معرفی 20 جاذبه ی گردشگری در شهر مادرید بخش اول | jarastour

دژ رودخان یا مجله خبری تور و گردشگری حسامی نام قلعه‌ای است متعلق به دوره امپراتوری ساسانی که بر فراز ارتفاعات جنگلی شهرستان فومن، در روستای رودخان ساخته شده و ۲٫۶ هکتار مساحت و ۶۵ برج و بارو و دیواری به طول ۱۵۰۰ متر دارد. برخی کارشناسان، ساخت قلعه را در دوران ساسانیان و مقارن با حمله تازیان به ایران دانسته‌ اند. شهرستان دزفول در جنوب غرب کشور و شمال استان خوزستان واقع شده است و گرشگران زیادی هر ساله از آن بازدید می کنند. در پایین سد تنظیمی دز و شمال شهر دزفول تفریحگاه ساحلی دیدنی دز (علی کله) قرار دارد که از زیباترین و مهم ترین مراکز تفریحی خوزستان در فصل های بهار و زمستان محسوب می شود. کرمانشاه ۳۰۰۰ اثر تاریخی دارد که ۷۱۶ مورد از آنها جزو آثار ملی به ثبت ‌رسیده‌اند.

http://cctvlive.ir

استان آذربایجان شرقی دارای وسعت ۴/۱۶۲۵۴ کیلومتر مربع می باشد. حدود شمالی این استان را رود ارس با جمهوری‌های آذربایجان، ارمنستان و ایالت خودمختار نخجوان مشخص کرده است. رود قطـور و آب‌های دریاچه ارومیه حدود غربی با استان آذربایجان غربی مشخص کرده. و در جنوب کشیدگی رشته کوه‌ها، دره‌ها، جلگه‌ها و دشت‌ها موجب پیوستگی توپوگرافیک استان با آذربایجان غربی و زنجان گشته است. در شرق نیز دره و رودخانه دره رود، کوه‌های سبلان، چهل‌مند و گردنه صائین این خطه را از استان اردبیل جدا کرده است. نتیجه این فرمانروایی های متعدد، ساخته شدن تعداد بسیار زیادی از جاذبه های گردشگری و تاریخی شد.

جاهای دیدنی تهران

وجود چشمه و کوه و رودخانه ای کوچک، زیبایی خاصی به این بنا افزوده است. منطقه حفاظت شده تنگ بستانک معروف به بهشت گمشده در فاصله 120 کیلومتری شیراز در منطقه کامفیروز واقع گردیده است. کوروش در 529 پیش از میلاد در آرامگاه خود در پاسارگاد دفن شد . اسکندر هنگام عبور از ایران ، بر سر مزار کوروش رفت و دید که دَرِ آرامگاه را باز کرده اموالش را غارت کرده اند. وی برآشفت و عامل آن را که شخصی به نام پولیماک بود، کشت و چون کتیبه ها را که به خط ایرانی از قول کوروش بر سنگ حک کرده بودند خواند، دستور داد تا متن یونانی آن را نیز در زیر متن ایرانی حک کنند . دریاچه گهر ملقب به نگین زاگرس یک دریاچه کوهستانی در ایران است که در میان رشته‌کوه اشترانکوه در استان لرستان با ارتفاع 2350 متر از سطح دریا واقع شده است.

اما از مهم ترین و مشهور ترین جاذبه های گردشگری در شهر تهران می توان به ایران مال، دریاچه چیتگر، آبشار تهران، کاخ سعد آباد، کاخ گلستان، پارک ملت، و بسیاری دیگر از جاذبه های گردشگری اشاره کرد. در واقع نقطه به نقطه ی این استان دارای جاهای دیدنی می باشد و برای بازدید از جاذبه ها و دیدنی های این شهر کافیست از خانه خود بیرون بیایید. اما دیدنی های شهر تهران جدا، و جاذبه های گردشگری استان تهران جدا.

سوالات متداول درباره شهرهای توریستی ایران

از مهم ترین و اصلی ترین جاذبه های گردشگری کیش می توان به کشتی یونانی، شهر زیر زمینی کاریز، شهر باستانی حریره، و همچنین بسیاری از تفریحات آبی موجود در این جزیره اشاره کرد. جالب است بدانید که امکانات تفریحی این جزیره به قدری زیاد است که از بسیاری از نقاط خاورمیانه به این جزیره سفر می کنند تا مدتی را در بهترین و زیبا ترین جزیره ایران، اقدام به تفریح کنند. همچنین جزیره کیش، دارای مراکز خرید لوکس بسیار زیادی می باشد که با بازدید از آن ها می توانید اقدام به خرید بهترین و لوکس ترین لوازم کنید. استان خوزستان، یکی از محبوب ترین و زیبا ترین استان های ایران می باشد که دارای تعداد بسیار زیادی از جاهای دیدنی و گردشگری می باشد. در واقع خوزستان یکی از مهم ترین و خاص ترین استان های ایران می باشد که دارای جاذبه هایی است که در هیچ کجای دیگر نمونه آن ها یافت نمی شود.

  • بزرگ‌ترین شهرش گرگان است و فهرست کافه‌های معروفش را در این لینک مشاهده کنید.
  • دریاچه گهر بزرگ حدود 1700 متر درازا و 400 تا 800 متر پهنا و 4 تا 28 متر ژرفا دارد.
  • اگرچه برای رسیدن به دژ باید تلاش زیادی کنید اما لذت پیمودن این مسیر با چشم‌انداز‌هایی به دل طبیعت سرسبز آذربایجان کمتر از لذت رسیدن به خود دژ نیست.
منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار