یک میلیون بسته لوازم التحریر در پویش «همه حاضر» توزیع می‌شود

خان‌محمدی گفت: در قرارگاه عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر، تأمین کتب درسی دانش آموزان بازمانده و نیازمند را نیز انجام خواهیم داد. در آموزش و پرورش با وجود همه مشکلات و گرفتاری‌ها ابتدای مهر میزبان همه دانش آموزان خواهیم بود. اگر گروه‌های مردم نهاد و رسانه‌ها دانش آموزان بازمانده را می‌شناسند به دفاتر قرارگاه در ادارات اطلاع دهند تا بتوانیم آن‌ها را به مدرسه برگردانیم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت: دو تفاهم نامه خوب با دو خیریه منعقد کرده ایم تا برای آموزش ۱۰ هزار دانش آموز که به دلایل مختلف در سیستان و بلوچستان دسترسی به آموزش ندارند، برنامه ریزی کنند و نیز مدرسه مجازی ایران نیز به زودی افتتاح خواهد شد تا آموزش مجازی و ترکیبی به دانش آموزانی که شرایط حضور در مدرسه را ندارند انجام شود و این گروه نیز تحت آموزش قرار بگیرند.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1030603/%DB%8C%DA%A9-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A7%D9%84%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D9%88%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D9%85%D9%87-%D8%AD%D8%A7%D8%B6%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B9-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF

وی افزود: بنا داریم یک میلیون بسته لوازم التحریر را با مشارکت نهاد‌های خیریه و گروه‌های جهادی در قالب پویش «همه حاضر» توزیع کنیم و نیز امکان اهدای بسته لوازم التحریر در طرح عرضه مستقیم نوشت افزار از طریق سایت «دیجی کانون» نیز وجود دارد تا دانش آموزی به علت هزینه نوشت افزار از مدرسه باز نماند و بخشی از بار مردم نیازمند سبک شود.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، حمیدرضا خان‌محمدی مشاور وزیر آموزش و پروش، در نشست خبری طرح ملی عرضه مستقیم نوشت افزار ایرانی که صبح امروز یکشنبه ۱۳ شهریور برگزار شد، گفت: توسعه ظرفیت‌های موجود در عرصه تولید محصولات نوشت افزار ایرانی تنها در آموزش و پرورش و با اهتمام کانون قابل تحقق است گفت: حتماً حمایت می‌کنیم که به نقطه مطلوب برسیم. این مهم باید به گونه‌ای رقم بخورد که همه نوشت افزار و همه محتوا‌ی مورد استفاده از سوی دانش آموزان ایرانی، ساخت ایران باشد. وقتی دانش آموزان ما از نوشت افزاری استفاده می‌کند که توسط متخصصان و تولیدگران ایرانی ساخته شده آن حس خودباوری در وجودش تقویت می‌شود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: نرخ بازماندگی دوران کرونا با قبل کرونا تفاوت آنچنانی نداشت و یک علت آن استفاده از ابزار فناورانه برای ادامه آموزش بود، اما آنچه اکنون با آن مواجهیم چالشی است که اگر درست برنامه ریزی نشود ممکن است در مهر و آبان اتفاق بیفتد. باید ببینیم از افرادی که ثبت نام کرده اند چه تعداد در کلاس درس حضور نمی‌یابند.

وی ادامه داد: در قرارگاه عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر و توزیع و عرضه مستقیم نوشت افزار ایرانی در شهر‌های مختلف که امکان آن به تازگی از طریق سایت «دیجی کانون» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فراهم شده است و زمانی که این موضوع به فرهنگ تبدیل شود، دانش آموزان دیگر به لوازم التحریر خارجی نگاه نمی‌کنند.