وضعیت «پیروز» پایدار نیست – ایمنا

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست گفت: خواهشمندیم مردم به شایعات توجه نکنند، اخبار واقعی را از مراجع اصلی و رسانه‌های معتبر دنبال کنند. اکنون بازار شایعه داغ شده و این کار را برای ما دشوار می‌کند، چراکه باید زمان زیادی را برای تأیید یا تکذیب اخبار بگذاریم. ما با جدیت در حال مداوای پیروز هستیم و امیدواریم این مرحله را هم به خوبی سپری کنیم.

ابدالی تاکید کرد: سازمان حفاظت محیط زیست از هیچ تلاشی برای پیروز فروگذار نکرده است و همه در تلاش هستیم تا کلیه پیروز به حالت نرمال بازگردد.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست خاطرنشان کرد: پیروز بسیاری از پارامترهایی که یک توله سالم باید داشته باشد را نداشته و اکنون هم به علت این بیماری دچار ضعف شده است، در بعضی موارد این ضعف شدت پیدا می‌کند و طبیعتاً با این وضعیت زمانی که کلیه کار نکند بعضی پارامترها مانند اوره و کراتین بالا می‌رود و خون تصفیه نمی‌شود.

به گزارش ایمنا، غلامرضا ابدالی ضمن تکذیب خبر مرخص شدن پیروز توله یوز ایرانی متولد شده در اسارت به علت نارسایی کلیوی، اظهار کرد: پیروز هنوز در بیمارستان است و وضعیتش تاکنون به ثبات نرسیده، به نحوی که هنوز نمی‌توانیم بگوییم خطر رفع شده است.

وی تصریح کرد: پیروز هنوز وضعیت پایداری ندارد و نمی‌توان نظر قطعی داد. هر موجود زنده‌ای تا وقتی زنده است باید برای بقای آن تلاش کرد؛ ما هم برای بهبود پیروز تلاش می‌کنیم، باید در نظر داشت که هیچ چیزی غیر محتمل نیست. ما امید به بهبودی پیروز داریم، اما باید آماده هر مشکل و مسئله‌ای باشیم.

وی افزود: پیروز دچار نارسایی کلیوی است. نارسایی کلیوی از ابتدا همراه او بوده است، چراکه در شرایط نرمال به دنیا نیامد، سزارین شد و از شیر مادر تغذیه نکرد.

منبع: ایسنا


منبع: https://www.imna.ir/news/643773/%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA