مفتول مسوار چیست و روش تولید آن آهن ملل | foulka

عامل دیگری که بر قیمت آن موثر است، ضخامت شاخه می‌باشد، هر چه ضخامت شاخه سیم مفتول مورد نظر بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت. ضخامت روکش مسی این سیم مفتول عامل دیگری است که روی قیمت آن بسیار موثر است. به طوری که هرچه ضخامت روکش بیشتر شود قیمت نیز به همان نسبت بالاتر خواهد رفت. علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، مواد اولیه تشکیل دهنده سیم مفتول مسوار نیز بر تعیین قیمت آن بی‌تاثیر نخواهند بود. آلیاژ مسوار که یکی از انواع این آلیاژ ها است ، دارای خاصیت انعطاف پذیری و چکش خواری بالایی است. در بیشتر موارد ، در ساختار این آلیاژ از ۵ تا ۱۰ درصد آنتیموآن ، ۲ درصد مس ، ۸۵ تا ۹۹ درصد قلع و در برخی موارد ، از نقره و یا بیسموت استفاده می شود.

مفتول مسوار در قطر های 0.5 الی 10 میلیمتر به صورت کلاف و شاخه و قرقره ای با سطح مسطح تولید و عرضه می گردد . از مشخصات فنی سیم مسوار می توان به نوع و گرید مفتول فولادی، قطر مفتول فولادی پایه ، ضخامت پوشش فلز مس و نوع بسته بندی تولید اشاره کرد. بله ، لیست قیمت سیم مفتول مسوار به صورت روزانه در وبسایت فولادین بروزرسانی می شود ، همچنین برای استعلام قیمت لحظه ای و دقیق این محصول می توانید با کارشناسان فولادین در تماس باشید .

یکی از ویژگی های قابل توجه مسوار این است که مثل مس یا نقره، رنگ آن کدر و تیره نمی‌شود. اما مانند بیشتر فلزات، با قرار گرفتن در معرض هوا به آرامی اکسید می ‌شود البته که مسوار شدن برای زد زنگ شدن مفتول انجام می شود. این آلیاژ نقطه ذوب پایینی دارد و در محدوده دمایی 170 تا 230 درجه سانتیگراد ذوب خواهد شد.

قیمت مفتول مسوار اصفهان

مفتول مسوار چیست و روش تولید آن آهن ملل | foulka

از ویژگی‌های بارز این محصول می‌توان به خاصیت چکش‌خواری و انعطاف‌پذیری اشاره کرد. در مواد تشکیل‌دهنده این محصول، 85 درصد قلع، 5 تا 10 درصد آنتیموآن، 2 درصد مس و نقره استفاده می‌شود. در این بخش قصد داریم به طور کلی در مورد کاربرد، روش تولید، مشخصات خرید، قیمت فروش و به طور کلی ویژگی‌های مفتول مسوار صحبت کنیم. قیمت مفتول مسوار با توجه به قطر آن که از 0.7 میلی متر  تا 9 میلی متر  و نحوه بسته بندی آن که بصورت کلاف ، شاخه و یا قرقره های مسطح باشد ، تعیین می گردد. ضخامت 1.2 میلی متری تا 6 میلی متری پر کاربرد ترین این محصول است .

نحوه تولید مفتول مسوار

بعد از تولید مفتول در مرحله کشش و رسیدن به قطر مورد نظر باید آن را شست‌و‌شو مفتول داد. در شست‌و‌شو با آب و سایر روش‌ها مقداری از آلودگی‌ها و رسوبات و چربی‌های سطحی از مفتول پاک می‌شود. اما مقداری ناخالصی مانند زنگ‌زدگی‌های عمیق، کلریدها، سولفات‌ها و سولفورها باقی می‌ماند. اگر این ناخالصی‌ها در این مرحله پاک نشوند در مرحله گذر از سولفات مس به صورت لکه‌های سیاه خود را نشان می‌دهند. مفتول تولید شده با لکه‌های سیاه در روند آب‌کاری باعث ایجاد اختلال در صنایع مختلف می‌شود.

  • در آنالیز سیم مسوار عناصر فسفر  (P)، منگنز (Mn)، سیلیسیوم (Si)، کربن (C) و گوگرد (S) با درصدهای مختلف وجود دارد که هر واحد تولیدی گرید، آنالیز و مشخصات مکانیکی سیم مسی را به صورت جدول ارائه داده است.
  • در بخش های آتی مشخصات و ویژگی های مفتول مسوار را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
  • در بسیاری از موارد ، در ساختار این آلیاژ از ۵ تا ۱۰ درصد آنتیموآن ، ۲ درصد مس ، ۸۵ تا ۹۹ درصد قلع و در برخی موارد ، از نقره و یا بیسموت به کار می رود.
  • به این صورت که با انجام کشش در چند مرحله از قطر میلگرد ها کاسته شده تا سیم مورد نظر حاصل شود.