پرداختی‌ها به ایثارگران تا حدود ۷۰ درصد رشد داشته است

وی در پایان از سفر‌های استانی رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت تقدیر کرد و گفت: اشتغال جامعه ایثارگری در اولویت قرار دارد و همه بخش‌های کشور باید در این زمینه فعالیت و تلاش کنند.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1038130/%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%A8%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%AB%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%A7-%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF-%DB%B7%DB%B0-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

قریشی با اشاره به اهمیت دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران، گفت: تلاش دشمن، از بین بردن روحیه ایثارگری است و برای این هدف عزت و کرامت ایثارگران را هدف گرفته است لذا باید سرمایه‌گذاری مناسبی برای ارزش‌های معنوی، کرامت و حفظ و ارتقای جایگاه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران صورت گیرد و باید با خدمت صادقانه در مقابل این توطئه دشمن بایستیم.

قاضی‌زاده هاشمی در این دیدار با اشاره به اهداف سفر به استان آذربایجان غربی گفت: در سفر‌های استانی، شرایط و مشکلات ایثارگران بررسی شده و عملکرد ادارات بنیاد در خدمات رسانی به ایثارگران نیز ارزیابی اجمالی می‌شود. دیدار با نخبگان شاهد و ایثارگر نیز در برنامه‌های این سفرهاست و پروژه‌های هر استان نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، افزود: فداکاری و از خودگذشتگی ملت ایران از پایه‌های همبستگی و امنیت ملی کشور است و نباید به خطر بیفتد لذا حفظ و ارتقای این فرهنگ ضرورت دارد که در گرو پاسداشت مقام شهید و شهادت رخ می‌دهد. امام راحل نیز تأکید داشتند، ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد.

حجت الاسلام سید مهدی قریشی نماینده، ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز در این دیدار گفت: برخی مسئولیت‌ها در جمهوری اسلامی از جمله خدمات رسانی به خانواده معظم شهدا و ایثارگران توفیق بزرگی است که جای شکرگزاری دارد. ایثارگران، ولی نعمتان جامعه هستند و همه ما مدیون این عزیزان هستیم و برای خدمت به آن‌ها باید تمام توان را به‌کار گرفت.

معاون رئیس جمهور افزود: در هر سفر، برنامه خاصی نیز پیش‌بینی می‌شود که بازدید از مناطق زلزله‌زده خوی در سفر به استان آذربایجان غربی در نظر گرفته شده است. معاونین و مدیران ستادی نیز همزمان با سفر در بنیاد استان حضور یافته و با برپایی میز خدمت پاسخگوی درخواست‌ها و سؤالات ایثارگران هستند که البته در سفر‌های استانی رئیس جمهور نیز این اقدام صورت می‌گیرد.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: حل مشکلات ایثارگران، وظیفه همه دستگاه‌هاست و توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگیری می‌شود و مسئولان منطقه‌ای نیز باید حل مشکلات ایثارگران را در اولویت قرار دهند و در این زمینه نمایندگان، ولی فقیه می‌توانند نقش بی‌بدیلی در این زمینه ایفا کنند.

قاضی‌زاده هاشمی در مورد خدمات رسانی به ایثارگران خاطرنشان کرد: منابع دولت محدود است، ولی هیچ دستگاهی به اندازه بنیاد، رشد اعتباری نداشته است و بدین ترتیب برخی پرداخت‌ها به ایثارگران تا حدود ۷۰ درصد رشد داشته است، ولی این میزان افزایش نیز کفایت نمی‌کند و براساس محاسبات صورت گرفته اجرای قوانین حوزه ایثارگران به چندین برابر این بودجه نیاز دارد.

 به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سفر به استان آذربایجان غربی صبح روز پنجشنبه با حجت الاسلام سید مهدی قریشی نماینده، ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه دیدار و گفتگو کرد.