پویانمایی «قدم یازدهم» به جشنواره فیلم لیسبون قدم گذاشت

تولایی، این کتاب را به شهر تهران تقدیم کرده و در مقدمه آن آورده است: تهران، شهری که سرفه می‌کند/ خسته است/، اما هنوز درخت و پرنده دارد.

گفتنی است جایزه هزار یورویی به بهترین فیلم هیات داوران نوجوان این جشنواره اهدا خواهد شد.

پویانمایی «قدم یازدهم» به کارگردانی مریم کشکولی‌نیا، در دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان لیسبون پرتغال نمایش داده می‌شود.

کتاب شعر «فردا پلاک فرد» سروده حسین تولایی و تصویرگری هما اسحاقی از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

کتاب «فردا پلاک فرد» در بردارنده ۱۵ قطعه شعر شامل «مهمانی کوچک، سوغات، فردا پلاک فرد، تعارف، یک اتفاق روشن، دل‌خوشی، روز‌های کوچه‌ای، ملاقات، کوله‌ی پارکی، دنیای کوچک من، پاییز، زمستانی، رعایت ادب، ناگهان و نشانی روز» است.

از تولیدات کانون پرورشی؛

علاقه‌مندان می‌توانند کتاب شعر «فردا پلاک فرد» را با قیمت ۲۲هزار تومان از فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور و همچنین پایگاه فروش محصولات کانون به نشانی digikanoon.ir خریداری کنند.

جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان لیسبون «پلی» اولین جشنواره فیلم برای کودکان است که در دوره دهم خود با هدف «یادگیری برای دیدن» برای کودکان ۱ تا ۲ سال، «یادگیری برای بازی» برای کودکان ۳ تا ۵ سال، «یادگیری برای افکار جدید» برای کودکان ۶ تا ۹ سال و «یادگیری برای ساختارشکنی» برای نوجوانان ۱۰ تا ۱۳ سال فیلم‌های ارسالی به جشنواره را مورد بررسی و داوری قرار داده است.

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، «قدم یازدهم» از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تازه‌ترین حضور بین‌المللی خود همراه با پنج فیلم انیمیشن کوتاه دیگر از کشور‌های روسیه، آلمان، ایران، پرتغال، انگلستان و فرانسه در یک مجموعه ۵۵ دقیقه‌ای با نام «رویا‌های دختران» برای کودکان و نوجوانان ۶ تا ۹ سال در ساعت ۴:۴۹ بعدازظهر روز ۷ اسفند ۱۴۰۱ (۲۶ فوریه ۲۰۲۳) نمایش داده شد و روز ۱۴ اسفند (۵ مارس) نیز نمایش ویژه دارد.

*«فردا پلاک فرد» سروده حسین تولایی منتشر شد

انتهای پیام/


منبع: https://ana.press/fa/news/835466/%D9%BE%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%82%D8%AF%D9%85-%DB%8C%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%87%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A8%D9%88%D9%86-%D9%82%D8%AF%D9%85-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B4%D8%AA

دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان لیسبون «پلی» از ۶ تا ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ (۲۵ فوریه تا ۵ مارس ۲۰۲۳) در شهرلیسبون کشور پرتغال در حال برگزاری است.

این کتاب که برای گروه سنی ۱۲ سال به بالا (نونهال) مناسب است به مسائل و مشکلات شهری، اجتماعی و زیست‌محیطی شهر تهران پرداخته شده است.

در شعر «رعایت ادب» این کتاب می‌خوانیم: آن درخت گفت:/ «وقتی ما نهال بودیم/ جرئت نمی‌کردیم شاخه‌هامان را/ جلوی درختان دراز کنیم!» / این درخت گفت:/ «اما امروز گل‌ها و بوته‌ها/ از دیوار راست می‌روند بالا!» / درخت‌ها خیره شدند/ به دیوار آن سوی بزرگراه؛ / به باغچه‌ی عمودی.

این کتاب در ۲۴ صفحه رنگی با قطع خشتی و با شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه از سوی کانون پرورش فکری منتشر شده است.