۸ برگزیده اولین رویداد ایده‌پردازی هیأت (راه) معرفی شدند

وی افزود: در سازمان هیأت و تشکل‌های دینی وظیفه تسهیل‌گری داریم تا افراد که فکر و ایده دارند دور هم جمع کنیم و این سنت‌ها را احیا کنیم و نگاهی به شرایط روز داشته باشیم. در این سازمان چند هدف داریم که یکی رویداد ایده پردازی است که باید در کشور تکثیر شود تا هیأت برای ٨٠ میلیون ایرانی برنامه داشته باشد و از سوی دیگر نگاه مردم به هیأت تغییر کند.

۶- ایرانیوم – ۱۰ میلیون تومان جایزه نقدی

باباخانی با بیان اینکه سنت به معنای مفهوم است و دارای فرامتن است تصریح کرد: هیأت‌ها ما را با گذشته درگیر نمی‌کنند و نیازمند بازتعریفی سنت‌ها هستند. از سوی دیگر رویکرد مدرن ما را دچار نوآوری‌های بدون محتوا کرده است. سنت‌ها از محتوا خالی می‌شود و بدون معنا و خاصیت ارائه می‌شود.

از عصر روز جمعه ۱۶ دی ماه ارائه ایده‌ها در حضور داوران حجت الاسلام مجید باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی، حجت الاسلام محمد جواد زهرایی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، دکتر زهره جعفری سرپرست دفتر امور زنان و خانواده استانداری تهران و دکتر سید رضا کاظمی مدیرعامل تبیان آغاز شد. در هیأت‌ها دچار کالاایسم و کمیت شده این مراسم اختتامیه این رویداد امشب جمعه ۱۶ دی ماه برگزار شد.

وی با بیان اینکه بیانات رهبری نشان می‌دهد که انتظار دارند از قالب هیأت، مسجد و رسانه احیا شود گفت: به برکت معرفت و رویکرد هیأت می‌توان این ظرفیت را احیا کرد.

رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی گفت: افراد به هیأت می‌روند و سینه می‌زنند، اما تغییری در رفتار او ایجاد نمی‌شود. هیأت هیچ اثری در محله ندارد و دچار کالاایسم و کمیت در هیأت شده‌ایم.

وی با طرح اینکه قطعاً دشمن برای ضربه زدن به هیأت برنامه‌ریزی کرده است، گفت: هیأت محدود به مراسم شده است و این در اول انقلاب هم نبود. امروز هیأت‌ها در محله خود هم اثرگذار نیستند و صرفاً مناسک شده است و تعداد محدودی شرکت می‌کنند و هیأت‌ها هم سراغ حل مسائل نمی‌رود.

در مراسم اختتامیه ۸ ایده به عنوان برتر انتخاب شدند که بناست حمایت‌های ویژه‌ای از آن‌ها صورت گیرد.

حجت‌الاسلام مجید باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی در مراسم اختتامیه اولین رویداد ایده‌پردازی هیأت (راه) اظهارداشت: هیأت رأس المال ما در عصر حاضر است. انقلاب اسلامی علت محدثه اش مسجد و هیأت بوده است و قطعاً علت مبقیه اش هم خواهد بود. متاسفانه حضور مردم در مسجد کم شده است، اما واقعیت این است که هنوز کمیت قابل توجهی از مردم حدود ٨٠ درصد هیأت می‌روند.

سازمان هیأت و تشکل‌های دینی با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران اولین رویداد ایده‌پردازی هیأت (راه) را برگزار کرد و برگزیدگان شب گذشته معرفی شدند.

۴- هوما – ۸۰ میلیون جایزه نقدی

انتهای پیام/


منبع: https://ana.press/fa/news/824499/%DB%B8-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87%E2%80%8C%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%87%DB%8C%D8%A3%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF

پس از آن ۱۵۰ ایده در سایت دبیرخانه رویداد ثبت و مورد بررسی و ارزیابی داوران قرار گرفت. از این میان ۱۱۰ ایده در پیش رویداد که در خانه خلاق و ونوآوری تبیان برگزار شد مورد ارزیابی قرار گرفتند و در نهایت ۲۸ ایده مجوز ورود به مرحله نهایی را کسب کرد. رویداد حضوری به مدت ۳ روز در تکیه نیاوران تهران برگزار شد که در روز‌های نخست با حضور منتور‌ها (راهنمایان) ایده‌ها چکش کاری شد.

۵- عرش – ۸۰ میلیون جایزه نقدی

اسامی به برگزیدگان و هدایای آنان به شرح زیر است:

شب گذشته؛

اداره کل بانوان سازمان تبلیغات اسلامی نیز به گروه‌های برتر خانم در میان ۸ ایده برتر مبلغ ۵ میلیون تومان هدیه نقدی داد. اقبال شاکری نماینده مجلس شورای اسلامی در این مراسم اعلام کرد که گروه‌های حاضر را در این رویداد را با گروه‌های دانش بنیان و صندوق‌های کارآفرینی و حمایتی مرتبط خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار هیات و مسجد خبرگزاری آنا، اوایل آذرماه بود که سازمان هیأت و تشکل‌های دینی با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران اولین رویداد ایده‌پردازی هیأت (راه) را با هدف ایجاد فرصتی برای نقش‌آفرینی مؤثر هیأت‌ها، تشکل‌های دینی و ظرفیت‌های مردمی در حل مسائل اجتماعی کشور برگزار کرد و از تمامی علاقه‌مندان خواست تا پایان آذرماه ایده‌های خود را با توسعه معنایی کلیدواژه «خانه مادری» در قالب سه محور موضوعی (تقویت انسجام اجتماعی)، (تقویت محافل خانگی با محوریت بانوان) و (میان‌داری اجتماعی بانوان) به دبیرخانه رویداد ارسال کنند.

آموزش و راهنمایی اجرای ایده‌ها نیز به صورت رایگان برای آنان انجام می‌شود.

۱- سدره – ۸۰ میلیون جایزه نقدی

۸- رویش امید – ۱۰ میلیون تومان جایزه نقدیبه تمام ۲۳ ایده برتر وام ۱۰۰ میلیون تومانی اهدا می‌شود و خانه خلاق و نوآوری تبیان نیز به تمامی این ایده‌ها ۳ ماه فضای کار اشتراکی اختصاص می‌دهد.

۷- سفیران زینب – ۱۰ میلیون تومان جایزه نقدی

۲- بنت الهدی – ۸۰ میلیون جایزه نقدی

۳- طرح تشرف رویش – ۸۰ میلیون جایزه نقدی