پخش سری جدید برنامه “آفتاب شرقی” با رویکردی نو از شبکه یک سیما

تهیه کننده سری جدید برنامه آفتاب شرقی، بیان کرد: چندماه است که در مرحله پیش تولید و تولید برنامه هستیم و تاکنون از نظرات ارزشمند علمای برجسته‌ای همچون آیت الله دژکام، آیت الله علم الهدی، آیت الله علی رضایی تهرانی، آیت الله رمضانی، حجت الاسلام و المسلمین گرجیان، سرکار خانم دکتر یوسفی و دیگر کارشناسان مسائل دینی بهره‌مند شده ایم.

رحیمی ادامه داد: از آنجا که شبکه یک، شبکه ملی است، سیاست ما در این برنامه استفاده از محضر علما و فضلای سراسر ایران اسلامی بود تا بتوانیم در خصوص مسائل مختلف دینی اعتقادی از دیدگاه ایشان به موضوعات بپردازیم، و بدین ترتیب هر هفته، یک شهر، با یک موضوع واحد با کارشناس به گفتگو می‌پردازیم.

وی اضافه کرد: تاکنون برنامه‌های کارشناسی در مسجد تاریخی نصیر الملک شیراز، مدرسه عالی علمیه نواب مشهد، مدرسه فیضیه قم، حسینیه امینی‌های قزوین، مدرسه علمیه امام موسی الکاظم علیه السلام قم ضبط و تولید شده است.

 به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، محمد رحیمی تهیه کننده برنامه آفتاب شرقی در گفتگویی با روابط عمومی این برنامه، گفت: سری جدید برنامه آفتاب شرقی با شیوه‌ای نو از شنبه تا پنجشنبه روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

گفتنی است، این برنامه از امروز ۲۹ مرداد از شبکه یک سیما پخش می‌شود.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1092871/%D9%BE%D8%AE%D8%B4-%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A2%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B4%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D9%88%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D9%86%D9%88-%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%A7

وی با اشاره به تغییراتی در مراحل تولید این برنامه افزود: در ساخت سری جدید آفتاب شرقی، برنامه از استودیو خارج شده و با دکور نسبتا ثابت در لوکیشن‌های مختلف تاریخی-مذهبی شهر‌های مختلف ایران برنامه را ضبط می‌کنیم.

رحیمی در پایان گفت: امیدوارم این برنامه با استقبال خوب مخاطبان رو به رو شود و ببیندگان می‌توانند نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۱۴۴۱ ارسال کنند.

وی ادامه داد: انس با قرآن کریم، تقوای اجتماعی، صبر، نقش زن در تمدن نوین اسلامی، رزق حلال و… از موضوعاتی است که در سری جدید برنامه آفتاب شرقی با نگاهی نو به آن پرداخته شده است.

تهیه کننده برنامه آفتاب شرقی با بیان اینکه مدت زمان پخش این برنامه ۱۵ دقیقه است، گفت: این برنامه از شنبه تا پنجشنبه هر هفته حوالی اذان ظهر از شبکه یک سیما پخش می‌شود و کارشناسان دینی بصورت هفتگی با مخاطبان صحبت خواهند کرد.

برنامه آفتاب شرقی کاری از گروه معارف اسلامی شبکه یک سیماست که با تهیه کنندگی محمد رحیمی و با اجرای دکتر محمدحسین صیرفی و دکتر ندا ملکی پخش می‌شود.