معرفی 20 جاذبه ی گردشگری در شهر مادرید بخش اول | jarastour

مجله خبری تور و گردشگری کوروش کبیر در استان فارس و در منطقه پاسارگاد قرار دارد و هر ساله، افراد بسیار زیادی برای ادای احترام به این پادشاه، به این استان می آیند و از مقبره این پادشاه بزرگ دیدن می کنند. استان تهران به عنوان پایتخت کشور ایران، یکی از مهم ترین و اصلی ترین استان های کشور می باشد که در دامنه های رشته کوه البرز قرار گرفته است. البته باید اشاره کنیم که برخی از قسمت های این استان نیز در میان کوه های البرز قرار دارد.

  • این تنگه یکی از خاص ترین و زیبا ترین جاذبه ها و تنگه ها در ایران می باشد.
  • گروهی دیگر این بنا را به دلیل شباهتش به آرامگاه کورش بزرگ، آن را آرامگاه یکی از شاهان یا بزرگان هخامنشی تصور می کنند و در این میان برخی دیگر از ایران‌شناسان این اتاقک سنگی را محلی برای نگهداری اسناد و کتاب‌های مقدس می دانند.
  • رود ارس در سال ۱۲۰۶ در عهدنامه ترکمنچای به عنوان مرز ایران و روسیه انتخاب گشته.
  • جزایر ناز، از مشهور ترین جاذبه های گردشگری قشم است و توصیه می کنیم بازدید از آن را از دست ندهید.
  • سه جبهه شمالی، جنوبی و شمال شرقی در نزدیکی روستاها قرار گرفته‌اند و همچنین همگی دارای جان‌پناه در میان راه هستند.

معبد آناهیتا از بناهای مشهور شهر باستانی بیشاپور در شهرستان کازرون است. در میانه راه پس از کیلومتر 29 جاده یاسوج به اقلید و انتخاب جاده آبشار مارگون می توانید به این آبشار زیبا برسید. اگر از شهر یاسوج قصد عزیمت به آبشار مارگون را داشته باشید، طول مسیر 65 کیلومتر می باشد. آخرین بررسی های باستان شناسی در مجموعه کاخ سروستان نشان میدهد که این مجموعه ساسانی در دوره اوج شکوه خود حدود 30 هکتار وسعت داشته است. مجموعه کاخ سروستان که قدیمی‌ترین گنبد آجری کشور را در خود جای داده است در زمان بهرام گور ساسانی ساخته شده است. ساحل این دریاچه به جز قسمت مدخل دریاچه (ضلع غربی) و قسمت مقابل‌اش (ضلع شرقی) که ساحلی ماسه‌ای دارد و برای شنا مناسب است در سایر نقاط دارای ساحلی صخره‌ای است که برای شنا مناسب نیست.

۱۵ – بافت تاریخی یزد از محبوب ترین جاذبه های گردشگری ایران

دریاچه ارومیه از مهمترین و بزرگترین دریاچه های ایران میباشد. این دریاچه علاوه بر قدمت تاریخی که دارد ، اهمیت فراوانی را در محیط زیست منطقه دارا میباشد.در حقیقت دریاچه ارومیه به همراه سرعین اردبیل، تبریز و مراغه مقاصد اصلی مسافران ایرانی در مسافرت به استان های آذربایجان محسوب می شوند. پس از انقلاب ۱۳۵۷ نام این دریاچه به ایل گلی به معنای دریاچه مردم تغییر میکند.

جاذبه های گردشگری دبی

معرفی منطقه ساحلی دستک در استان گیلان روستای دستک، از توابع بخش کیاشهر و شهر آستانه‌اشرفیه استان گیلان است. بهترین شهر شمال برای مسافرت در پاییز به همراه یک تجربه رنگارنگ! هترین شهر شمال برای مسافرت در پاییز درست همانجایی است که زیبایی‌های طبیعت را جلوه‌گر می‌سازد و چشمان …

جاذبه‌های دیدنی استان فارس

در واقع باید اشاره کنیم که غنی ترین استان از لحاظ داشتن جاذبه های تاریخی، استان اصفهان می باشد. بیشتر سازه های تاریخی ساخته شده در ایران، در این کشور وجود دارد. در واقع نا گفته نماند که بسیاری از سازه های تاریخی ایران، در طول حکومت های مختلف، از بین رفته اند. اما جالب است بدانید که بیشتر سازه های ساخته شده در اصفهان، همچنان سرپا باقی مانده اند و شخصی اقدام به تخریب آن ها نکرده است.

http://cctvlive.ir

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار