کدام بازیگران با وجود اعتصاب به ونیز می‌روند

بر اساس این گزارش، آدام درایور، کالب لندری جونز، جسیکا چستین، مدس میکلسن از جمله بازیگرانی هستند که با وجود اعتصاب انجمن بازیگران، در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۳ حضور خواهند داشت.

لندری جونز برای معرفی فیلم «داگمن» لوک بسون در جشنواره خواهد بود و مدس میکلسن برای فیلم «سرزمین موعود» ساخته نیکولای آرسل کارگردان دانمارکی و جسیکا چستین برای فیلم «خاطره» از کارگردان مولف مکزیکی میشل فرانکو به ونیز می‌رود. این اولین نقش‌افرینی وی پس از بازی در «چشمان تامی فی» است که برای آن برنده اسکار شده بود.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، جشنواره فیلم ونیز تأیید کرده که کدام بازیگران را روی فرش قرمز لیدو خواهد داشت.

درام «منشاء» ساخته آوا دوورنی که با الهام از رمان «کاست: ریشه‌های نارضایتی ما» نوشته ایزابل ویلکرسون برنده جایزه پولیتزر ساخته شده به عنوان اولین اثر یک کارگردان زن آفریقایی-آمریکایی که به بخش رقابتی ونیز راه یافته در لیدو به نمایش درمی‌آید؛ اما هنوز روشن نیست که آیا بازیگران فیلم شامل آنجانو الیس-تیلور، نیسی نش-بتز، جان برنتال و ورا فارمیگا در جشنواره حضور خواهند داشت یا خیر.

آدام درایور، کالب لندری جونز، جسیکا چستین، مدس میکلسن از جمله بازیگرانی هستند که با وجود اعتصاب انجمن بازیگران، در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۳ حضور خواهند داشت.

به گفته جشنواره آدام درایور برای تبلیغ فیلم «فراری» مایکل مان که در آن نقش شخصیت اصلی فیلمی یعنی انزو فراری شخصیت پیشگام ایتالیایی در مسابقات اتومبیل‌رانی را بازی کرده به ونیز می‌رود.

کیلی اسپانی و جیکوب الوردی، بازیگران نقش‌های پریسیلا و الویس پریسلی در فیلم «پریسیلا» ساخته سوفیا کاپولا هم در لیدو حضور خواهند داشت.

این فیلم‌ها همه با مجوز انجمن بازیگران (SAG-AFTRA) و از آنجا که تولید مستقل از استودیوهای بزرگ – اعضای اتحاد تهیه‌کنندگان (AMPTP)- هستند تاییدیه دریافت کرده‌اند.

صحنه ونیز اما بی‌تاثیر از اعتصاب بازیگران نیست و در حالی که قرار است فیلم جدید کیت بلانشت در جشنواره نمایش داده شود، برنامه حضور خود وی لغو شد.

امسال هشتادمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز از ۳۰ آگوست تا ۹ سپتامبر (۸ تا ۱۸ شهریور) برگزار می‌شود.


منبع: https://ana.press/fa/news/865499/%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D9%87-%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B2-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF