کشف ابزار‌های عصر یخبندان | خبرگزاری صدا و سیما

به گفته کارشناسان، این ابزار‌های سنگی به اندازه‌ای بزرگ ساخته شده‌اند که استفاده از آن‌ها و در دست نگه داشتن‌شان بسیار دشوار است. کارشناسان گمان می‌کنند که ابزار‌ها احتمالا کاربردی نبوده و بیشتر به عنوان ابزار‌های نمادین ساخته می‌شدند.

باستان‌شناسان با کاوش در انگلستان صد‌ها ابزار متعلق به عصر یخبندان را کشف کردند.

کشف ابزار‌های عصر یخبندان
با اینکه باستان‌شناسان در حال حاضر نمی‌توانند دلیل ساخته شدن و یا گونه انسان‌های اولیه‌ای سازنده این ابزار‌ها را شناسایی کنند، اما امیدوارند با ادامه تحقیقات در محوطه کشف این ابزار‌ها پاسخ سوالات خود را به‌دست آورند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، باستان‌شناسان با کاوش در «کنت» واقع در انگلستان، حدود ۸۰۰ ابزار سنگی از جمله تبر‌های بزرگی را کشف کرده‌اند که می‌تواند اطلاعات جدیدی درباره دورانی که نئاندرتال‌ها در بریتانیا پدیدار شدند، در اختیار محققان قرار دهد.

حفاری در این محوطه از «کنت»، از بهار سال ۲۰۲۱ و پیش از ساخت یک مدرسه جدید در این مکان آغاز شد.

محققان همچنین در کمال ناباوری یک گورستان رومی متعلق به صد‌ها هزاران سال پس از عصر یخبندان را در همان محوطه کشف کردند.

در بین آثار تاریخی کشف‌شده یک ابزار تیز از جنس سنگ چخماق نیز کشف شد که طول آن به حدود هفت سانتی‌متر می‌رسد و گمان می‌رود سومین ابزار مشابه بزرگی است که تاکنون در بریتانیا کشف شده است.


منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/3912832/%DA%A9%D8%B4%D9%81-%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%B5%D8%B1-%DB%8C%D8%AE%D8%A8%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86