کسی حق ندارد از مردم طلبکار باشد/ بدون لکنت ونگرانی، محکم از آرمان‌های انقلاب دفاع می‌کنیم

وی با بیان اینکه حدود ۲ ماه پیش اتفاقی در کشور افتاد و قلب همه جریحه دار شد گفت: در این خصوص رئیس جمهور از اجلاس شانگ‌های تماس گرفتند و پیگیری کردند و شخصا به خانواده آن مرحومه زنگ زدند و تسلیت گفتند، اما دشمنان به دنبال بهانه بودند و این موضوع را بهانه‌ای برای تلخ کردن وحدت و شادی‌های مردم ایران قرار دادند.  

اسماعیلی بیان کرد: در روز اول دولت سیزدهم میثاق نامه‌ای قرائت و امضا شد و متعهد به رساندن کشور به نقطه تعالی در همه بخش‌ها بدون وقفه و با قدرت و بدون بهانه شدیم و با قدرت به ایفای ماموریت‌های مهمی که به آن‌ها گمارده شده‌ایم اقدام کنیم.  

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه نسل جدید بسیار بهتر از نسل گذشته است گفت: یک سرود سلام فرمانده هزاران نفر را کنار هم جمع و موجی را در دنیا ایجاد کرد پس با یک اجتماع ۴۰ یا ۵۰ نفری نمی‌توانند در مقابل این عظمت خودنمایی کنند.  

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: شهرستان محلات به لحاظ تاریخی بسیار سترگ و افتخارآفرین در بخش‌های مختلف است، این منطقه از استان مرکزی در طول تاریخ همیشه منشاء خیر و برکت بوده است.  

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به شعار نهضت بازگشت به مساجد افزود: اعتقاد ما بر این است که مساجد باید محور باشند و باید از همه ظرفیت‌ها در جهت تقویت این مکان مقدس استفاده شود.   

اسماعیلی اظهار داشت: تلاش شده وزارت فرهنگ و ارشاد پیش قدم صیانت و حراست از آزادی بیان باشد.

اسماعیلی اضافه کرد: در این شهرستان نیز با حضور جوانان و بخش خصوصی قوی و مسئولان پرتلاش و نماینده انقلابی و زحمتکش تلاش می‌شود که دغدغه‌های موجود برطرف شود، فرآیند تکمیل و ساخت مجتمع فرهنگی هنری نباید آنقدر طولانی می‌شد که این مهم نیز پیگیری خواهد شد و دستور داده شد با اولویت به این مهم رسیدگی شود.  

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در دولت انقلابی بنای ما بر این است که بتوانیم با یک نگاه عادلانه فرصت برابری برای اهالی فرهنگ و هنر در همه بخش‌ها در کشور تامین کنیم.  

اسماعیلی با اشاره به ایام سخت کرونا ادامه داد: در روز‌های سخت کرونایی از دادن دارو و واکسن به ما خودداری کردند، اما امروز با تلاش‌های صورت گرفته خود صادرکننده واکسن شده ایم، در روز‌های ابتدایی دولت روزانه حدود ۷۰۰ نفر در کشور بر اثر کرونا فوت می‌کردند که امروز بسیار کاهش یافته به‌طوری که در برخی روز‌ها این آمار صفر شده است.  

انتهای پیام/


منبع: https://ana.press/fa/news/813996/%DA%A9%D8%B3%DB%8C-%D8%AD%D9%82-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%B7%D9%84%D8%A8%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D9%84%DA%A9%D9%86%D8%AA-%D9%88%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%AD%DA%A9%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85

وی افزود: متاسفانه بنیاد ادبیات داستانی منحل شده بود که در این خصوص ساختار جدیدی در حال احیا است، در لایحه بودجه سال آینده توافق شد و برای انجمن‌های ادبی بودجه خوبی در سازمان برنامه و بودجه در نظر گرفته شده است.  

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: موفقیت‌های بزرگی را در همان ایام داشتیم تجربه می‌کردیم که دشمنان با همه توان وارد شدند تا جلوی این موفقیت‌ها را بگیرند، این‌ها می‌دانند ایران در حال عبور از یک قدرت منطقه‌ای یه یک قدرت بین المللی است، تاثیرگذاری در نظام سیاسی بین الملل مشهور است و جمهوری اسلامی امروز در نظامات سیاسی دنیا حضور پیدا می‌کند و از نزدیک مشاهده می‌کنیم که چطور با وحدت و اتکا به مردم و اعتماد به جوانان انقلابی اتفاقات مهمی رخ می‌دهد که البته دشمن با این اتفاقات مخالف است و تلاش می‌کند مانع این موفقیت‌ها شود.  

اسماعیلی با بیان اینکه در این منطقه علمای بزرگی زندگی کرده‌اند که تحولات و آثار چشمگیری از خود به یادگار گذاشته‌اند، اظهار داشت: استان مرکزی در قلب کشور و با زیرساخت‌های مهم صنعتی، اقتصادی و با یک تاریخ درخشان، بزرگان زیادی را برای پیشبرد کشور در اختیار جامعه اسلامی قرار داده که در راس آن‌ها امام راحل قرار دارند.  

وی بیان کرد: اتفاقاتی که در ماه‌های اخیر اتفاق افتاده برای ما جای تعجب نداشت و پیش بینی این روز‌ها را داشتیم و تحلیل و برآیند‌ها بر این بود که دشمن نمی‌تواند موفقیت‌های نظام اسلامی و حرکت جهادی که سبب کاهش فاصله میان مردم و حاکمیت شده بود را ببیند.

اسماعیلی تاکید کرد: رسانه‌هایی که بر علیه ما کار می‌کنند شبکه‌های تروریستی متصل به سرویس‌های امنیتی و جاسوسی هستند که شبانه روز کار می‌کنند تا کشور را تحت الشعاع قرار دهند و ناکارآمدی نظام و دولت را نشان دهند.  

وی در خصوص مشکلات کتابداران و کتابخانه‌ها تاکید کرد: در تلاش هستیم مشکلات ساختاری و حقوقی کتابخانه‌ها را حل کنیم.  

وی گفت: در خصوص روزنامه نگاران نیز لایحه جامع روزنامه‌نگاری در کمیسیون فرهنگی دولت در صحن دولت مطرح شده که اکنون در دستور مجدد کمیسیون است که تا آخر این ماه به مجلس ارسال خواهد شد.  

وی خاطرنشان کرد: دشمن نقاط ضعف را برجسته و دستاورد‌ها و موفقیت‌ها را حذف می‌کند، قطعا این شرایط را با قدرت پشت سر خواهیم گذاشت و حرکت جهادی مردم با قدرت ادامه خواهد داشت و با کنار گذاشتن اختلافات القایی دشمن در بخش‌های فرهنگی، اجتماع و هویتی به موفقیت‌های بزرگی دشت خواهیم یافت.  

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر یک روزه به شهرستان‌های محلات و دلیجان استان مرکزی علاوه بر دیدار با اهالی فرهنگ و هنر این ۲ شهرستان، از طرح‌های فرهنگی نیمه تمام آن‌ها نیز بازدید کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص صندوق اعتباری هنر نیز گفت: در حال حاضر بیش از هفت هزار خبرنگار و بیش از ۹۰ هزار نفر از اهالی فرهنگ و  هنر عضو صندوق اعتباری هنر هستند و پیشنهاد می‌شود در استان نشستی بین مدیرعامل صندوق و مسئولان فرهنگ و ارشاد استان برگزار و مشکلات در این حوزه حل شود.

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر جمعه در نشست با فعالان فرهنگی، هنری و رسانه شهرستان محلات، افزود: کسی حق ندارد از مردم طلبکار باشد و ما این را نمی‌پسندیم و محکم از آرمان‌های انقلاب بدون لکنت و نگرانی دفاع خواهیم کرد و یک قدم از مسیر بر نخواهیم گشت.