هواشناسی امروز ایران+ پیش‌بینی فردا

وی اضافه کرد: همچنین روز دوشنبه با گذر موجی در نیمه جنوبی کشور، در مناطقی از استان‌های بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، کرمان، جنوب یزد، شمال هرمزگان و خراسان جنوبی شاهد بارش باران و گاهی رعدوبرق و در ارتفاعات بارش برف خواهیم بود.

ضیائیان با بیان اینکه روز یکشنبه هفتم اسفندماه در بعضی ساعات در نقاطی از بوشهر، فارس، کرمان، جنوب یزد و ارتفاعات البرز مرکزی، افزایش ابر، وزش باد و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، گفت: روز دوشنبه هشتم اسفندماه نیز در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اظهار کرد: روز سه‌شنبه نهم اسفندماه، گستره فعالیت این موج در شرق فارس، کرمان، ارتفاعات شمال هرمزگان و بعضی مناطق سیستان و بلوچستان خواهد بود و به تدریج در اواخر وقت از جنوب شرق کشور خارج می‌شود.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: امروز _جمعه پنجم اسفندماه_ در بعضی نقاط نیمه شمالی آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، خراسان شمالی و ارتفاعات رشته کوه البرز، خراسان رضوی، بعضی مناطق استان‌های مرکزی و نیمه شرقی لرستان، بعضی نقاط چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و بوشهر، بعضی نقاط استان اصفهان و یزد، خراسان جنوبی، شمال کرمان و سیستان و بلوچستان، بارش و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به برقراری جوی آرام بر کشور در روز شنبه ششم اسفندماه، تصریح کرد: فردا تنها در بعضی نقاط شمال خراسان رضوی، بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین فردا در خراسان رضوی، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه در منطقه زابل، شاهد وزش باد شدید خواهیم بود و خیزش گردوخاک در بعضی از این مناطق دور از انتظار نیست.

ضیائیان با اشاره به مواج بودن دریای خزر در روزهای جمعه و شنبه، خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی هوای استان اصفهان، نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد و بارش پراکنده با بیشینه ۱۵ و کمینه ۵ است و در روز _شنبه پنجم اسفندماه_ وضعیت هوا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد با بیشینه ۱۵و کمینه ۵ پیش‌بینی می‌شود.


منبع: https://www.imna.ir/news/643440/%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D8%AF%D8%A7

وی با بیان اینکه بارش در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود، افزود: در نوار شمالی کشور به ویژه در اردبیل، استان‌های ساحلی خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، وزش باد همراه با کاهش موقتی دما دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به وزش باد همراه با کاهش موقتی دما در جنوب شرق کشور در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، افزود: روز چهارشنبه نیز در بیشتر مناطق کشور، آسمان صاف و آرام همراه با روند افزایشی نسبی دما و امروز نیمه غربی خلیج فارس، فردا مناطق مرکزی و یکشنبه کل خلیج فارس مواج خواهد بود.