معماری و طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک ایرانی (آپارتمانی)

صاحب این خانه برایمان گفت که ما این واحد را به دلیل خوش نقشه بودن خانه انتخاب کردیم و حدود یک سال برای پیدا کردن خانه مورد نظرمان وقت صرف کردیم. ۴-به صورت متری از متراژ و مساحت پروژه به واحد متر مربع دستمزدی را تعیین می کند. این مورد چیزی نیست که مثل خرید یک کیلو سیب زمینی بشود راحت و دقیق قیمتش را گفت، حتی به ریز جزئیات خیلی زیادی هم بستگی دارد. حتی اگر شما یک خانه خیلی خیلی بزرگ داشته باشید، ولی طراحی داخلی آن حرفه ای نباشد دچار کم بود فضا خواهید شد و یا اینکه ارتباط فضا ها در داخل خانه اصلا راحت نخواهد بود. به هر حال هر سبک منزلی یک نوع نما و ساخت بیرونی را دارد و این مسئله درباره طراحی ساختمان بسیار مهم به نظر میرسد. یکی دیگر از مهم ترین نکات در دکوراسیون داخلی منزل انتخاب رنگ است. سبک کلاسیک قدمتی دیرینه در صنعت ساختمان سازی و بازسازی ساختمان و معماری دارد و میتوان گفت این سبک به جا مانده از سبک های کلاسیک روم و یونان باستان است که در بازسازی منزل و تعمیرات ساختمان امروزی کاربرد های بسیاری دارند و بسیار پر طرفدار هستند .

مهم ترین المان در طراحی یک آپارتمان دوبلکس راه پله است که به شکل پله ی گرد، یک طرفه و یا سه طرفه طراحی می شود. یک طراح چه خدماتی می تواند ارائه بدهد؟ ۲-می تواند برای خرید متریال به کارفرما مشاوره بدهد. ۱-می تواند به صورت حضوری به کارفرما مشاوره بدهد. ۱-به صورت ساعتی قرارداد بسته می شود. در مفاد یک قرارداد کاری بین کارفرما و طراح چه مواردی باید ذکر شوند؟ در این قسمت از نوشتار خود با موضوع نحوه محاسبه هزینه طراحی داخلی به بیان نکته هایی در زمینه ی این که در مفاد یک قرارداد کاری بین کارفرما و طراح چه مواردی باید ذکر شوند خواهیم پرداخت.

میتوان گفت جزئیات جز عناصر جدانشدنی این سبک به شمار میرود . از فلزات میتوان در مبلمان، اسکلت میز و صندلی، شیرآلات، دستگیره ها، لوستر و نرده استفاده کرد. در طراحی دکوراسیون داخلی خانه ویلایی از دو رنگ بندی کرم و قهوه ای استفاده شده که نقش رنگ قهوه ای را ۲ متریال لوکس بازی می کنند . اغلب طراحان بر اساس ساعت کاری که برای طراحی انجام می دهند، دست مزدشان را حساب می کنند. متریال های طبیعی مانند سنگ در نمای کفپوش و دیوارها خودنمایی می کنند . از طرفی استفاده از کفپوش در فضاهای بزرگ و کوچک محیط شما را لوکس تر و زیباتر نشان خواهد داد.

ممکن است، شما خودتان فکر کنید که می توانید تمام کارهای طراحی و دکوراتوری داخلی خانه تان را انجام بدهید. خدمات مورد نظرتان را انتخاب کنید: سرویس موردنظرتان را به طور دقیق مشخص کنید. این کار حتی هزینه های شما را هم کم تر خواهد کرد. متریال و مصالح استفاده شده در این سبک چه در مبلمان و چه در تزیینات اغلب از مواردی مانند چوب طبیعی ، سنگ های گرانبها و کمیاب ، فلزات ارزشمند و یا حتی متریال هایی همچون پوست و ابریشم می باشد . در چیدمان دکوراسیون داخلی سنتی از آثار هنری و عناصر سنتی و از وسایل با رنگ های پر انرژی و زنده استفاده میشود. وقتی می خواهید یک طراح برای یک پروژه ی خاصی پیدا کنید، اصلا کار ساده ای نیست که قیمت ها و مبالغی که می گویند را با هم مقایسه کنید و قیمت مناسب براساس عرف را انتخاب کنید. یک وان بزرگ از جنس سنگ قرار می دهند .

رنگ سفید و سیاه در دیزاین اتاق تضاد جالبی ایجاد کرده و نیاز به رنگ های اضافی را از بین برده است. توجه کنید که در این جا چطور با وجود این که پنجرهها اندکی باریک و بالا هستند لبههای اتاق ملایم و صیقلی به نظر میرسند. دومین مورد: حتما با طراح در میان گذاشته و در قرار داد ذکر کنید که چه انتظاراتی از طراح دارید. از این رو حتما به هنگام انتخاب و خرید میزو صندلی برای دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی باید به نکات ذکر شده دقت کرد. به تصویر بالا دقت کنید. مثلا ممکن است یک طراح یک قیمت خیلی مناسب و پایین به شما پیشنهاد بدهد، ولی در مقابل یک طراح دیگر یک قیمت نجومی و خیلی متفاوت به شما ارائه بدهد که واقعا تعجب کنید. خانههای دوبلکس که دارای دو طبقه هستند، در واقع یک طبقه به شمار میآیند.

این ارتفاع سقف زیاد نیز به همان ویژگی استواری و استحکام بر میگردد . یکی از ویژگی های اصیل این سبک به علت قدمت و شکوه این سبک ، استواری و استحکام داشتن این سبک است . در حقیقت طراحی سقف و دیوارهای بسیار پرکار و فاخر از ویژگی های بارز سبک کلاسیک محسوب می شود .گچبری های یکپارچه که به صورت تابلو های برجسته و یا قاب های متعدد در روی دیوارها طراحی میشود در کنار پتینه کاری های سقف و همچنین خطوط و طرح های زیبای کلاسیک فضای مجلل و باشکوهی را ایجاد می نماید . البته در کنار این رنگ استفاده از رنگ های خنثی مانند خاکستری ، کرم ، طلایی ، نقره ای و بژ نیز میتواند ترکیب های رنگی مناسبی را ایجاد کند تا هارمونی فضایی جذابی در خانه ها به وجود بیاید . زیرا شما نمی دانید که برای ساختن یک بنا و یا باز سازی کردن آن چه مقررات و ضوابطی وجود دارد. در این بازی خانه سازی چیزی که یک ساختمان را زیبا می کند فقط نمای بیرونی آن نیست. و در پایان کار شما وقتی وارد خانه تان می شوید، دقیقا چیزی را دارید که داخل ژورنال های خارجی دیده و خواسته بودید.

این دیوار مشخصه سایه دار با دو صندلی لهجه ای در یک سایه مطابقت دارد ، اما کوسن های زرد طلایی و نورپردازی محیط باعث تقویت و تقویت جلوه می شوند. فضایی که در تصویر زیر مشاهده میکنید فضایی دو منظوره محسوب میشود که شامل آشپزخانه و فضای نشیمن است. طراحی داخلی ساحلی محیطی نورانی، روشن و شاد دارد که اغلب به رنگهای خنثی و غرق در اشعهی خورشید دارند. باید بدانید که اگر می خواهید از خدمات و مهارت های یک طراح داخلی که خیلی ماهر است، استفاده کنید، اصلا هزینه ارزانی نخواهد بود. منظور از وحدت و یگانگی در اینجا این است که در یک نگاه تمام بخش ها مرتبط با هم بنظر برسند و بیانگر سبک خاصی باشند. با توجه به فضای طراحی شده و نوع تجهیزات به کار رفته، قیمت طراحی دکوراسیون داخلی تعیین خواهد شد. مثلا ممکن است، کارفرما بخواهد متریال های بسیار خاص و با کیفیت از خارج کشور وارد شود، تمامی زحمات آن اگر بر دوش طراح باشد، پس او هم کار مزد بسیار بالا تری از آن متریال نسبت به متریال های معمولی داخلی دریافت خواهد کرد.

شما نمیدانید که چه نکاتی را به کار ببرید تا ساختمان شما بزرگ تر به نظر برسد. حتی اگر کار فرما قصد دارد، کاری را در آینده انجام بدهد و در حال حاضر بودجه آن و یا وقت انجام آن را ندارد، بهتر است که حتما با طراح در میان بگذارد، زیرا طراح باید هماهنگ با تغییرات آینده بقیه متریال های آن فضا را انتخاب و به کار بگیرد تا بعد ها مشکلی پیش نیاید. در این بند ذکر می شود که طی چه کارهایی ممکن است، جریمه و خسارت صورت بگیرد و چگونه پرداخت بشود. اگر فضای کافی دارید، میتوانید مبلمان را به گونهای بچینید که در میان آنها میزهای کوچک پذیرایی قرار بگیرد تا در هنگام تماشای تلویزیون بتوانید میوه یا خوراکی میل کنید. ۲- تایم طلایی تان را از دست نمی دهید. شما نمی دانید که از چه ترفند ها و نکاتی برای نور گیری بهتر و بیش تر خانه استفاده کنید. یکی دیگر از ویژگی های سبک کلاسیک استفاده از طرح های زیبا و پیچیده می باشد در واقع این سبک برخلاف سبک مدرن که در اوج سادگی طراحی می شود دارای طرح های پیچیده و کنده کاری شده های زیبایی می باشد .

ابتدا یک پلن و یک نقشه برای ساختمان شما می کشد. به طور مثال در قسمت آشپزخانه از کابینت های کلاسیک استفاده می کنند و از ظرف های سنتی مثل چینی های گل قرمز برای ظروف استفاده می نمایند و یا فرش هایی با زمینه لاکی رنگ در پوشش قسمتهای مختلف خانه استفاده میکنند. البته رنگ تیره مطابق تمام سلیقه ها نیست و افراد قبل از استفاده از رنگ تیره باید مطمئن شوید که با روحیه شما سازگاری دارد و بعد ها پشیمان نمی شوید. 4- استفاده از شلف ها (تاقچه ها) می تواند سبب سامان دهی وسایل اضافی شما شود. در این نوع از دکوراسیون وسایل تزیینی بیشتر استفاده می شود . برای ابتدا کار می توانید از روشنایی اتاق خواب استفاده کنید ، استفاده از لوستر های سلطنتی و کلاسیک یکی از فاکتورهای اتاق خواب لوکس است. در مورد نور در سبک طراحی داخلی کلاسیک باید به این موضوع اشاره کرد که مانند دیگر سبک ها که استفاده از نور طبیعی برای فضاهای داخلی امری مهم و ضروری محسوب میشود و باید تا جای امکان از نور طبیعی برای فضاهای داخلی استفاده شود در این سبک نیز بهره گیری از نور طبیعی امری ضروری محسوب می شود .

این سبک دارای ویژگی ها و مزیت های بسیاری است که اگر شرکت معماری و طراحی داخلی با طراحی و اجرای درست ، آنها را در دکوراسیون داخلی منازل به کار برد ، سبک کلاسیک به زیبایی تمام در ایجاد دکوراسیون لوکس در خانه ها ایفای نقش میکند. طراحی سبک کلاسیک با هماهنگی، تقارن، دقت زیاد و ظرافت معروف است که ویژگی کلیدی و اصلی این سبک تقارن است. یکی دیگر از ویژگی های این سبک طراحی دکوراسیون لوکس ساختمانهایی با ارتفاع سقف بلند چه در داخل و چه در خارج ساختمان است . در این قسمت از نوشتار خود با موضوع نحوه محاسبه هزینه طراحی داخلی به بیان نکته هایی در زمینه ی فواید سپردن کار به یک طراح حرفه ای خواهیم پرداخت. بدون شک، ایجاد یک اختلاف سطح در طبقات میتواند معماری کل ساختمان را دستخوش تغییرات کند و نمای بیرونی و طراحی داخلی را از حالت یکنواخت بیرون آورد. در مورد پرده ها نیز در این سبک اغلب از پرده های بزرگ که از سقف تا کف محیط را می پوشانند استفاده میشود .

از آنجایی کـه فرش ایرانی حرف پایانی را برای رسیدن بـه یک دکوراسیون ایرانی سنتی می زند، شـما با تلفیق فرش ایرانی و صنایع دستی مدرن، از جمله آباژور ایستاده کنار مبلی، یک چیدمان خاص ترکیبی بـه دست خواهید آورد. در این قسمت از نوشتار خود با موضوع نحوه محاسبه هزینه طراحی داخلی به بیان نکته هایی در زمینه ی این که یک طراح چه خدماتی می تواند ارائه بدهد خواهیم پرداخت. ۶-گاها می تواند فضا های طراحی شده را به صورت تور مجازی و انیمیشن حرکتی طراحی داخلی خانه آپارتمانی نشان بدهد. در بخش زیربنا عدد 230 را وارد میکنید و به سوال “نیاز به طراحی پلان” پاسخ بله میدهید. در این سبک به واسطه شیشه های رنگی رقص نور را ایجاد میکنند .

البته درب های ریلی مختص منازل کوچک نیستند، این درب ها به حدی زیبا و جذاب هستند که می توانید در منازل بزرگ و در کنار وسایل مجلل منزل نیز آن ها را نصب کنید و از کارایی و زیبایی فوق العاده ی آن لذت ببرید. نورپردازی در طراحی دکوراسیون منزل از آن مواردی است که به شدت در نمای کلی دکوراسیون تاثیر میگذارد و جلوه آن را چندین برابر میکند. معمولا این متریال های به کار برده شده فضا را درخشان نشان می دهند. آیا فقط می خواهید برای شما طراحی کند یا نه حتی قصد دارید، علاوه بر آن کار های مشاوره و نظارت را نیز به او واگذار کنید؟ برای خانه قدیمی خود دکوراسیون سنتی را ترجیح میدهید یا مدرن؟ شما در اکثر مکان های مختلف معماری و دکوراسیون سبک مدرن را مشاهده می کنید . معمولا افرادی که طراح یک پروژه هستند و از این روش استفاده می کنند؛ برای طراحی کردن فضا وسایل و لوازمی که لازم هستند، را می خرند و برای کل هزینه هایی که برای این وسایل کردند به علاوه ی آن درصد طراحی شان که از قبل توافق شده بوده دستمزد طراحی شان را حساب می کنند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار