۳۳ هزار فرزند شهید و ایثارگر جویای کار هستند

شایان ذکر است در پایان این نشست، تفاهم‌نامه همکاری بین پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان و اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان در زمینه بهره‌گیری از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری این استان برای ایجاد اشتغال برای خانواده شاهد و ایثارگر منعقد شد.


منبع: https://snn.ir/fa/news/1046392/%DB%B3%DB%B3-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%B2%D9%86%D8%AF-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%A7%DB%8C%D8%AB%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AFبه گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در ادامه سفر خود به استان سیستان و بلوچستان بعد از ظهر پنج شنبه در نشست با نخبگان، سرآمدان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر سیستان وبلوچستان، افزود: جامعه ایثارگری باید به توانمندی‌هایی که دارد شناخته شود و مردم بدانند که همانگونه که این جامعه در جنگ تحمیلی و دیگر توطئه‌ها، امنیت را برای آن‌ها به ارمغان آورد امروز هم می‌تواند کارگشایی کند تا شرایط متحول شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه سالانه حدود ۷۰ هزار فرصت شغلی در بخش دولتی فراهم است، ادامه داد: که این میزان جواب گوی تعداد زیادی از جوانان جویای کار بویژه در بخش ایثارگران نیست.

وی ادامه داد: ۳۳ هزار فرزند شهید و ایثارگر کشور جویای کار هستند، مهمترین و موثرین راهکار ایجاد شغل، تربیت فرزندان فن آور و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش بنیان است و در این خصوص انتظار می‌رود همه جامعه به ویژه جامعه ایثارگر بسیج شوند و با ورود جدی به حوزه علم و فناوری، مشکل اشتغال را رفع کنند.

قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: جوانان بویژه جامعه ایثارگر به جای قرار گرفتن در صف استخدام دولتی باید با کارآفرینی به دنبال اشتغال زایی و افزایش تولید ملی باشند.

وی تاکید کرد: دولت سیزدهم، موضوع توسعه شرکت‌های دانش بنیان را به طور ویژه مورد توجه قرار داده و در این مسیر مدل‌های مختلف را با توجه به شرایط استان از نظر جغرافیا، آب و هوا و توانمندی و ظرفیت‌های بومی مدنظر دارد.