«وقتی خوابم تعبیر شد» راهی بازار نشر شد

این کتاب با شمارگان ۲۰۰ نسخه و بهای ۱۰۰ هزارتومان منتشر شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت سفارش و خرید کتاب با انتشارات سرو موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به شماره ۸۸۶۵۷۰۲۶ داخلی (۶۵۶ و ۶۵۷) تماس حاصل فرمایند.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1084857/%D9%88%D9%82%D8%AA%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8%D9%85-%D8%AA%D8%B9%D8%A8%DB%8C%D8%B1-%D8%B4%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D8%B4%D8%B1-%D8%B4%D8%AF

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، کتاب «وقتی خوابم تعبیر شد» نوشته مریم چگینی در ۲۱۶ صفحه و با شمارگان ۲۰۰ نسخه توسط انتشارات سرو موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس منتشر و راهی بازار نشر شده است.

در بین سربازان عراقی، یکی از سرباز‌ها که بیشتر از همه مرا زده بود تا مرا دید بغضش ترکید و شروع کرد به گریه. به طرفش رفتم. دست روی شانه اش گذاشتم. اوسرش را روی شانه ام گذاشت و طوری گریه کرد که گریه اش دیگران را هم تحت تاثیر قرار داد.

موضوع این کتاب که در هشت فصل به رشته تحریر درآمده است، روایتی است از زندگی آزاده و جانباز مرحوم شهاب رضایی مفرد و رنجی که در هشت سال زمان اسارت و بعد از آزادی از اسارت کشیده است. خانم چگینی اولین کتاب خود را به زندگی همسر آزاده اش اختصاص داده است تا به عنوان یک همسر ایثارگر دین خود را به فداکاری همسرش و دیگر ایثارگران ادا نماید.

با همان بغض و هق هق گریه گفت: «من به تو خیلی بد کردم. به قدری در مورد شما‌ها به ما توصیه کرده بودند که حتی حاضر بودیم شما را بکشیم؛ اما به مرور فهمیدیم که درباره شما اشتباه کردیم. اجازه نداشتیم تغییر روش بدهیم؛ چون همه ما تحت نظر بودیم و مدام کنترل می‌شدیم.» با خنده گفتم: «نگران این چیز‌ها نباش و خودت را اذیت نکن! حتی در آن لحظه که مرا با تمام نیرو و قدرت تنبیه می‌کردی، خدا می‌داند که برایت دعا می‌کردم که خداوند تورا هدایت کند. ما مسلمانیم و این روش را از بزرگانمان یاد گرفته ایم.»