ورود موج بارشی پاییزی جدید به اصفهان از اواخر هفته

وی با بیان اینکه طی فردا جوی نسبتاً پایدار در سطح استان حاکم است و آسمان بیشتر مناطق کمی ابری خواهد بود، افزود: هوای مناطق مرکزی و صنعتی به‌ویژه کلانشهر اصفهان در ساعات صبح مه‌آلود است و غبار صبحگاهی به کاهش کیفیت هوا و شعاع دید منجر می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان درخصوص ورود موج بارشی پاییزی جدید به اصفهان از روز پنجشنبه نوزدهم آبان‌ماه، گفت: دمای هوای طی ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی ندارد و بر این اساس امروز بیشینه اصفهان ۲۰ درجه سانتی‌گراد و دمای کمینه فردا به چهار درجه سانتی‌گراد بالای صفر خواهد رسید.

کاهش نسبی ۷ درجه‌ای دمای هوا

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به کاهش نسبی دما و ماندگاری آن از اواسط دوشنبه تا اواخر پنجشنبه هفته جاری، افزود: طی این مدت در شرق و شمال استان کاهش نسبی دما بین چهار تا هفت درجه سانتی‌گراد و افت دمای به زیر صفر درجه سانتی‌گراد در مناطق سردسیر پیش‌بینی می‌شود.

عسگریان با بیان اینکه از عصر سه‌شنبه هفدهم تا صبح چهارشنبه هیجدهم آبان‌ماه، طی پایداری‌های ضعیف شاهد بارش‌های پراکنده و بسیار خفیف به‌ویژه مناطق غرب و جنوب استان را در بر خواهد گرفت، افزود: بارش باران و برف در مناطق سردسیر و مرتفع، مه‌آلودگی و کاهش دید در مناطق غرب، جنوب، مرکز، شرق استان پیش‌بینی می‌شود.

پراکندگی بارش‌ها ۲ روز آینده در غرب و جنوب اصفهان

حجت‌الله علی‌عسگریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص پیش‌بینی وضعیت جوی هوای استان اصفهان، اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی، بیانگر جوی نسبتاً پایدار طی دو روز آینده روی استان است؛ بر این اساس وضعیت جوی آسمان در بیشتر مناطق به صورت کمی ابری تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: از اثرات مخاطرات در مناطق مستعد کاهش نسبی دما، افزایش مصرف حامل‌های انرژی و خسارت به صنعت کشاورزی است که مدیریت حامل‌های انرژی و حفاظت از صنعت کشاورزی توصیه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: خوروبیابانک با دمای ۲۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بوئین‌میاندشت با دمای منهای چهار درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق استان هستند.


منبع: https://www.imna.ir/news/617386/%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D9%85%D9%88%D8%AC-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%88%D8%A7%D8%AE%D8%B1-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87

وی ادامه داد: لغزندگی سطح جاده‌ها و معابر عمومی، اختلال در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی و مناطق سردسیر و خسارت به صنعت کشاورزی از اثرات مخاطرات کاهش دما در مناطق مستعد است که احتیاط در تردد، احتیاط در فعالیت کوه‌نوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، تسریع در کاشت محصولات پاییزه و تعجیل در برداشت محصولات آماده توصیه می‌شود.