گپی با مجری دیدار بانوان با رهبر انقلاب/ زن موفق چه مؤلفه‌هایی دارد؟+ فیلم

در گفت‌وگو با آنا تشریح شد؛

گپی با مجری دیدار بانوان با رهبر انقلاب  زن موفق چه مؤلفه‌هایی دارد؟+ فیلم

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره یک زن موفق گفت: زن موفق کسی نیست که به مدارج بالای علمی صرفا رسیده باشد، بلکه کسی است که وقتی به پشت سرش نگاه می‌کند، ببیند چقدر رنج و سختی را گذر کرده و به ساحل آرامش رسیده است. اورعی افزود: به نظر من همه مادران و زنان موفق هستند، چون در زندگی یک نفر اثرگذار هستند.

دیدگاه‌های مونا اورعی درباره دیدار رهبری با بانوان/ زن موفق چه مولفه‌هایی دارد

دیدگاه‌های مونا اورعی درباره دیدار رهبری با بانوان/ زن موفق چه مولفه‌هایی دارد

وی درباره فرصت مطالعاتی‌اش توضیح داد: من کتاب زیاد می‌خوانم از هر نوعی تا جایی که بتوانم هم کتاب می‌خوانم ، فیلم می‌بینم و هم رصد اخبار مهم دنیا به ویژه در دنیای غرب را دارم.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، «مونا اورعی» گوینده و برنامه ساز رسانه‌ای و مجری دیدار بانوان با مقام معظم رهبری در تاریخ ششم دی ماه بود. او ضمن حضور در خبرگزاری آنا به مناسبت روز زن و روز مادر همزمان با میلاد حضرت زهرا (س) می‌گوید که این دومین باری بود که در دیداری اینچنین مجری بودهاست.

اورعی درباره نحوه انتخابش برای اجرای دیدار رهبری نیز توضیح می‌دهد که رزومه‌اش بررسی شده، پس از چند مرحله تست و انتخاب متن از بین ۹ نفر نهایی و سپس برگزیده شده است. وی می‌گوید که ابتدا ترس و شوق همزمان داشته، اما زمانی که به دیدار رهبری رسیده آرامشی، چون حضور در کنار یک پدر را کسب کرده است.

اطلاعات بیشتر درباره این گفت‌وگو را در این ویدئو تماشا کنید.

 


منبع: https://ana.ir/fa/news/888719/%DA%AF%D9%BE%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AC%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%B2%D9%86-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82-%DA%86%D9%87-%D9%85%D8%A4%D9%84%D9%81%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85

وی با اشاره به دو نکته کلیدی در صحبت‌های رهبری، توضیح داد: نخستین نکته آقا درباره مسئله شایسته سالاری بود، اینکه تصدی‌گری زن و مرد ندارد و نگاه اسلام این است، دوم عدالت اجتماعی است نه تساوی که تا زمانی خودم مادر نشده بودم به این نرسیدم، این عدالت به نفع زن است.

اورعی درباره الگوسازی در زندگی‌اش گفت: من تعریف آدم‌های زیادی را شنیدم و زندگی‌های زیادی خواندم مثلا به نظرم بانو امین یک زن موفق بود که داستان زندگی و تلاشش را در نزدیکی به اهل بیت (ع) ستایش می‌کنم. پس از او هم مادران شهدا را ستایش می‌کنم چون شهدا برایم جایگاه ویژه‌ای دارند و به نظرم قهرمان هستند ، وقتی خودم مادر شدم فهمیدم که گذشتن از فرزند چقدر سخت است.

این مجری و گوینده رسانه‌ای عنوان کرد: من یک مجموعه مستند سی قسمتی به نام «پروانه» برای شبکه پنج ساختم که با مادران و همسران شهدا در شهرهای مختلف درباره زمینه‌های مختلف علمی، اجتماعی، هنری، کارآفرینی و زندگی شخصی‌شان کار و حرکتی کردند، مصاحبه کردیم و به واسطه مراسم‌هایی که می‌روم با مادران شهدا خیلی ارتباط دارم و به نظرم ویژگی مشترک همه آنها مادر بودن است ، به معنای مسئولیت پذیری، حمایتگری، لطافت و … که ممکن است یک کسی فرزند شهید باشد و مادر نشده باشد اما حس مسئولیت پذیری به خانواده مرتبه او را در حد مادر بالا می‌برد. 

این مجری و گوینده درباره اینکه چقدر خودش قدردان زحمات مادرش است، توضیح داد: من اولین چیزی که از رهبر خواستم این بود که برای پدر ومادرم دعا کند، چون واقعا مادر کسی است که نعمت حیات داده و واسطه حیات است با همه مشکلات اولویت باید باشد چرا که اول و آخر همه ما پدر و مادرمان و سپس زندگی خانوادگی‌مان است.

مونا اورعی مجری برنامه دیدار رهبری با زنان درباره مؤلفه‌های یک زن موفق به نکاتی اشاره کرد.

اورعی درباره نکته مشترک همه بانوان در دیدار با رهبری گفت: نیاز به حمایت و دیده شدن از سوی بانوان در این جلسه مورد تاکید بود، اینکه رهبری تا این حد خوب زنان را درک می‌کردند درحالی که ما در این زمینه خیلی در جامعه دچار مشکل هستیم.

اورعی درباره اولویتش در انتخاب بین کار و فرزندداری گفت: باید همه این‌ها را با برنامه جلو برد هر چند کار سختی است، اما هر جایی که زن احساس می‌کند عدم تعادل ایجاد شده باید کفه‌های دیگر را هم به تعادل برساند؛ بنابراین مسیر، مسیر سختی است، اما من معتقدم رنج‌ها انسان ساز هستند.