۲ سامانه بارشی وارد اصفهان می‌شود/ افزایش 4 درجه‌ای دمای هوا

وی با اشاره به هشدار هواشناسی سطح زرد از بیست‌دوم دی‌ماه طی فعالیت سامانه بارشی، افزود: فعالیت این سامانه از امروز آغاز و تا اواسط یکشنبه بیست‌وپنجم دی‌ماه با بارش برف و باران‌، کولاک برف در گردنه‌ها، کاهش دید و مه آلودگی در مناطق غرب و جنوب غرب و طی یکشنبه در نیمه غربی و شمال استان تداوم دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان تصریح کرد: لغزندگی سطح جاده‌ها، اختلال و کاهش دید در جاده‌ها، افزایش مصرف حامل‌های انرژی و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی از مخاطرات فعالیت این سامانه بارشی است.

معتمدی با بیان اینکه دما طی ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق استان اصفهان به‌ویژه در نیمه غربی استان دو تا چهار درجه سانتی‌گراد افزایش خواهد داشت، گفت: بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعت‌های امروز به شش درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به دمای صفر درجه می‌رسد.

وی ادامه داد: احتیاط در تردد، اجتناب از هرگونه فعالیت‌های کوهنوردی و صعود به قله‌ها، استفاده از امکانات و وسایل ایمنی در خودروها، جمع‌آوری دام‌ها در مراتع و مناطق کوهستانی، آمادگی ارگان‌های امدادی جهت کاهش خطرات احتمالی، مدیریت حامل انرژی و کنترل دما گلخانه‌ها و مراغداری‌ها توصیه می‌شود.

معتمدی درباره پیش‌بینی بارش‌ها به‌صورت برف و باران در سطح استان اصفهان، اظهار کرد: روز سه‌شنبه نیز موج بارشی دیگری نیمه جنوبی استان را در بر می‌گیرد که شدت فعالیت آن بسیار ضعیف است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان ادامه داد: فعالیت این موج به شکل افزایش ابر و بارش برف و باران تا اواسط روز یکشنبه در نیمه‌ی غربی و جنوب استان و به صورت پراکنده در سایر مناطق ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به رکود نسبی طی روزهای امروز و یکشنبه شرایط افزایش غلظت آلاینده‌ها مهیا است، گفت: طی دو روز اخیر هوای مناطق مرکزی به‌ویژه کلانشهر اصفهان به‌دلیل رکود نسبی جو آلوده است و افزایش غلظت آلاینده‌ها دور از انتظار نیست.‌

ورود موج بارشی از نیمه جنوبی اصفهان طی روز سه‌شنبه

وی خاطرنشان کرد: خوروبیابانک با دمای هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بوئین‌میاندشت با دمای ۱۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق استان اصفهان هستند.


منبع: https://www.imna.ir/news/633744/%DB%B2-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-4-%D8%AF%D8%B1%D8%AC%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%88%D8%A7

وی با اشاره به استقرار جوی نسبتاً پایدار تا اواسط روز شنبه بر روی استان است، افزود: از اواسط امروز با نزدیک شدن موج بارشی به مناطق غربی به‌تدریج افزایش ابر و بارش برف و باران در غرب و جنوب غرب استان پیش‌بینی می‌شود.

مینا معتمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، درباره پیش‌بینی وضعیت جوی هوای استان اصفهان، اظهار کرد: تحلیل نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جوی نسبتاً پایدار تا اواسط روز شنبه بر روی استان است. بر این اساس وضعیت جوی در بیشتر مناطق به صورت قسمتی تا نیمه ابری در برخی مناطق مه رقیق و گاهی وزش باد ملایم پیش‌بینی می‌شود.