پوستر جشنواره تئاتر فجر رونمایی شد + فیلم

** وظیفه جشنواره ارائه کارهایی است که به توسعه تئاتر کمک کند

سپس هوشنگ توکلی هنرمند پیشکسوت پشت تریبون قرار گرفت و گفت: ما گزارشی پیش از کرونا خدمت رهبری دادیم و اعلام کردیم یک میلیون فارغ التحصیل رشته هنر داریم که در طی سال‌های گذشته آمار شگفت انگیز در سراسر ایران است. این گزارش علی رغم اینکه رهبری در آن جلسه فرمودند این امر اعلام بشود و با هنرمندان همکاری بیشتر شود، اما هنوز اتفاقی رخ نداده است.

 

وی به تحریم برخی چهره‌ها در مواجهه با جشنواره ها اشاره کرد و متذکر شد: در مواجهه با این تحریم‌های بچگانه و عقب افتاده آرزو می‌کنم هرچه زودتر اهل قلم به آن بپردازند تا ما به عقلانیت نزدیک شویم و از این مسائل دور شویم. خوشحالم در این سن شاهد چهل و یکمین جشنواره تئاتر هستم ، چون می‌دانم پربار است.

وی در پایان گفت: نکته آخر اینکه هنرمندان در فقر هستند، باید دغدغه مالیشان رفع شود تا هنرمندانی که برایشان هزینه و وقت صرف شده به بیراهه نروند. امیدوارم مدیریت جدید به دغدغه‌های مالی هنرمندان بیشتر توجه کند.

توکلی یادآور شد: در این چهل سال در عرصه تئاتر خیلی کارها انجام شده، قدیمی‌ها معتقد بودند چراغ تئاتر به هرشکلی باید روشن نگه داشته شود، یک مسئولیتی مردم دارند، یک مسئولیتی هنرمندان دارند و اگر این‌ها را در هم بریزیم، بحران می‌شود.

 

در ادامه از پوسترهای جشنواره که کارهایی از محمد اسفندیاری و حسن موسی زاده بود با حضور مسئولان و رسانه ها رونمایی شد.

طی یک نشست خبری؛

توکلی در ادامه با اشاره به اعدام «علیرضا اکبری» به‌عنوان یک جاسوس گفت: این اقدام گشایشی در حوزه دیدگاه‌های نظام ایجاد کرد. تا دلتان بخواهد از این جاسوس‌ها در ۴۰ سال داشته‌ایم. در عرصه فرهنگ و هنر هم از این جاسوس‌ها داریم که مورد رصد نیروهای امنیتی هستند. اتفاقات اخیر الفت و همراهی مردم را به خطر انداخته است.

** در عرصه فرهنگ و هنر هم جاسوس‌ داریم که مورد رصد نیروهای امنیتی هستند

** زارعی: رسانه یار دوازدهم جشنواره است

این گزارش در حال بروز رسانی است…

انتهای پیام/


منبع: https://ana.press/fa/news/826604/%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AA%D8%A6%D8%A7%D8%AA%D8%B1-%D9%81%D8%AC%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B4%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85

وی با تاکید بر اینکه در انتخابات آقای رییسی هنرمندان سراسر ایران حضور فعال داشتند و بالاترین آمار را در آثار این هنرمندان دیدیم، تصریح کرد: خبر انتصاب آقای زارعی به عنوان دبیر خوشحال کننده بود، چون ایشان نسل جوان را خوب می‌شناسند و خوب هم صحبت می‌کنند و شنیدم که پنج استان اصلی بیشترین همکاری را با جشنواره داشتند، امسال جشنواره پربار است و این جای خوشحالی دارد.

در ابتدای نشست کوروش زارعی در سخن ابتدایی خیرمقدم به رسانه‌ها گفت: همیشه گفتم و می‌گویم اصحاب رسانه یار دوازدهم ما و همیشه یاری‌گر تئاتری‌ها هستند. 

به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری آنا، نشست رسانه‌ای چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر و رونمایی پوستر با حضور کوروش زارعی دبیر جشنواره، کاظم نظری، مدیرکل هنر‌های نمایشی، هوشنگ توکلی، پیشکسوت تئاتر و سایر مسئولان و داوران بخش‌های مختلف دقایقی پیش در سالن رودکی وزارت فرهنگ آغاز شد.

نشست رسانه‌ای چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر و رونمایی پوستر با حضور کوروش زارعی دبیر جشنواره برگزار شد.

فیلم را ببینید؛

سپس کاظم نظری نیز با تشکر از زحمات مسئولان و رسانه‌ها گفت: معمولا وظایف جشنواره‌ها این است که کار‌هایی به اجرا بیاید که در توسعه تئاتر موثر باشد وگرنه فقط یک شو خواهد بود. مسئولان تمام تلاششان را کردند در فرم و محتوا به ماهیت و مسئله انسان و طراز انقلاب نزدیک باشد. 

این هنرمند پیشکسوت گفت: من در دو معاونت قبلی هم تذکر دادم چرا کشور‌های همسایه به جشنواره نمی‌آیند، اما جواب درستی نگرفتم، الان خوشحالم این اتفاق افتاده است و ما کشور‌های همسایه را در جشنواره داریم و نگاهمان غربگرا نیست.