مهر و امضای نهایی تمام سرنوشت سال در شب بیست‌وسوم انجام می‌شود

به گفته وی، باز هم عرض می‌کنیم خدایا در این شب برای ما، برای وابستگان به ما، آنهایی که به ما التماس دعا گفتند، خویشان ما، دوستان ما، آنهایی که چشم به دعای ما دارند، مردم شهر ما، مردم کشور ما، دوستان امیرالمومنین هرجا هستند، و در نهایت برای مسلمان‌ها عافیت کامل مقدر بفرما. الهی آمین. برای همه ما، همه کسانی که گفتیم عافیت کامل مقدر کن. هرچه بلا هست از کشور ما دور کن. علی الخصوص نعمت وجود رهبر ما را برای ما مستدام بدار. بر عمر و عزت ایشان، قوت و سلامت ایشان، نفوذ کلام ایشان بر اصحاب دولت، نفوذ کلام ایشان برا اصحاب دولت که هرچه می گوید آنها گوش کنند، بشنوند، بفهمند و عمل کنند، بیفزا. این جمع و همه جمع های نظیر این را عاقیت به خیر، عاقبت به خیر و به عافیت قرار بده. اموات ما، همه اموات ما، هرکس حقی بر ما داشته و از دنیا رفته، خویشان ما، دوستان ما، و هرکس که یک یا حسین گفته، یک یا علی گفته و ازدنیا رفته غریق بهار رحمت و مغفرت و رضایت خودت قرار بده. اموات ما را از ما راضی و دعاگو برای ما قرار بده. توفیقات ما را در این تتمه ماه رمضان، و در تتمه عمر ما، توفیقات ما را برای بندگی خودت بیشتر و بیشتر و بیشتر از گذشته بفرما. ما را به طور کلی از گناه دور بفرما. از خیال گناه به طور کلی دور بفرما.


منبع: https://ana.ir/fa/news/903685/%D9%85%D9%87%D8%B1-%D9%88-%D8%A7%D9%85%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B3%D8%B1%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D8%A8-%D8%A8%DB%8C%D8%B3%D8%AA%E2%80%8C%D9%88%D8%B3%D9%88%D9%85-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF

وی ادامه داد: ما به حضرت ولیعصر(عج) عرض می‌کنیم. ببینید یک چیز خیلی عجیب و غریب است. خیلی عجیب است. تعداد افراد بشر روی کره زمین امروز چند میلیاردند؟ مثلا هشت میلیارد. هشت میلیارد. سرنوشت هشت میلیارد. اگر فقط انسان‌ها سرنوشت‌شان معین شود، سرنوشت هشت میلیارد آدم را فرشتگان برای یک انسان می‌آورند. انسانی است که مثل من و شماست. قد و قامت است. چشم است. گوش است. زبان است. انسان است دیگر. یک انسان. این انسان چقدر بزرگ است. انسان چقدر می تواند بزرگ باشد. بشود. چقدر می‌تواند بزرگ بشود، باشد. باور کنید. اگر شما همت کنید، از بنده که گذشته؛ اما شماها که جوان هستید همت کنید. همت کنید بزرگ می‌شوید. خیلی بزرگ می‌شوید. زمین به فرمان شما می‌آید. ممکن است آسمان به فرمان شما بیاید. شما از آسمان ها برتر باشید. نمونه داریم. یک انسان. هشت میلیارد بشر در طول یک سال چه کار خواهند کرد؟ ذره ذره کارها و حوادثی که باید در سرنوشت شان برایشان پیش بیاید، همه به ایشان عرضه می شود و ایشان باید اینها را امضا کند. امضا کننده نهایی سرنوشت شما امام زمان علیه السلام است.

اَعوذُ بالله مِنَ الشَّیطانِ الرَّجیم. بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم. الحَمدُ لِلّهِ رَبِّ العالَمین وَ لا حَولَ وَ لا قُوَهَ إلّا بالله العَلیِّ العَظیم وَ الصَّلاه وَ السَّلامَ عَلی سَیِّدِنا وَ نَبیِّنا خاتَمِ الأنبیاءِ وَ المُرسَلین أبِی القاسِمِ مُحمَّد (اللهُمَّ صَلِّ عَلی مُحمَّد وَ آلِ مُحمَّد و عَجِّل فَرَجَهُم) وَ عَلی آلِهِ الطَّیِبینَ الطّاهِرینَ المَعصومین المُنتَجَبین سِیَّما بَقیهِ اللهِ فِی الأرَضین عَجَّل الله تَعَالی فَرَجَهُ وَ سَهَّلَ مَخرَجَه وَ لَعنَهُ اللهُ عَلی أعدائِهِم أجمَعین من الآن إلی قیام یَومِ الدّین

وی تصریح کرد: در هر صورت ما همه حوائج‌مان را به در خانه شما آورده‌ایم بدون اینکه خودمان چیزی داشته باشیم یا خودمان ادعای چیزی داشته باشیم. در دعا دارد ما لا اُستُوجِبَهُ من از تو چیزی می‌خواهم که شایسته‌اش نیستم. شایسته‌اش نیستم. هیچ کاری نکردم که بایستی در مقابلش چیزی به این شخص بدهند. خب. این هم از قیمت امشب.

شب‌های قدر، شب نوزدهم است، شب بیست و یکم است، شب بیست و سوم است. این را مکرر، مکرر از حاج آقای حق شناس می‌شنیدیم. حالا نام ایشان را هم به زبان بیاوریم و باعث برکت شود. ایشان می‌فرمودند در شب نوزدهم، در روایات دارد نه اینکه ایشان از خوش می‌گفت؛ در شب نوزدهم سرنوشت شما نوشته می‌شود. در سال آینده باید بر شما چه بگذرد. در شب بیست و یکم این کم و زیاد می‌شود. ناله‌ای که شما برای امام حسین(ع) می‌زنید اثر می‌کند. استغفاری که می‌کنید، العفوی که می‌گویید، اگر از دل بگویید، تاثیر می‌کند. کم و زیاد می‌شود. مثلا، مثلا بنا بوده در طول این سال شما سه بار تب کنید. دو بار آن حذف می‌شود. مثلا می‌گویم. مثلا مقدر نبوده که شما به کربلا مشرف شوی. در این کم و زیادی مقدر می‌شود. در شب بیست و یکم. در شب بیست و سوم مهر و امضای نهایی می‌شود. الان شب بیست و سوم است. مهر و امضای نهایی تمام سرنوشت [سال] ما در این شب باید انجام شود.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، آیت‌الله محمدعلی جاودان درباره شب بیست و سوم و مهر و امضای نهایی تقدیر افراد اطهار داشت: شب بیست و سوم مهر و امضای نهایی تمام سرنوشت [سال] ما در این شب باید انجام شود.

آیت‌الله جاودان تاکید کرد: ما هیچ چیزی نداریم. در خواست ما از کرم توست. درخواست‌مان از کرم توست. هزارجور هم حاجت داریم. اولین حاجت ما عافیت در طول سال است. عافیت برای خودمان. مردم شهرمان که مرکز کروناست. و مردم کشورمان و از همه مهمتر رهبرمان. عافیت کامل از کرم تو درخواست می کنیم. چیزی هم نیاورده‌ایم. ببینید امیرالمومنین(ع) در کفن سلمان نوشتند وَفَدتُ عَلَی الکَرِیم بِغِیرِ زادٍ. من بر کریم مهمان شده‌ام. وارد شده‌ام. هیچ زادی نیاورده‌ام. هیچ چیز ندارم. سلمان. من هیچ چیز ندارم. اصلا بد است. یک آقای محترمی شما را مهمان کرده. صاحب شخصیت است. وقتی داری به آنجا می‌روی، در راه غذا بخری و به آنجا ببری. این توهین به اوست. وَفَدتُ عَلَی الکَرِیم بِغِیرِ زادٍ. ما هم امشب که شب شماست، شب امامت است، امامت امشب تجلی کامل می کند. امضای سرنوشت همه خلق خدا. حالا حداقل انسان ها که هشت میلیارد می‌شوند. دیگر سایر موجودات را نمی‌دانیم. ایشان از دادن چیزی به کسی که بی چیز است، ابا دارد؟ اوقاتش تلخ می‌شود؟ نه. اگر یادتان باشد سال‌های گذشته عرض می‌کردیم. خدای متعال فرمود که اگر همه مردم هرچه حاجت در ذهن شان دارند تصور کنند. به تعداد همه آدم‌های عالم حاجت‌ها همه در ذهن‌هایشان، به تعداد حوائجی که همه دارند به نفر نفرشان بدهم. یعنی آن هشت میلیارد هرکدام هرچه حاجت دارند برای یک نفر جمع کنیم. به تک تک انسان ها به تعداد حاجت و خواسته های کل عطا کنم به زبان من سر سوزنی از خزانه من کم نمی شود. این خزانه اینجور است. به تعداد تمام حوائج بشریت. به نفر به نفر بدهند. از خزانه من یک سر سوزن، یک ذره کم نمی شود. خب طرف ما یک چنین آدمی است. خدای متعال و صاحب خزینه او، خزینه دار او امام زمان است. بنابراین هیچ چیز از خزانه شما کاسته نمی شود. اگر همه حوائج ما را بدهی، همه حوائج همه کسانی که امشب احیاء گرفته‌اند، در خانه‌اند، در مسجد هستند، هرجا هستند، و همه مردم ایران، همه مردم عراق، هرجا که همه دوستان امیرالمومنین هستند، هرجا مسلمان‌ها هستند، متاسفانه مسلمان‌های دیگر شب بیست و هفتم را شب احیاء می‌دانند. شب قدر می‌دانند. از این شب‌های سه گانه محرومند. خدا به حرمت امیرالمومنین و به زحماتی که ائمه کشیده‌اند ما را به واقعیت این شب‌ها نزدیک کرده‌اند.

آیت‌الله جاودان تصریح کرد: ببینید کوچک‌ترین حاجتی که اگر امشب خدا بخواهد برآورده کند، کوچک‌ترین حاجت این است که از گناهان ما درگذرد. در دعاهایمان داریم دیگر. گردن‌های ما را از آتش جهنم نجات بده. ما را زنجیر می‌کنند و می‌کشند و در آتش می‌برند. حالا بعضی‌ها را که یک جرقه‌هایی از جهنم می‌جهد. قرآن دارد کَالقَصر. مثل یک ساختمان پنج طبقه است. یک جرقه از دهانم می جهد. به صحرای محشر می‌آید. آن کسی را که بایست می‌بلعد و به جهنم می‌برد. صحرای محشر. یک چنین ترسی وجود دارد. هر لحظه یک جرقه دارد از بالای سر ما عبور می‌کند. می خواهد برود یک نفر را ببلعد و ببرد. انقدر ترس است. اگر گناه نکنی، آنجا اصلا نخواهی ترسید. اگر شخص هیچ گناه نکند، آنجا هیچ ترسی برایش نیست.