معرفی هیات انتخاب و آثار بخش بین‌الملل جشنواره فیلم کوتاه تهران

«سالخوردگی» به کارگردانی ماتیا توگنونی از ایتالیا

«وسمه» به کارگردانی لورنز پیهل از آلمان

«فضای خالی» به کارگردانی استفانی رولند از ایالات فدرال میکرونزی

«زبان کشتار» به کارگردانی علی سهیل جو را از پاکستان

«لطفاً پس از شنیدن صدای بوق پیغام خود را بگذارید» به کارگردانی ریستو پکا بلوم از فنلاند

«استخوان‌ها» به کارگردانی کریستوبال لئون و خواکین کوسینیا از شیلی

«صداهای رنجور» به کارگردانی تیمور بولوس از لبنان

«چگونه بزرگ شدم» به کارگردانی یوفی لیو از چین

«خانواده انگل» به کارگردانی پراپات جیوا رانگسان از تایلند

«معلق» به کارگردانی مایکل دوسه از آمریکا

«دگرسانی‌ها» به کارگردانی گوویندا ون مایل از لوگزامبورگ

«خانه خسران» به کارگردانی جینکیو جئون از ژاپن

همچنین عناوین ۵۹ فیلم راه‌یافته به بخش مسابقه بین‌الملل سی‌ و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اعلام شد.

«واگن سیاه» به کارگردانی آدیلت کارژوف از قرقیزستان

«پنجره‌های قدیمی» به کارگردانی میتهم ریدا از انگلستان

«گیلاس‌ها» به کارگردانی ویتاوتاس کاتکوس از لتوانی

«فیلسوف» به کارگردانی کونچا بانرکویرو از اسپانیا

«پیش از فروپاشی بزرگ (پنکه خراب)» به کارگردانی اسعد خویری از لبنان

«شهر ذره بینی» به کارگردانی ایساکو کانکو از ژاپن

«نامتناهی» به کارگردانی میلان زولیچ از سوییس

«مرثیه زمستان» به کارگردانی آکاش چابرا از هند

«آیفون واحد ۱۵» به کارگردانی آن دری اپور از رومانی

«متقاطر» به کارگردانی الیور فولکارلی از دانمارک

«صفر و یک» به کارگردانی الزا گریم از استرالیا

«نقطه پایان» به کارگردانی نیکلاس پانای از فرانسه

«عقب‌نشینی» به کارگردانی آنابلا آنجلوسکا از آلمان

«زادگاه» به کارگردانی جووانی مونتانیا از ایتالیا

«مسافر» به کارگردانی خوان پابلو زاراملا از آرژانتین

فیلم‌های تجربی

«در میان کلمات» به کارگردانی فرید اسماعیل از سوییس

«روز مادر» به کارگردانی پاتریک کافلوسکی از لهستان

«میمین» به کارگردانی سیمون لاگانیر از کانادا

«دختر شکارچی» به کارگردانی دون ژوزفوس رافائل ابلهان از فیلیپین

«فقط ۱۰ واتز» به کارگردانی اویر فوئنتس از اسپانیا

«نشانی» به کارگردانی آرام دیلدار از ترکیه

«هیولاها» به کارگردانی فرانک ترمبلی از کانادا

«خاکستر» به کارگردانی کلارا میلو از کانادا

«به یاد و خاطر…» به کارگردانی ماتیا بیولی از ایتالیا

«شورش» به کارگردانی بالینت ارکل از مجارستان

فیلم‌های انیمیشن

«کارخانه فیلم» به کارگردانی سیلوستار کلباس از کورواسی

انتهای پیام/4104/


منبع: https://ana.press/fa/news/807935/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%87%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D9%88-%D8%A2%D8%AB%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%DA%A9%D9%88%D8%AA%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86

«قهوه‌ای مایل به زرد» به کارگردانی دری پراناندا از اندونزی

«وضع همیشگی» به کارگردانی لوید لی چوی از آمریکا

«آفتاب بالانس» به کارگردانی اوسانا شکویان از ارمنستان

«فقدان» به کارگردانی مارک هریچر از فرانسه

«آشفته ایام مبارک» با کارگردانی گروهی از فرانسه

«ترش و شیرین» به کارگردانی ماکسیمیلیان بدیر-روزنتال از فرانسه

«مرز نامرئی» به کارگردانی مارک زیگفرید گرستورفر از اتریش

«روزهای بهار» به کارگردانی عماد بادی از مراکش

«سر غیر متصل» به کارگردانی آندریاس هانس دور از آلمان

«فاتجونا» به کارگردانی استیو باچه از آلمان

«پینوکیو» با کارگردانی گروهی از فرانسه

«رستگاری نامی ندارد» به کارگردانی جوزف والاس از انگلستان

«انسان‌ها وقتی کنار هم چپانده می‌شوند احمق‌تر هستند» به کارگردانی لورن فرناندز از فرانسه

فیلم‌های مستند

فیلم‌های داستانی

فیلم‌های راه یافته به مسابقه بین‌الملل این رویداد مورد تایید آکادمی اسکار به ترتیب بخش‌های مختلف و به شرح زیر معرفی می‌شوند:

«اکشن» به کارگردانی بنویت مونی از سوییس

سی‌ و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۱(۱۹ تا ۲۴ اکتبر ۲۰۲۲) برگزار می‌شود.

«حوضچه جاذبه» به کارگردانی جاناتان په از فرانسه

«علی و گوسفند معجزه آسایش» به کارگردانی میته‌ام ردا از عراق و انگلستان

«چرا هلن کوخ به سرقت ماشین دست می‌زند؟» به کارگردانی موریتز گایزر از آلمان

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، مریم اسمی‌خانی، داوود رضایی، داوود عادلی، نیما عباس‌پور، کاوه قهرمان، کیوان محسنی و وحیداله موسوی به عنوان اعضای هیات انتخاب آثار بین‌الملل، سی‌ و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را همراهی می‌کنند.

«موش» به کارگردانی ژانتمیر بایم محمد اف از قزاقستان

۱۱ فیلم انیمیشن، ۷ مستند، ۱۱ فیلم تجربی و ۳۰ اثر داستانی و مجموع ۵۹ فیلم از ۳۱ کشور در بخش بین‌الملل جشنواره سی و نهم حضور دارند.

«زنده» به کارگردانی مارا تامکوویچ از مجارستان

«دار و ندارم روی ژرمانیا» به کارگردانی بهراز رافائل قبادلو از آلمان

«روز خارجی» به کارگردانی جولیا ماگنو از ایتالیا