقویت اعتبارات ردیفهای مرتبط با حفظ و احیای آثار تاریخی و ثبت آثار و خرید و تملک حریم، ایجاد ردیف اعتباری ویژه بهمنظور حمایت از راهاندازی بازارچههای صنایعدستی بهمنظور تکمیل زنجیره تولید و فروش. ۳. حمایت از ایجاد شبکهای از شرکتهای جذب گردشگر در آسیای میانه و قفقاز برای جذب جوانان و شهروندان این کشورها. ۵. به منظور ارتقای توسعه مهارت بهویژه مهارتهای دیجیتال در ابتدا باید از بیکاران جهت توسعه مهارتهای جدید و مفید شامل محصولات جدید، بازاریابی، هوش بازار و مهارتهای دیجیتال برای دوره بازیابی و بهبود حمایت شود. همچنین اقدامات محافظتی ویژه جهت اطمینان گروههای بهشدت آسیبپذیر همچون زنان، جوانان و جوامع روستایی ارائه میشود. اعطای ردیف بودجه ویژه در صندوقها و برنامههای اضطراری منجر به جلوگیری از ورشکستگی و اطمینان از بازگشت عرضه به بازار میشود. ۱. ایجاد فرصتهای جدید برای گروههای آسیبپذیر، اعطای مشوقها و صندوقهای امدادی و یارانههای مالی، انتقال مزایای اجتماعی همچون بیمه بیکاری، معافیت، امهال یا کاهش پرداختهای اجتماعی و مالیاتی برای کارگران خویشفرما، ایجاد سازوکارهایی برای بیکاری، آسانگیری قوانین بیمه کارگری کوتاهمدت برای پرداخت دستمزدهای شرکتهای آسیبدیده، شناسایی و کاهش خطرات شغلی، مشکلات اقتصادی کارگران در حین و بعد از کرونا است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار